حجت الاسلام عظیما با تاکید بر توجه به نیازمندان گفت: توجه به نیازمندان سبب عزت انقلاب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، حجت‌الاسلام محمدتقی عظیما صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان شهرری پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا گره‌گشای مشکلات است.

امام جمعه موقت شهرری با بیان اینکه امیدواریم توفیق یابیم در راستای اطاعت از فرمان الهی و ترک معصیت گام برداریم، اظهار داشت: مهمترین رسالت برای مردم پیمودن راه عبادت و راه تکامل انسان و انبیا است.

عظیما با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام به دو حضور تاکید شده است، عنوان کرد: عید سعید فطر و قربان دو فریضه مهم است، عید فطر که بعد از یک ماه روزه‌داری و اطاعت و عبادت است و عید قربان که بعد از مناسک حج و مسائل عبادی برای مسلمانان است و باید این دو روز را گرامی بداریم.

امام جمعه موقت شهرری بر بزرگداشت عید سعید غدیر تاکید کرد و گفت: عید غدیر عیدی است که وجود مقدس امیرالمومنین(ع) به‌عنوان خلافت و امامت از طرف پروردگار متعال منصوب شد.

وی ادامه داد: به لطف خدا باید همت بگماریم و عید سعید غدیر را ارج بنهیم که ما هرچه داریم در سایه حضرت محمد(ص) و آل ایشان است و انشاالله خداوند به برکت وجود فرزند امیرالمومنین(ع)، حضرت مهدی (عج) مشکلات عالم اسلام را آسان بگرداند.

عظیما خاطرنشان کرد: آنچه باید در عید قربان به آن توجه داشته باشیم مسئله قربانی و کمک به نیازمندان است.

امام جمعه موقت شهرری با اشاره به تاکید اسلام مبنی بر اینکه اگر 70 نفر هم می‌توانند با هم شریک شوند و قربانی تهیه کنند و گوشت آن را بین فقرا تقسیم کنند، افزود: در عید فطر هم فطریه جای خود دارد و در عید قربان نیز باید به فقرا توجه شود.

عظیما با اشاره به اینکه نیازمندان در جامعه کم نیستند، بیان داشت: نتیجه‌ای که از عید قربان می‌گیریم این است که هر فردی که توان دارد عده‌ای که می‌شناسد و نیار به کمک دارند را زیر پوشش خود بگیرد و به آن‌ها کمک کند.

امام جمعه شهرری در پایان تصریح کرد: اگر می‌خواهیم انقلاب ما عزیز باشد باید در مقابل نیاز نیازمندان بی‌تفاوت نباشیم و آن‌ها را یاری کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =