به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري از رودهن ،علیرضا ایرانبخش اظهار داشت: واحد رودهن دارای 17 رشته در مقطع کارشناسی ‏ارشد و سه رشته در مقطع دکتراست و در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی، اخذ مجوز برای راه‏اندازی 98 رشته تا سال 95 در دستور کار قرار دارد.

وی به انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان روان‏شناسی، نیروی انتظامی و... اشاره کرد و افزود: راه‏اندازی انجمن‌های علمی در بخش اساتید و اخذ صلاحیت‌های پژوهشی از وزارت علوم، پاسخگویی به نیاز سازمان‌ها و نهادها در قالب قراردادهای علمی و صنعتی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این واحد دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، توسعه کتابخانه دیجیتال و عقد تفاهم‏نامه‌های علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های کابل، روسیه، قبرس، کره جنوبی و... را از گام‌های اساسی در جهت پژوهش‏محوری دانست.

این مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه محلی برای تجلی علم و فناوری است، از راه‏اندازی باغ گیاه‏شناسی در واحد رودهن خبر داد و افزود: موزه علوم‏زیستی مرکز تحقیقات نانو بیوتکنولوژی نیز مراحل تصویب خود را می‌گذراند و در حال رایزنی برای راه‏اندازی مرکز رشد واحدهای فناور هستیم.

ایرانبخش با تاکید بر راه‏اندازی رشته‌های میان‏رشته‌ای اذعان داشت: سعی شده از تمام ظرفیت‌های موجود در تمام سطوح مدیریتی استفاده بهینه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =