ملت سوریه در برابر هجمه های همه جانبه و نسخه های غربی مدعی دموکراسی اما با رای خود «مقاومت» را برگزید و پیروزی بشار اسد در این انتخابات را نیز باید در همین مسئله تحلیل کرد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل درباره انتخابات سوریه بیانیه ای صادر کرده است. متن بیانیه به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم ملت سوریه از سه سال گذشته یعنی از بهمن 89 تا خرداد 93 با معادله پیچیده ای دست و پنجه نرم کرده است؛ دست اندرکاران این معادله، متصور این نتیجه پوشالی بودند که در نهایت، هیمنه خط مقاومت اسلامی در برابر جبهه استکبار شکسته شود!

آمریکا و اسرائیل به این نتیجه رسیده بودند که برای فروپاشی خط مقاومت اسلامی باید به کشورهای اصلی این مقاومت ضربه بزنند، براین اساس دیدیم که تیر آمریکا با شکست فتنه 88 در ایران به سنگ خورد و نتوانستند ایران را دچار چالش جدی کنند.

پیش از آن نیز شاهد جنگ‌های 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه بودیم اما آمریکا و اسرائیل با قبول شکست در ارائه این سیاست‌ها، تصمیم گرفتند سوریه را به عنوان سرپل اصلی مقاومت به چالش بکشانند.

تحولات سوریه از نظر زمانی با بیداری‌های اسلامی منطقه همراه بود؛ آمریکا و اسرائیل وقتی دیدند مسائل سوریه پایگاه مردمی ندارد و حکومت بشار اسد هم به اصلاحات اساسی روی آورده است، نهایتا گزینه ورود نظامی برای به آشوب کشاندن سوریه را در پیش گرفتند.

در خلال حوادث سوریه، دولت‌های قطر و عربستان و به خصوص آمریکا و اسرائیل با حمایت‌های مالی و نظامی خود معارضان و آشوبگران را تجهیز می‌کنند و از سوی دیگر طرح های عربی- غربی که تماما حاکی از نادیده گیری حقوق ملت سوریه است به این کشور سرازیر می گردد و جبهه رسانه ای نیز به کمک آشوبگران می آید اما مقاومت مردم توانست حاکمیت سوریه را از این مرحله با موفقیت عبور دهد و امروز اتفاقات سوریه مهر دیگری بر اثبات ثمر بخشی مقاومت در قبال جبهه معارض خط مقاومت اسلامی است.

ملت سوریه در برابر هجمه های همه جانبه و نسخه های غربی مدعی دموکراسی اما با رای خود «مقاومت» را برگزید و پیروزی بشار اسد در این انتخابات را نیز باید در همین مسئله تحلیل کرد.

مشارکت گسترده مردم سوریه –فراتر از میزان مشارکت در کشورهای مدعی دموکراسی غربی- و رای حداکثری به رئیس جمهور منتخب نشان از وحدت رویه حاکمیت ملی مردم سوریه و اعتماد به سیاست های ضد آمریکایی و ضد اسراییلی است.

و از سوی دیگر باید گفت که انتخابات اخیر در سوریه تائید تاثیر جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه ای است که با نسخه سپردن حق تعیین سرنوشت به مردم، خواهان پایان بخشی به نسل کشی هایی بود که به سبب دخالت خارجی به خصوص جبهه غربی در این کشور رخ داد.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور این پیروزی را به ملت سوریه و رئیس جمهور منتخب تبریک می گوید.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =