یک فعال دانشجویی گفت: طبق مدارک به دست آمده آتش سوزی مزار شهید دانشگاه جامع گلستان عمدی بوده است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري یک فعال دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، درباره آتش سوزی در حرم شهید گمنام دانشگاه جامع گلستان گفت: این اتفاق ساعت 3 صبح سه شنبه رخ داد و آتش سوزی توسط سازمان آتش نشانی خاموش شد.

وی با بیان اینکه طبق گزارش سازمان آتش نشانی، این حریق بر اساس جرقه های سیم برق اطراف حرم به وقوع پیوست، اظهار داشت: خادمین حرم شهید گمنام دانشگاه جامع گلستان ساعت 5 از این آتش سوری مطلع شدند و بعد از آن من و تعدادی از دانشجویان حرم را پاکسازی کردیم.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه این حادثه ساعت 3 صبح به وقوع پیوست، ادامه داد: به همین دلیل آتش نشانان و مسئولان نتوانستند مدرکی را بدست آورند؛ زمانی که ما مشغول پاکسازی حرم بودیم مدارکی را مبنی بر عمدی بودن آتش سوزی بدست آوردیم؛ در واقع طبق مدارک، تمام سیم های برق و پروژکتورهای اطراف حرم سالم بود.

وی در همین زمینه افزود: شدت این آتش سوزی به حدی بود که سنگ مزار شهید خرد شد؛ در حالی که معمولاً سنگ قبرها جزو سنگ های مستحکم هستند؛ همچنین یک کپسول و  سه سر فندک نیز در اطراف حرم پیدا شد که این نشان دهنده این است که افراد ناشناس با استفاده از کپسول گاز اقدام به آتش سوزی حرم کرده اند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: ما گزارش خود را به سازمان آتش نشانی ارسال کرده ایم و مسئولان دانشگاه نیز پیگیر این گزارش هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که این حرکت توسط یک گروهک انجام شده باشد؛ البته این گروهک، گروهک دانشجویی به شمار نمی رود.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =