صحبت های شهردار ورامین و مسئول اجرای خطوط اقماری مترو تهران- ورامین دارای تناقض هایی می باشد، که هر دو مدعی خدمت رسانی هستند، ولی واقعاً کدام حامی منافع مردم هستند؟

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ مترو تهران- ورامین که تا گرمسار ادامه پیدا می‌کند یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های منطقه بوده و می‌توان گفت از حیاتی‌ترین پروژه‌های شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا و در آینده نیز برای گرمسار می‌باشد که حواشی بسیار زیادی داشته و دارد.

در رسانه‌های مختلف منطقه صحبت‌های مختلفی از مسئولین مختلف شهرستان‌های مربوط به این پروژه ملی منتشر می‌شود که تناقض‌هایی در بین آن‌ها دیده می‌شود که به گفته نماینده شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا این موضع گیری‌ها تماماً سیاسی بوده و افرادی که کاندید منتخب آن‌ها در نمایندگی مجلس شورای اسلامی رأی نیاورده‌اند این تناقض‌ها را به وجود می‌آورند. از سوی دیگر یکی از مشکلات بسیار مهم این پروژه تقاطع بلوار امام رضا (ع) با ریل راه آهن تهران- مشهد می‌باشد که به گفته مسئول اجرایی خطوط اقماری مترو، هزینه این پل را خود شهرداری ورامین باید تأمین می‌کرد ولی شرکت مترو پیش قدم شده و این کار می‌خواهد انجام دهد ولی از زمان شروع کار تا به امروز بارها شهرداری ورامین جلوی فعالیت پیمانکار شرکت مترو را گرفته و حتی ابزار کار آن‌ها را نیز جمع آوری کرده‌اند. پروژه پل امام رضا (ع) که ماه‌ها است یک باند از مسیر بلوار امام رضا (ع) را مسدود کرده و مشکلات بسیار زیادی را از نظر اجتماعی، فرهنگی، ترافیک و حتی اخلاقی و عمرانی را برای شهروندان ورامینی ایجاد کرده است. آقای مهندس علی حیدریان در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در خصوص این پروژه گفت: مسئولین مترو هنوز نقشه ای از این پروژه به ما تحویل نداده‌اند، این در حالی است که مسئول اجرایی خطوط اقماری مترو استان تهران آقای دکتر محمد رضا ملکی طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اعلام کرد که نقشه پل امام رضا (ع) سه نوبت در دور سوم شورای اسلامی شهرستان ورامین، و دو نوبت نیز تا تاریخ ۴/۵/۹۳ و در زمان دور چهارم شورای اسلامی شهرستان ورامین نیز این نقشه طی دو نوبت برای فرمانداری ورامین ارسال شده و مرحله سوم نیز در دست اقدام است. از سوی دیگر ماجرا، زمانی که خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما این تناقض‌ها را به شهردار ورامین در کنفرانس مطبوعاتی ۱۸/۵/۹۳ بیان کرد و علت این تناقض را نیز خواستار شد و صراحتاً اعلام کرد که مسئول اجرای خطوط اقماری مترو با اسناد و مدارک تمام صحبت‌هایش را بیان می‌کرد، حیدریان بیان کرد: این که خطوطی را بر روی کاغذ کشیده شود و به آن رسم، نقشه را اطلاق کنیم درست نیست، زیرا برای کشیدن نقشه باید کار کارشناسی انجام شود. این صحبت‌های شهردار ورامین در صورتی است که معاونان شهرداری ورامین، مسئولین فرمانداری، شرکت مترو و رئیس شورای شهر وقت این نقشه را تأیید کرده و آن را امضا کردند.

Naghshe

حال ضمن اشاره به اینکه آقای شهردار ورامین در ابتدای صحبت‌هایشان اعلام کردند که هیچ نقشه ای در اختیار شهرداری قرار نگرفته است ولی پس از صحبت‌های خبرنگار ورامین ما اعلام کردند که کشیدن خطوط به معنی نقشه کارشناسی نیست، و از سوی دیگر نیز معاونان شهرداری نیز این نقشه را امضا و تأیید کرده‌اند، گواه از صحت مطالب بیان شده از طرف مسئول اجرایی مترو دارد.

این مطلب را نیز باید در نظر داشته باشیم که مسئول اجرای خطوط اقماری مترو با اشاره به مصوبات دولت اعلام کرده است که مترو فقط و فقط باید به فرماندار و مسئولین فرمانداری که نماینده دولت در شهرستان هستند پاسخگو باشند، نه هیچ مسئول دیگری. یکی دیگر از مواردی که جا دارد در این مطلب به آن اشاره شود مشکلات مترو برای شهروندانی که در نزدیکی این خط در حال زندگی هستند می‌باشد. آقای مهندس علی حیدریان در کنفرانس مطبوعاتی مذکور بیان کرد: حرکت واگن‌های مترو به فاصله زمانی ۱۰ دقیقه ای با هم می‌تواند مشکلات بسیار زیادی برای اهالی که در حال زندگی در کنار این خطوط زندگی می‌کنند ایجاد کند زیرا وزن این واگن‌ها ۶۰۰ کیلوگرم می‌باشد. از سوی دیگر آقای دکتر محمدرضا ملکی مسئول خطوط اقماری مترو اعلام کرد، دیوارهایی وجود دارد که می‌تواند آلودگی صوتی ناشی از حرکت این واگن‌ها را کنترل و از آن جلوگیری کنند، در ضمن دیوارهای کوتاه تر و مدرن تر نیز وجود دارد که می‌تواند حتی لرزش‌های به وجود آمده حاصل از حرکت واگن‌های سنگین دو طبقه مترو تهران- ورامین را کنترل کند تا به شهروندانی که در اطراف این خطوط زندگی می‌کند را دچار مشکلات جانبی نکند. حال با توجه به این تناقض‌ها در صحبت‌های بیان شده، این سؤال در ذهن‌ها به وجود آمده است که آیا این تناقض گویی ها فقط در مسئله نقشه پل امام رضا (ع) می‌باشد یا تمام مسائل مربوط به این پروژه ملی و حیاتی؟!

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =