وزیر سابق اطلاعات گفت: دشمنان دارند تحریک می کنند که بگویند اقتصاد مقاومتی یک مقوله ریاضتی است که خودشان در اروپا دارند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري حجت‌الاسلام حیدر مصلحی که چندی پیش به خوزستان سفر کرده بود در حاشیه این سفر در گفت وگو با رهیاب نیوز،در خصوص موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:اول باید بفهمیم دشمن به دنبال این است که اقتصاد مقاومتی را یک مقوله ریاضتی نشان دهد و آن را اینگونه تحلیل کند که خودشان در اروپا  و جاهای دیگر به عنوان یک مقوله ریاضتی آن را دنبال کرده اند

حجت الاسلام مصلحی اضافه کرد: در حالی که این بحث به هیچ وجه یک مقوله ریاضتی نیست و مسا له مهمی که باید توجه داشت این است که توان و استعدادها و ظرفیت هایی که در ایران و جمهوری اسلامی وجود دارد ظرفیت های بسیار بالایی است که این ظرفیت ها به خوبی می توانند در ابعاد مخلف کشور ما را بیمه کنند تا در مباحث اقتصادی  نیازمند به دیگران نباشد.

وی ادامه داد : بحثی که مدنظر مقام معظم رهبری بود این است که ما در موقعیتی قرار بگیریم که بتوانیم در دنیا برای رسیدن به اهداف بلندی که داریم با تکیه بر توان خودمان آن مسیر را طی کنیم.

حجت‌الاسلام مصلحی در پیایان تاکید کرد : اگر این سیاست هایی که مقام معظم رهبری در رابطه با بحث اقتصاد مقامتی ابلاغ فرمودند مورد توجه جدی قرار بگیرند ما می توانیم یک « رنسانس » جدید اقتصادی را در کشور پایه گذاری کنیم.

وزیر سابق اطلاعات گفت: با توجه به سرمایه های بزرگی که ما در کشورماوجود دارد باید این رنسانس در ابعاد مختلف شکل بگیرد ما باید این سرمایه های عظیم را به میدان بیاوریم تا با توجه به اهداف بلندی که انقلابمان دارد در موقعیت های مختلف دچار چالش نشویم.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =