فرمانده انتظامی غرب استان تهران از افزایش 88 درصدی کشف کالای قاچاق و کشف 910 کیلو گرم انواع مواد مخدر خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از راه مبین؛ سردار ناصر اصلانی افزود: امسال در حوزه مبارزه با مواد مخدر، با انجام اقدامات اطلاعاتی پلیس، 6 باند تهیه و توزیع مواد مخدر، 3 باند در حوزه حمل و نقل، قبل از رسیدن به مقصد شناسایی و 3 باند دیگر در شهرستان‌های شهریار، رباط کریم و کرج که مواد را در محل‌های مخصوصی جاساز کرده بودند در ایام تعطیلات نوروزی منهدم شدند.

*کشف 910 کیلوگرم انواع مواد افیونی

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به کشف 910 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری تعداد زیادی از قاچاقچیان و توزیع کننده جز از توقیف13 دستگاه وسایط نقلیه و اقدامات ویژه‌ای درباره شناسایی اموال قاچاقچیان خبر داد.

اصلانی یکی از علل کاهش جرایم خشن در نوروز را جمع‌آوری معتادان ولگرد و کارتن خواب دانست و افزود: از 28 اسفند تا 10فروردین در تمامی شهرستان‌ها، معتادان تابلو جمع‌آوری و 3400  معتاد جمع‌آوری و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شدند تا این افراد در دوره سه ماهه بازپروری شوند.

به گفته وی در حوزه کالای قاچاق با توجه به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، مسئولیت پلیس در امر مبارزه با کالای قاچاق در سال 93 بیشتر شد و پلیس به صورت ویژه مبارزه با قاچاق کالا را در دستور کار خود قرارداد.

اصلانی تصریح کرد: درحوزه قاچاق کالا شاهد افزایش 88 درصد کشفیات و 111 درصدی دستگیری بوده و موفق به توقیف 133 دستگاه خودروی سنگین شدیم که یکی از موارد کشفیات پلیس، توقیف یک دستگاه تریلی حامل بار موز در رباط کریم بود که از استان‌های غرب کشور در حال حرکت بود که ماموران انتظامی در بزرگراه تهران به ساوه با توقیف خودرو موفق به کشف انواع تجهیزات پزشکی،1900 دستگاه تبلت، گوشی همراه، نوشیدنی انرژی زا و... به ارزش 15 میلیارد ریال شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهار داشت: غرب استان تهران یکی از منطقه‌های انتظامی موفق در حوزه کاهش تصادفات در سال جدید بود که در تصادفات جرحی 19 درصد، فوتی 72 درصد و تصادفات خسارتی 27 درصد کاهش نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم.

وی 3 اصل موثر در کاهش تصادفات را ارتقای فرهنگ رانندگی و ایمنی توسط مردم، حضور مقتدر و محسوس پلیس در درون و برون شهر و برخورد محکم و قاطع با رانندگان متخلف دانست و افزود: در سال جدید شاهد افزایش 10 درصدی توقیف خودرو، 18 درصدی برخورد با رانندگان متخلف و 40 درصدی حضور محسوس پلیس در محورهای مواصلاتی غرب استان تهران بودیم و کاهش تصادفات می‌تواند نقش مهمی در حوزه اقتصاد کشور داشته باشد.

اصلانی تصریح کرد: پلیس با دستگیری 25 تن از اراذل و اوباش دارای پرونده و تحت تعقیب و 2 شروری که به صورت مسلحانه با مردم و پلیس در شهرستان‌های اسلامشهر و رباط کریم درگیر شده بودند برخورد قاطع با اوباش و اشرار را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به دستگیری شرور مسلح در شهرستان بهارستان، افزود: وی با اسلحه، پسر عمه خود را در کرمانشاه زخمی کرده و متواری شده بود و پس از درگیری با ماموران پلیس اطلاعات و امنیت و آگاهی دستگیر شد و در بازجویی‌های پلیس اعتراف کرد با اجاره منزلی در ملارد به صورت مسلحانه از شهروندان زورگیری می‌کرده است.

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به دستگیری فردی که تحت عنوان مامور اداره کمیته امداد با جعل کارت و حکم مأموریت و تهیه شاه کلید و مراجعه به درب منازل در شهرستان‌های شهریار، ملارد، فردیس و اندیشه اقدام به جمع‌آوری صندوق‌های صدقات منازل و سرقت از صندوق‌های صدقات سطح شهر می‌کرد، گفت: متهم در 72 ساعت گذشته پس از دستگیری به سرقت 300میلیون ریال وجه نقد اعتراف کرد.

اصلانی با اشاره به 5 برنامه و مولفه مهم پلیس در سال جدید گفت: تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، یکی از مهمترین مولفه‌های پلیس در سال جدید خواهد بود و پلیس در این راستا دو وظیفه اصلی هزینه کرد صحیح در زندگی شخصی و حمایت امنیتی از تولیدکنندگان را بر عهده خواهد داشت.

این مقام انتظامی با اشاره به طرح ویژه پلیس برای حفظ امنیت شهرک‌های صنعتی فعال در غرب استان تهران، مقابله با سرقت و مبارزه با عرضه و قاچاق موادمخدر، برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و بدلباسی و بدپوششی و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی را از دیگر مولفه‌های مهم پلیس دانست که باید در دستور کار همه کارکنان، مدیران و فرماندهان انتظامی قرار گیرد.

Mokhader 1

Mokhader 3

Mokhader 4

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =