وزیر سابق اطلاعات گفت: اینها مشکل جدّی شان این است که ملت ایران را نشناخته اند، باید بدانند که ملت ایران ملتی است که تحملش بالاست، خصوصا با تجربیات 35ساله ای که دارد در این 35 سال آدم ها، گروه ها، و جریان های مختلفی که با نظام مشکل دارند را تجربه کرده و ملت ایران دیگر راه خودش را پیدا کرده است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري  حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در گفت و گو با سایت اهواز نوین، درخصوص توهین به مقدسات و شبهه افکنی های افرادی چون رضوی فقیه و ... گفت : امثال رضوی و افرادی که می آیند دیدگاه هایی را مطرح می کنند که با مبانی جمهوری اسلامی سازگاری ندارد، باید بگویم اینها دقیقا دارند همان راه فتنه را پیش می روند، یعنی اعتقاد قلبی من این است که این افراد دنبال این هستند که یکبار دیگر با طرح مباحث اینچنینی زمینه هایی را فراهم کنند که بتوانند با دیدگاه خودشان طراحی فتنه های دیگری را در جمهوری اسلامی داشته باشند .

وزیر سابق اطلاعات افزود : اینها مشکل جدّی شان این است که اسلام را نشناخته اند، انقلاب اسلامی را نشناخته اند، ملت ایران را نشناخته اند، باید بدانند که ملت ایران یک ملتی است که تحملش بالاست، ظرفیتش بالاست، خصوصا با تجربیات 35ساله ای که دارد در این 35 سال آدم ها، گروه ها، و جریان های مختلفی که با نظام مشکل دارند را تجربه کرده و ملت ایران دیگر راه خودش را پیدا کرده است.

وی اظهار کرد : ملت ما مشکلات و سختی ها را تحمل می کند، اما اگر فتنه گران به فکر این هستند که بتوانند بر ملت ما حاکم بشوند، بتوانند به نتیجه ای برسند؛ همین جا می گویم که به هیچ وجه اینگونه نیست. ملت ما تا یک مقطعی آنها را تحمل می کند، به موقع هم در مقابلشان می ایستد. کما اینکه همه دیدند در بحث فتنه 88 هم ، ملت تا یک جایی تحمل کرد؛ ولی دیگر در 9 دی آمد و یکباره کار را تمام کرد.

مصلحی با طرح یک سؤال از افراد وابسته به غرب عنوان کرد : امثال رضوی فقیه هم همین طور هستند. اینها با این اظهاراتی که دارند دنبال این هستند که درواقع استکبار را دوباره در این کشور حاکم کنند. می خواهند نظام را برگردانند به آن 35 سال قبل. من یک سوالی از اینگونه افراد دارم : ببینید به عنوان مثال مصر یک کشوری بوده که وابسته به آمریکایی ها بوده و با کمک های آمریکا یی ها اداره می شود. می خوام بدانم چه پیشرفتی تاکنون در کشور مصر به وجود آمده است؟ یعنی بیایند و پیشرفت اقتصادی مصر را برای ما بگویند!! یا کشوری دیگری از قبیل مصر...؟ اما جمهوری اسلامی 35 سال است که روی پای خودش ایستاده با شعارهای ارزشی خودش. سؤال من این است که بیایند بگویند که اکنون جمهوری اسلامی پیشرفت دارد یا آنها داشته اند؟

حجت‌الاسلام مصلحی در پیایان تاکید کرد : آمریکایی ها به هیچ وجه اجازه پیشرفت به هیچ کشوری را نمی دهند. چون برهر کشوری که تسلط پیدا کنند سلطه شان به نحوی است که جلوی پیشرفتش را بگیرند و اجازه ندهند استعدادهای بشری به راه و به کار بیفتد. ملت ایران اسلامی هم این موضوع را به خوبی فهمیده و مدام هم دارد آن را تجربه می کند. تجربیاتش هم برایش خیلی ارزشمند است. مثلا در همین بحث مذاکرات، ملت  ایران نشان داد که از نظامش و از دولت جمهوری اسلامی بر اساس نظر رهبر جمهوری اسلامی حمایت می کند. اما این حمایتش به گونه ای است که نشان دهد ارزشهایی در این کشور حاکم است و هر کسی از این ارزشها فاصله بگیرد مردم هم به میدان خواهند آمد.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =