یک روزنامه ورزشی اسپانیایی نوشت هم گروهی آرژانتین با ایران و شباهت نام اعجوبه بارسلونا با یک دشنام فارسی باعث شد تا در شبکه‌های اجتماعی علیه وی جنبشی آغاز شود.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ری روزنامه ال‌موندو‌ دیپورتیو در گزارشی به حضور تقریبی 30 هزار کاربر ایرانی شبکه فیسبوک و جملاتی که علیه لیونل مسی منتشر کردند، پرداخته است. این نشریه نوشت همگروهی ایران و آرژانتین در رقابت‌های جام جهانی برزیل و نیز معنی واژه مسی به زبان فارسی که دشنامی برای متلک انداختن در زبان کوچه و خیابان ایرانیان است، جنبشی را علیه بازیکن بارسلونا راه انداخت.
این روزنامه نوشت این تعداد کاربر ایرانی بازیکن بارسا را مورد ملامت قرارداده و حتی مقابل آرژانتین قدرت‌نمایی کردند. این روزنامه ادامه داد این گروه ایرانی مسی را کوچک شمردند و عنوان کردند هاشم بیک زاده بازیکن استقلالی تیم ملی ایران اجازه عملی به وی در جام جهانی نخواهد داد. بنابه نوشته این روزنامه رفتار این عده نزد رسانه‌های داخلی مورد انتقاد واقع شده چرا که این رسانه‌ها معتقدند این گونه برخورد کردن باعث می‌شود چهره نامطلوبی از ایرانیان در جهان ترسیم شود. انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =