افزایش ایفای نقش معلمان و دانش آموزان در تقویت اقتصاد

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش ایفای نقش معلمان و دانش آموزان در تقویت اقتصاد در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوزِِِِِِِ امیرعلی نعمت الهی در حاشیه نمایشگاه  دستان کوچک دستاوردهای بزرگ  که در جهت  ارتقا مهارت دانش آموزی در شهرستان ری راه اندازی شده است اظهار داشت: شکوفایی خلاقیت و ابتکار در دانش آموزان یکی از مهمترین اهدافی است که هر کدام از ما در هر جایگاه و مسوولیتی که هستیم لازم است پیگیری کنیم.. وی  ادامه داد: امروز به وضوح بیش از گذشته شاهد این هستیم که دشمنان در تلاش بیشتر هستند تا به انقلاب اسلامی ضربه بزنند و این اهداف خود را امروز  بخش اعظم اش را در مسیر ایجاد مشکلات اقتصادی  برای کشور متمرکز کرده و به این خاطر که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دست آن ها را از منابع منطقه که با زورگویی  و استثمار به دنبال ان بوده اند کوتاه کرده آنها این خباثت ها و رفتار های ظالمانه را دارند. قائم مقام وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: امروز همه باید تلاش کنیم که در مقابل  زورگویی های مستکبران جهانی با رشد و تعالی و پیشرفتی که می‌توانیم در آن دخیل باشیم خود را مقاوم تر از گذشته کنیم و بر همین اساس در گام دوم انقلاب لزوم  برنامه ریزی های مدون و منسجم  برای ایفای نقش بیشتر معلمان و دانش آموزان در اقتصاد کشور انجام شود و به همین دلیل تقویت اقتصادی کشور  و افزایش این ظرفیت در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.
بیشتر بخوانید:
  • مسئولان در شرایط تحریم به نکات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی توجه کنند
  • اهمیت بالای جوانان و نوآوری در ایجاد اقتصاد دورن زا در بیانیه گام دوم
  • دشمنان به دنبال ایجاد سونامی اقتصادی هستند
نعمت الهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مهم که اجرای سند تحول بنیادین  از دغدغه های مقام معظم رهبری و خاطر نشان کرد: مهمترین اقداماتی که می‌توانیم همه ما  در مسیر آن قدم برداریم فراهم کردن زیر ساخت ها و بهره مندی از ظرفیت های بالقوه ای است که وجود دارد و مسوولان نیز لازم است در بالفعل کردن این پتانسیل ها  شرایط را هر چه بیشتر فراهم کنند  و باید همگی در جهت تقویت اقتصادی گام برداریم و تلاش کنیم همچنین با تبیین صحیح برنامه ها در تمام سطوح جامعه و  دانش‌آموزان باید اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و تولیدات ایرانی را  به سمتی گرایش بدهیم که بیش از گذشته دانش آموزان آن را فرا گرفته و در جامعه گسترش دهند. قائم مقام وزیر آموزش وپرورش در بخش پایانی سخنان خود در نمایشگاه که در راستای معرفی تولیدات و دست‌ساخته‌های هنرجویان هنرستان‌های شهرستان‌های استان تهران در  شهرستان ری با عنوان دستان کوچک دستاوردهای بزرگ تصریح کرد: توجه به جوانب مختلف آموزشی و گرایش دادن دانش اموزان به حوزه های تولید و صنعتی و فنی حرفه ای به طور حتم تاثیر بسزایی در بهبود روحیه کارآفرینی و تولید و اشتغال در جامعه خواهد شد.   انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

پربازدیدترین

پربیننده‌ترین

پربازدید ترین ‌های اجتماعی

پربحث‌ترین

جدیدترین‌های اجتماعی