استاد اقتصاد و مسؤل کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه گفت: اقتصاد مقاومتی یک راهبرد اقتصادی و سیاسی برای اداره امور کشور است که باید به گفتمان عمومی جامعه تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “خسرو عزیزی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز، با اشاره به ابلاغ مقوله اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای به سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی یک راهبرد اقتصادی و سیاسی برای اداره امور کشور است.

وی گفت: در این موضوع که مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای از جنبه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مطرح کردند، جای بحث و بررسی و نظریه پردازی فراوان وجود دارد.

عزیزی افزود: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر یک سری اصول اساسی است که در رأس آنها استقلال اقتصادی قرار دارد.

وی بیان کرد: بحمدالله ایران اسلامی دارای ظرفیت های بالقوه فراوانی است که می توان آنها را در چارچوب منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای به فعلیت در آورد و در مسیر تعالی و توسعه اجتماع بکار گرفت.

استاد اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه یادآور شد: اینکه ایران اسلامی هفت برابر میانگین جهانی از موهبت منابع طبیعی برخوردار است، جزو نقاط قوتی است که می توان از آن در چارچوب نظریه اقتصاد مقاومتی به خوبی بهره جست.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی مناسب دستگاه ها و نهادهای دولتی و مشارکت آحاد مردم، باید شرایطی فراهم کرد تا اقتصاد مقاومتی به گفتمان عمومی سطح جامعه تبدیل شود.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه تاکید کرد: در این راستا باید آحاد جامعه از اقشار و گروه های گوناگون را با مبنا و اصول آن آشنا کرد و فعالان اقتصادی نیز رهنمودهای رهبری حضرت امام خامنه ای را در عمل مورد توجه قرار دهند تا به مصادیق رشد و توسعه متاثر از آن دست یابیم.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =