نماینده شهرستان ورامین در مجلس با اشاره به وضع تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدام آمریکا قابل توجیه نیست و مسئولان باید پاسخ دندان شکن بدهند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، سید حسین نقوی حسینی اظهار داشت: تحریم های جدید آمریکا نشان داد که نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ارتباط با آمریکا به چه میزان هوشمندانه بوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان مختلف فرمودند که ما به تیم مذاکره کننده خود اعتماد کامل داریم و به مذاکرات خوش بین هستیم اما آمریکا را کشوری غیر قابل اعتماد و عهد شکن می شناسیم.

وی ادامه داد: بر اساس رویکردی که نشان دهد ایران کشوری اهل گفتگو و دارای منطق است، مذاکرات مسئولان ایرانی و گروه 1+5 ترتیب داده شد و در چندین دور مذاکره، توافق نامه ژنو به امضا رسید.

نقوی اضافه کرد: در این توافق نامه هر دو طرف عهد کردند که در چارچوب توافق نامه عمل کنند و هیچ تحریم جدیدی بر ضد جمهوری اسلامی ایران در این مدت وضع نشود.

دولت باید محکم و قاطع در مقابل این عهدشکنی ها بایستد

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: تحریم های دیروز آمریکا علیه برخی شرکت ها و اشخاص ایرانی نشان داد که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

وی بیان داشت: دولت و تیم مذاکره کننده ایرانی باید محکم و قاطع در مقابل این عهد شکنی ها بایستد و راه عزتمندانه و مقتدرانه خود را در عرصه های مختلف دنبال کند.

این مسئول تأکید کرد: نقض تعهدات ژنو از سوی آمریکا نشان داد که دولت ایران اهل منطق و گفتگو است و هر جا که نیاز باشد به مذاکره با غربی ها می پردازد اما طرف مقابل نسبت به تعهدات خود صادق نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: چندی پیش اتحادیه اروپا نیز تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کرد که در توجیه آن بیان داشت که این تحریم ها از گذشته مورد تصویب بوده است و اکنون به اجرا گذاشته می شود.

بازگشت کارشناسان ایرانی از وین اقدام سنجیده ای بود

وی تصریح کرد: پس از توافق ژنو هیچ یک از کشورهای 1+5 حق ندارند تحریم جدیدی را بر ضد ملت ایران اعمال کنند و تحریم های ایالات متحده آمریکا قابل توجیه نیست.

نقوی افزود: امروز باید مسئولان و مدیران ارشد کشور، پاسخ دندان شکنی به کشورهایی که به دنبال نقض توافق نامه ژنو هستند، بدهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازگشت کارشناسان ایرانی از وین یک اقدام سنجیده و مثبت بود و نشان داد که جمهوری اسلامی در کنار منطق و گفتگو، هیچگاه زیر بار ظلم و زیاده خواهی نخواهد رفت.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =