انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان ساعتی پیش آغاز شد و حدود ۱۷ میلیون افغان واجد شرایط، رأی خود را به نفع کاندیدای مورد نظر خود به صندوق‎ها می‌ریزند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان ساعتی پیش آغاز شد و حدود 17 میلیون افغان واجد شرایط رأی خود را به نفع کاندیدای مورد نظر خود به صندوق‎ها می‌ریزند.
«یوسف نورستانی»، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با انداختن رأی خود به درون صندوق رأی در مرکز رأی‎گیری واقع در «لیسه امانی» روند رأی‎دهی را رسماً آغاز کرد.
در همین حال «نورمحمد نور»، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته است: به تمام افرادی که تا ساعت 4 بعد از ظهر در صف انتظار حضور یابند باید برگه رأی‎دهی توزیع شود و شانس اخذ رأی به آنان داده شود. به هر قیمتی رأی خواهیم داد درحالی که وقوع رویدادهای تروریستی در جریان روند رأی‎دهی، امری محتمل می‎نماید اما شماری از شهروندان افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگاران خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشتند: به هرقیمتی رأی خواهند داد.
گفتنی است روز گذشته (جمعه 14 فروردین) که روز سکوت انتخاباتی اعلام شده بود، بسیاری از شهروندان افغانستان در شبکه‎های اجتماعی، از جمله فیسبوک نیز مطالبی با عناوینی چون «من رأی می‎دهم» را به اشتراک گذشته بودند.
آمادگی برای برگزاری انتخابات با حضور 400 هزار نیروی امنیتی اتخاذ شده و مردم افغانستان اعلام کرده‌اند که به توانایی نیروهای افغان در تأمین امنیت انتخابات ایمان دارند.
قرار است در ساعات اولیه رأی‎دهی، «حامد کرزی»، رئیس جمهور افغانستان در مرکز رأی‎گیری واقع در «لیسه امانی» حضور پیدا کرده و رأی دهد. انتخابات امروز در افغانستان به این جهت از اهمیت بی‎نظیری برخوردار است که نخستین انتقال قدرت به صورت مسالمت‎آمیز، مردمی و دموکراتیک است.
انتهای پیام/.ش منبع : فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =