به گزارش سرویس بین الملل رویداد،رادیو رژیم صهیونیستی، رسانه ای که مکررا به تبلیغات علیه ایران می پردازد، بار دیگر ادعاهای جالب توجهی را از وضعیت اقتصادی و مسائل دیگری از ایران مطرح کرد که شایان توجه است.

احتمال کوپنی کردن توزیع کالاهای اساسی در ایران به روایت رسانه صهیونیستی رسانه های صهیونیستی برای نشان دادن وضعیت بحرانی در بخش اقتصاد ایران، ادعاهای دروغین را به نقل از گزارش های رسیده از تهران می گوید: مقام های سیاست گذار نظام اقتصادی ایران، در حال بررسی به کارگیری گسترده سیستم کوپنی کردن کالاهای اساسی و خوراکی در ایران هستند. به موجب این گزارش ها، افزایش سرسام آور بهای مواد مصرفی در کشور به گونه ای است که اکنون چاره دیگری جز برقراری نظام توزیع کوپنی کالاهای به چشم نمی خورد. اینها در حالی است که به گفته کارشناسان اقتصادی، حتی به کارگیری سیستم جیره بندی و کوپنی ساختن توزیع کالاها نیز به پشتوانه ارزی هنگفتی نیاز دارد که در حال حاضر دولت از آن برخوردار نیست. این کارشناسان افزودند: تهی شدن خزانه دولت از ارز خارجی تا آن اندازه جدی است که به نظر می رسد همه تدابیر اقتصادی به کارگرفته شده از سوی ایران به تدریج با ناکامی روبرو خواهد شد.

احتمال جهش های چند صد تومانی در بهای ارز بهای ارز و دلار هم که بهانه خوبی برای اپوزیسیون های ضد ایرانی شده است تا زمینه ای جهت مانور تبلیغاتی برای مخالفان جمهوری اسلامی ایران تشکیل شود. رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرده است: همزمان، دلالان عمده ارز در تهران و دوبی می گویند: نابسامانی اقتصادی در ایران به گونه ای است که در روزها و هفته های آینده، شاهد جهش های بزرگ تر بهای دلار در بازار ایران خواهیم بود. به گفته این سوداگران ارز، تا کنون جهش های قیمت دلار، هر بار به شکل بالا و پایین رفتن هر بار پنجاه تا صد تومان بوده، اما احتمال آن هست که از این پس شاهد جهش های هر بار چند صد تومان در بهای ارز و دلار باشیم. کارشناسان اقتصادی می گویند: تهی بودن خزانه دولت از ارز به گونه ای است که امید چندانی به روش های مقابله ایران با جهش های بهای ارز به چشم نمی خورد و بازار اقتصاد ایران می رود که در یکی از پر تلاطم ترین درنگ های تاریخ معاصر ایران فرو رود.

تکرار ناخرسندی اسرائیل از رابطه آرژانتین و جمهوری اسلامی ایران رژیم اسرائیل از قصد دولت آرژانتین برای برقراری تماس های دیپلماتیک با حکومت اسلامی ایران ابراز نگرانی کرد. پیشتر اعلام شده بود که دولت آرژانتین قصد دارد با چند نماینده از طرف نظام جمهوری اسلامی ایران که در حاشیه برگزاری همآیش سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، درباره انفجار در "کانون همیاری یهودیان" در بوئنوس آیرس که 18 سال پیش روی داد به رایزنی بنشیند. ایران و حزب الله لبنان به دست داشتن در این انفجار تروریستی متهم شدند اما این اتهامات از طرف تهران بی اساس و صدور حکم بین المللی از جانب اینترپل نیز غیرقانونی خوانده شد. پرزیدنت بانو کریستینا فرناندز کرشنر رئیس جمهوری آرژانتین هفته پیش به درخواست جمهوری اسلامی ایران برای اجرای گفت و گو در حاشیه مجمع عمومی در نیویورک پاسخ مثبت داده بود. مقامات رژیم صهیونیستی مدعی هستند که آگاهان سیاسی این موافقت را انحراف دولت پرزیدنت فرناندز از سیاست های پیشین دانسته بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =