شهردار منطقه 20 تهران از احداث مجموعه و فضاهای ورزشی جدید با متراژ 10 هزار مترمربع با اولویت محدوده حریم و روستاهای این منطقه خبرداد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ منصور کتانباف با بیان این خبر گفت: توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی از اولویت های مدیریت شهری تهران است که احداث 10 زمین چمن مصنوعی و مجموعه ورزشی استخر و سونای شهید مدرس و سوله ورزشی الزهرا(س) در دولت آباد در سال جاری با متراژی بالغ بر 10 هزار مترمربع در این راستا بوده است.

کتانباف با اشاره به اینکه تمامی محله های 20 گانه شهرری به امکانات ورزشی تجهیز شده اند و رویکرد توسعه فضاهای ورزشی در سال جاری ارائه خدمات به ساکنان محدوده حریم و روستاها بوده است افزود: علاوه بر توسعه زمین های چمن مصنوعی در نواحی هفتگانه و محلات، روستاهای طالب آباد، محمودآباد، زمان آباد، قاسم آباد، عباس  آباد، اسلام آباد، غنی آباد و فیروزآباد نیز که در محدوده حریم این منطقه قرار دارند به اماکن و فضاهای ورزشی تجهیز شده اند.

وی با بیان اینکه در بین مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 20 بالاترین آمار فضاهای ورزشی موجود را به خود اختصاص داده است افزود: در حال حاضر منطقه 20 دارای 62 زمین چمن مصنوعی با متراژ 60 هزار مترمربع، 17 زمین فوتبال خاکی با متراژ 88 هزار و 350 مترمربع، 40 زمین آسفالته خیابانی با متراژ 20 هزار مترمربع است که در اختیار شهروندان قرار دارد.

کتانباف به لزوم توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 32 مجموعه ورزشی نظیر استخر سوریان، 10 سوله الزهرا(س)، 5 زورخانه، سالن های ورزشی، مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم(ع) و... با متراژ 135 هزار مترمربع در جنوبی ترین منطقه شهر تهران فعال هستند.

شهردار منطقه 20 به رشد هفت ونیم برابری اماکن و فضاهای ورزشی این منطقه طی نه سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: تمامی زمین های چمن مصنوعی این منطقه که بالغ بر 62 مورد است از سال 84 تاکنون احداث و بهره برداری شده که درکنار ده ها مجموعه ورزشی و سوله الزهرا(س) زمینه دسترسی آسان به اماکن ورزشی را برای شهروندان ایجاد کرده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =