مصاحبه حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب در واکنش به اظهارات حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با انعکاس گسترده سایت های ضدانقلاب روبرو شد.

 پايگاه خبري آفتاب ری  _بخش هایی از مطالب این سایت های در ادامه می آید:

بی بی سی:

«« مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار و از چهره‌های راست تندرو، اظهارات اخیر محمود علوی، وزیر اطلاعات، درباره امکان بازگشت فعالان سیاسی خارج از کشور به ایران را رد کرده است.

آقای طائب به خبرگزاری فارس گفته: "دعوت و خواهش برای بازگشت به کشور از افراد مجهولی که جرمی انجام نداده‌اند کار عبثی است."

او افزوده اگر کسانی در اعتراضات پس از انتخابات ٨٨ "جرمی مرتکب نشده و به خارج از کشور سفر کرده‌اند چه زمانی برای ورودشان به کشور منع و ناامنی وجود داشته که حالا شخص وزیر اطلاعات اینگونه موضع می‌گیرد؟"

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران چهارشنبه گذشته گفت: "ترس بی‌مورد کسانی که در حوادث ۸۸خلافی مرتکب نشدند را حل می‌کنیم."

مهدی طائب در نقد این گفته وزیر اطلاعات گفته این حرف وزیر اطلاعات کمک کرده "تا رسانه‌های بیگانه نیز مواضع نادرست خود مبنی بر وجود اختناق و هراس در ایران را القا کنند."

"قرارگاه عمار" تشکیلاتی است که برای "مقابله با جنگ نرم دشمن" تشکیل شده و چهره‌هایی چون قاسم روانبخش، سعید قاسمی و علیرضا پناهیان از جمله چهره‌هایی هستند که در این گروه حضور دارند. وابستگی و ارتباط این قرارگاه با تشکیلات نظامی رسمی در ایران مشخص نیست.»»

سایت کلمه:

««در حالی که وزیر اطلاعات از مهاجران ایرانی که بعد از سال ۸۸ از کشور خارج شده اند دعوت کرد که به کشور بازگردند، مهدی طائب از سیدمحمود علوی خواست که به مباحث غیر تخصصی ورود نکند.

وی که در طول چند سال گذشته بیشترین موضع گیری ها را نسبت به معترضان انتخابات داشته است، ادعا کرد:کسانی که در فتنه ۸۸ جرمی مرتکب نشده و به خارج ازکشور سفر کرده‌اند، چه زمانی برای ورودشان به کشور منعی وجود داشته که وزیر اینگونه موضع می‌گیرد.

این عنصر امنیتی که نسبت به همه چیز اعلام موضع می کند اینک به سخنان وزیر اطلاعات انتقاد کرده و می گوید: بهتر است وزرا و به ویژه وزیر اطلاعات از ورود به مباحثی که شائبه عدم تخصص در آن وجود دارد خودداری کنند.»»

سایت العربیه:

««حجت‌الاسلام مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار سپاه پاسداران ایران از سخنان اخیر وزیر اطلاعات درباره بازگشت ایرانیان خارج از کشور به شدت انتقاد کرد و آن را "کاری عبث" و "به دور از جایگاه دولت" خواند.

مهدی طائب روز جمعه 23-08-2013 در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر اطلاعات درباره ایرانیانی که پس از ناآرامی های انتخابات سال 1388 از ایران خارج شده اند، از وزیر اطلاعات خواست تا "از ورود به مباحثی که شائبه عدم تخصص در آن وجود دارد خودداری کند."

وی افزود: "ما اگر استقلال قوا را قبول داریم باید بدانیم که دولت حق ورود به بحث مجرمان را ندارد و برخورد با جرم و جنایت به صورت انحصاری مربوط به قوه قضائیه است."»»

دویچه وله:

««مهدی طائب رئیس "قرارگاه عمار" گفته سخنان اخیر وزیر اطلاعات جنبه اجرایی ندارد. پیش‌تر محمود علوی وزیر اطلاعات گفته بود: «ترس بی‌مورد کسانی که در حوادث پس او انتخابات سال ۸۸ خلافی مرتکب نشده‌اند را حل می‌کنیم.»

مهدی طائب رئیس "قرارگاه عمار" می‌گوید، وزیر اطلاعات نباید به "مباحث غیر تخصصی" ورود کند. او افزوده است، «کسانی که در "فتنه ۸۸" جرمی مرتکب نشده و به خارج ازکشور سفر کرده‌اند، چه زمانی برای ورودشان به کشور منعی وجود داشته که وزیر این‌گونه موضع می‌گیرد.» »»

جرس:

«« فرمانده قرارگاه امینتی موسوم به «عمار»، در واکنش به اظهارات وزیر جدید اطلاعات، تاکید کرد که "سخنان اخیر وزیر اطلاعات جنبه اجرایی ندارد و وی نباید به مباحث غیر تخصصی ورود کند"، و مدعی شد: "کسانی که در فتنه ۸۸ جرمی مرتکب نشده و به خارج ازکشور سفر کرده‌اند، چه زمانی برای ورودشان به کشور منعی وجود داشته که وزیر اینگونه موضع می‌گیرد."

طائب با طرح این پرسش که چنین موضعی چه ارتباطی با تدبیر و اعتدال دارد،‌ مهم‌ترین وظیفه وزارت اطلاعات را کمک به امنیت کشور دانست.»»

خودنویس:

«« به دنبال اظهارات وزیر اطلاعات درباره بازگشت کسانی که پس از انتخابات ۸۸ از کشور خارج شده‌اند، مهدی طائب گفت: «بهتر است وزرا و به ویژه وزیر اطلاعات از ورود به مباحثی که شائبه عدم تخصص در آن وجود دارد خودداری کنند.» خبرهای رسیده از ایران و سایر کشورها حکایت از آن دارد که معدودی از نیروهای اصلاح‌طلب یا روانه ایران شده‌اند و یا اینکه در حال رأی‌زنی برای گرفتن تامین‌های لازم و به تبع آن بستن چمدان برای رجعت به کشور هستند.»»

رادیو فرانسه:

«« سخنان امروز مهدی طائب در واکنش به اظهارات اخیر وزیر جدید اطلاعات بیان شده است. سیدمحمود علوی وزیر جدید اطلاعات اخیراً از مهاجران ایرانی که بعد از سال 1388 از کشور خارج شده اند دعوت کرده است تا به کشور بازگردند.

مهدی طائب این کار را "کاری عبث" و "به دور از جایگاه دولت" خوانده واز وزیر اطلاعات خواسته است تا به مباحث غیرتخصصی ورود نکند.

رئیس قرار گاه عمار سپاه پاسداران گفت که با توجه به استقلال قوا در کشور، "دولت حق ورود به بحث مجرمان را ندارد و برخورد با جرم و جنایت به صورت انحصاری مربوط به قوه قضائیه است."

مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار وابسته به سپاه پاسداران است. مواضع او به مصباح یزدی نزدیک است. علیرضا پناهیان، سعید قاسمی، مهدی کوچک زاده، حمید رسایی، حسن عباسی، سعید حدادیان، حسین الله کرم و روانبخش از دیگر اعضای هیأت رئیسه قرار گاه عمار هستند.

مهدی طائب یکی از عناصر بالای امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران است. او معاون سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بوده است. سایت کلمه در باره او مینویسد:" در خصوص مسائل امنیتی کشور، او به خود اجازه میدهد که نسبت به همه چیز اعلام موضع می کند..."»»

 منبع : جام نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =