به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، مراسم امحا مواد مخدر کشف شده در شهرستان های غرب استان تهران در نصیرآباد شهریار برگزار شد

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از راه مبین؛ استاندار تهران در مراسم امحاء مواد مخدر، يكي از معضلات امروز دنيا را اين پديده شوم دانست و گفت: مواد مخدر هم اكنون يكي از چهار تجارت بزرگ دنيا محسوب مي شود.

سید حسین هاشمی با بيان اين كه متاسفانه مواد مخدر در بخشي از دنيا به عنوان ابزار سياسي به كارگرفته مي شود، افزود: هيچ كشوري به اندازه ايران براي مبارزه با مواد مخدر تلاش نمي كند و اقدامات انجام شده و شهداي اين مسير نيز نشان دهنده اين امر است.

وي شهداي مبارزه با مواد مخدر را از مظلومترين شهدا خواند و اظهار كرد: به واسطه آثار مخربي كه مواد مخدر در جامعه دارد، بايد بيشتر به اين موضوع پرداخته شود.

استاندار تهران عزم و حضور جدي دستگاه ها براي مبارزه با مواد مخدر را ضروري خواند و گفت: يكي از روش هاي فعال شدن در اين عرصه، ستادهاي فرعي شهرستان هاست.

هاشمی تصريح كرد: جان تك تك افراد در نظام اسلامي مهم است، از اينرو هر تعداد كه بتوانيم افراد را از گرفتار شدن در اين پديده خانمانسوز برهانيم، علاوه بر نجات دادن افراد، خانواده و جامعه را نيز از گرفتاري ها و هزينه هاي ديگر رهايي داده ايم.

استاندار تهران گفت: دولت یازدهم مبارزه با معضل عرضه وتقاضا مواد مخدر را به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه خود قرار داده است.

سید حسین هاشمی ˈ افزود: از نظر دولت، مردم نقش اساسی را برای مهار این بحران و ریشه کن کردن این معضل اجتماعی دارند.

وی خاطر نشان کرد: سوداگران مرگ و مواد مخدر سالیانه بیش از 68 میلیارد دلار گردش مالی از طریق مواد مخدر کسب می کنند.

فرمانده انتظامي ویژه غرب استان تهران نيز در اين مراسم، جمهوري اسلامي ايران را تنها كشوري دانست كه عملأ به مبارزه با مواد مخدر پرداخته است.

ناصر اصلانی ˈ فرمانده ویژه غرب استان تهران در این مراسم گفت: در سه ماه گذشته سه تن و 397 کیلو گرم مواد مخدر توسط نیروی انتظامی ، اداره اطلاعات ، سپاه پاسداران و سایر دستگاه ها کشف و ضبط شده است.

وی افزود : کشفیات مواد مخدر نسبت به مشابه سال قبل 25 در صد و دستگیری و شناسایی عناصر باند و تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر 30 در صد افزایش داشته است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران تأکید کرد: در مدت سه ماه اول سال 250 نقطه آلوده به مواد مخدر در غرب استان تهران پاکسازی شده و مامورین نیروی انتظامی با کار اطلاعاتی شبانه روزی در شناسایی مناطق آلوده فعالیت می کنند

سردار اصلانی ، مبارزه با مواد مخدر را از اولويت هاي كاري و دستور كار اين نيرو عنوان و اضافه كرد: تاكنون حدود سه هزار و ۸۰۰ شهيد و حدود ۱۲ هزار جانباز در عرصه مبارزه با مواد مخدر تقديم انقلاب و ميهن اسلامي شده است.

وي اظهار كرد: اين تعداد شهيد و هزينه براي عوامل بازدارنده و انسداد مرزها، نشان مي دهد كه چه كارهاي بزرگي در اين زمينه در كشور در حال انجام است.

سردار اصلانی علت نرسيدن به نتيجه دلخواه را توطئه هاي استكبار جهاني دانست و ادامه داد: استكبار جهاني براي گسترش مواد مخدر در كشورهاي هدف كه جمهوري اسلامي ايران يكي از آن كشورهاي هدف است، برنامه ريزي كرده است.

وي با تاكيد بر ضرورت تبيين ابعاد غيرقابل جبران خسارت هاي ناشي از مواد مخدر براي فرد و جامعه خاطرنشان ساخت: بايد يك عزم عمومي براي مقابله با اين پديده شوم در جامعه ايجاد شود.

فرمانده انتظامي ویژه غرب استان تهران با بيان اينكه بايد با ارتقاي آگاهي جامعه و آگاه كردن خطرات اين پديده شوم ، اين عزم ملي را در جامعه ايجاد كنيم، پيشگيري را بهترين راهكار مقابله با مواد مخدر عنوان كرد.

وي خاطرنشان كرد: اگر اين فرهنگ در جامعه ايجاد شد كه در صورت وجود انواع مواد مخدر مردم گرايشي به استعمال آن نداشته باشند ، بتدريج بازار اين مواد نيز كساد مي شود.

سردار اصلانی بر لزوم بسيج تمام امكانات و استفاده از رسانه ها، ائمه جمعه، مطبوعات و امكانات فرهنگي تاكيد و اظهار كرد: بايد پيشگيري اجتماعي را در كنار ابعاد مبارزه با مواد مخدر قرار دهيم و در هر زمينه اي تنها با هماهنگي، همدلي و همراهي تمامي مسوولان نتيجه مطلوب بدست مي آيد.

در پایان این مراسم نیز از خانواده های معظم شهدای مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اهدای یادبود تجلیل به عمل آمد.

ششم تيرماه مصادف با ۲۶ ژوئن روز جهاني مبارزه با مواد مخدر نامگذاري شده است.

EnhedamMavadShahriyar-2

EnhedamMavadShahriyar-6

EnhedamMavadShahriyar-8

EnhedamMavadShahriyar-10

EnhedamMavadShahriyar-11

EnhedamMavadShahriyar-13

EnhedamMavadShahriyar-16

EnhedamMavadShahriyar-17

EnhedamMavadShahriyar-18

EnhedamMavadShahriyar-20

EnhedamMavadShahriyar-21

EnhedamMavadShahriyar-22

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =