اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی(ره) و روز بزرگداشت شهدا به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛  ساختمان اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک، ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران، حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه، مسئولان ادارات، دهیاران روستاها و خانواده های معظم شهدا به مناسبت ۲۲ اسفندماه سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان امام خمینی(ره) و روز بزرگداشت شهدا افتتاح شد.

فرماندار قرچک در حاشیه این مراسم به خدمات ارائه شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران در کشور اشاره داشت و از کارکنان این اداره تقدیر و تشکر کرد.

علی صادقی افزود: احیا، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، زنده نگهداشن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان،‌ تجلیل و تکریم از خانواده‌های معظم شهیدان، جدیت در امور فرهنگی خانواده های شاهد،‌ خوداتکایی و قانونمند کردن ارائه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهادت در جامعه،‌ محور فعالیت های این نهاد مقدس بوده که قابل تقدیر است.

وی اظهار امیدواری کرد با افتتاح رسمی این اداره در شهرستان قرچک شاهد خدمات بهتری به خانواده های معظم شهدا باشیم. حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در این مراسم با اشاره به سالروز تأسیس نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: اگر چه همه روزها متعلق به شهدا و خانواده‌های شهدا است اما نام‌گذاری سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نام شهدا یک اقدام ارزنده و کارشناسی شده است چرا که در حقیقت ثبت نام شهدا در تقویم، یاد آن‌ها را بیش از پیش تازه خواهد کرد. امام جمعه قرچک با بیان اینکه بنیاد شهید و فعالیت در آن سراسر توفیق معنوی است، اظهار داشت: اگر چه هر کسی در هر جایگاهی که با هدف خدمت به دیگران قدم بردارد عبادت کرده است اما خدمت به خانواده شهدا و خدمت در بنیاد شهید اجری مضاعف و توفیقی است که بی‌شک برای همه به دست نخواهد آمد. وی با تأکید بر اینکه حرمت خانواده‌های شهدا باید در خور شأن آن‌ها حفظ شود، متذکر شد: تکریم ارباب رجوع که از اصول لازم در هر اداره‌ای به شمار می‌رود بی‌شک در این نهاد مقدس که به نام شهدا نام‌گذاری شده جایگاه ویژه‌ای دارد چرا که ارباب رجوع‌ این نهاد حق بزرگی بر گردن مردم و مسئولان دارند. اسماعیلی یادآور شد: شهدا، پشتوانه معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و با گذشت زمان، ارزش، اهمیت و جایگاه رفیع آنان برای آحاد جامعه بیشتر نمایان می شود و انتقال رشادت‌های شهدا که در راستای حفظ آزادی و استقلال ملت جان خود را فدا کردند بهترین و کارسازترین قدرت نرم در برابر هجمه‌های فکری و فرهنگی دشمنان است. این مسئول گفت: باید برای نهادینه شدن فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس بین تمام اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان و نوجوانان سعی و تلاش و همت بیشتری شود، لذا برای عملی شدن این مهم باید صاحبان اندیشه و اصحاب قلم در راستای مطرح شدن مسائل ارزشی در جامعه سعی و تلاش مضاعفی کنند. وی با بیان اینکه امروز ملت ما شهادت را نه پایان زندگی بلکه اوج زندگی و بلندترین نقطه عروج می‌دانند افزود: امروز حیات جامعه و پیشرفت و توسعه کشور ما هدیه‌ای است که شهیدان با خون خود آن را به این کشور دادند و ما وظیفه داریم در راستای پاسداری و تقویت این هدیه ارزشمند گام برداریم. اسماعیلی گفت: بی‌شک ملت فداکار و قدرشناس ایران اسلامی همواره قدردان والدین صبور و مقاوم شهیدان والامقام حماسه دفاع مقدس هستند، عزیزانی که نماد واقعی ایمان و صبر شدند و با تقدیم ثمره زندگی خود در دفاع از اسلام، وفاداری خود به انقلاب و اسلام را در تاریخ درخشان این مرز و بوم ترسیم کردند. رییس شورای فرهنگ عمومی قرچک عنوان کرد: مرگ واقعه ای است که برای همه انسانها پدید خواهد آمد و روزی همه ما باید از این دنیا به جهان آخرت برویم و انسان سعادتمند آن است که پس از مرگش، همه از آن به نیکی یاد کنند و حقیقتا شهدا  از این خصوصیت برخوردار بود.

این گزارش حاکی است ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک در منطقه باقرآباد، ۲۰ متری شهید ملاآقایی، نبش رجایی دهم افتتاح شد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =