انتخابات شورای شهر پردیس در بلاتکلیفی است

فرماندار شهرستان پردیس از عدم اتخاذ تصمیم قطعی در خصوص انجام شدن یا نشدن انتخابات شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر پردیس گفت: به خاطر اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در مجموع حجم سنگینی را به خود اختصاص می دهد از طریق وزارت کشور به ما ابلاغ شده که هنوز تصمیم قطعی در این رابطه اتخاذ نشده است.

وی ادامه داد: این مطلب می بایست توسط مقامات عالی رتبه کشور تصمیم گیری شده و بعد به ما ابلاغ شود.

فرماندار شهرستان پردیس در خصوص زمان مورد نیاز برای ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر اظهار داشت: بنده در موقعیت پاسخگویی به این سوالات نیستم، فرمانداران مجری انتخابات هستند و بنا بر دستوراتی که از طریق مقامات ذی ربط ابلاغ می شود این تصمیمات را اجرایی می کنیم و گرنه ما هیچ نقشی در تصمیم گیری نداریم.

وی در فروردین ماه سال جاری به خبرنگار خبرگزاری فارس گفته بود: شورای شهر پردیس و شورای روستایی کرشت در انتخابات دوره گذشته منحل شده بود که به احتمال قوی انتخابات میان‌دوره‌ای این دو انجام شود و نماینده‌های آن‌ها انتخاب شوند.

یوسفی مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استان تهران در خصوص اینکه انتخابات مجدد برای شورای شهر پردیس چه زمانی انجام می شود، به تابناک تهران گفت: هنوز مشخص نیست و منتظر اعلام وزارت کشور هستیم.

وی افزود: تکلیف شورای شهر پردیس و موارد دیگری که مانند آن وجود دارد با انتخابات میان دوره ای شوراها روشن می شود و زمان برگزاری این انتخابات نیز بستگی به نظر وزارت کشور دارد.

یوسفی در مورد زمان احتمالی آن نیز گفت: ممکن است اصلا تصمیمی برای برگزاری نگیرند زیرا برگزاری انتخابات یک قدرت اجرایی می خواهد و هزینه اقتصادی نیز دارد لذا برگزار کنندگان انتخابات باید این مسایل را در نظر بگیرند.

وی در پاسخ به اینکه آیا در نظر گرفتن هزینه ها و قدرت اجرایی لازم به معنی آن است که انتخابات به خاطر هزینه بر بودن برگزار نشود؟ گفت: منظور دقیقا این نیست اما سازوکار قانونی انتخابات که وزارت کشور مسئول برگزاری آن است با توجه به همین مسایل مقرر شده است.

مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استان تهران توضیح داد: زمانی که در انتخابات یک انتخابات داشته باشیم و دامنه آن همه کشور باشد امکانات لازم ساده تر فراهم می شود مانند انتخابات ریاست جمهوری که نهایتا ۴ یا ۵ کاندیدا در سطح کشور هستند اما در انتخاباتی مانند شوراهای شهر و روستا کار سخت تر می‌شود. در انتخابات شورای روستاها هر روستا یک حوزه انتخابیه است و این گستردگی مسایل و مشکلات برگزاری انتخابات را بیشتر می کند.

ایرج بیگدلو فرماندار وقت پردیس با استناد به بندهای الف – ج – ز- ک و ع ماده ۶۷ قانون شوراهای اسلامی تصریح کرد: با توجه به بررسی شکایات رسیده از ابتدای تشکیل هیات اجرایی انتخابات تا تاریخ ۲۹/۳/۹۲ به علت بروز تخلفات متعدد در این حوزه با اتفاق نظراعضای هیات اجرایی ، تصمیم بر ابطال انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی در  دو شهر بومهن و پردیس مطرح و پس از موافقت هیات اجرایی و فرماندار به هیات نظارت ارائه شد.

انتخابات شورای اسلامی شهر بومهن در همان سال ۱۳۹۲ تایید اما انتخابات شورای اسلامی شهر پردیس باطل شد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =