معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از انتخاب حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) به عنوان امامزاده شاخص سال ۹۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ حجت الاسلام حسینی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در نشست خبری مراسم شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) گفت :در هر شهرستان که یکی از اولاد فاطمه زهرا (س) حضور دارد، مردم حول آن امامزاده جمع شده اند و بقعه امامزادگان به پایگاهی برای شروع حرکت های مهم و مرکزی برای پاسخگویی به مسائل مذهبی و پناهگاهی برای حضور افرادی که نقش آفرینی کردن در تاریخ تبدیل شده است.

IMG_1032

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تصریح کرد : هر سال طبق برنامه مصوب  روز ۵ ذی القعده به نام روز امامزادگان در تقویم ثبت شده است و سازمان اوقاف استان تهران هر سال یک امامزاده را به عنوان امامزاده شاخص انتخاب کرده و اقدام به برگزاری کنگره استانی براساس اهداف و علت حضور در ایران و ابعاد زندگی آن بزرگوار برگزار می کند.

وی افزود : هر سال ۱۹ همایش و کنگره برای امامزادگان در سطح استان تهران برگزار می شود.

حسینی بیان داشت : سال گذشته امامزاده داود(علیه السلام) به عنوان امامزاده شاخص استان تهران برنامه کنگره برگزار شد و حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) به عنوان امامزاده شاخص استان تهران برای سال ۹۳ انتخاب شده است.

وی افزود : امیدواریم انتخاب امامزاده جعفر(ع) به عنوان امامزاده شاخص سال ۹۳ زمینه خوبی باشد که مردم شناخت بیشتری نسبت به جایگاه معنوی و کرامات و برکاتی که بواسطه حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) در این منطقه بوجود آمده است، پیدا کنند.

IMG_1024

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تاکید کرد : نه تنها شهرستان های پیشوا ، ورامین و قرچک ، بلکه کل کشور از این امامزاده جعفر (علیه السلام) مستفیض است و حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) از جمله امامزادگانی است که به عنوان امامزاده های شاخص بین المللی شناخته می شود.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که در سطح کشور حدود هشت هزار و در استان تهران بیش از سیصد امامزاده وجود دارد که همه آنها واجب التعطیم هستند  تصریح کرد : امامزادگان حاضر در ایران براساس آیتم های مختلف در سه سطح تقسیم بندی شده اند که امامزاده جعفر پیشوا از امامزادگان شاخص یک در سطح کشور به حساب می آید.

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =