نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی انقلاب جمهوری اسلامی ایران را آغاز تحولات دنیای اسلام در مقابل غرب و آمریکا دانست و اظهار داشت: ایستادگی بیش از 50 سال امام خمینی(ره) و بعد از آن بزرگوار، حضرت امام خامنه‌ای حول پیرامون دفاع از حقوق انسانی ملت‌های مسلمان و ملل منطقه از محوره‌های اصلی تحولات منطقه است.

حجت الاسلام  سید محمد حسن ابوترابی فرد، نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ در خصوص پیامدهای جنگ جهانی اول و دوم خاطر نشان کرد: آمریکا و غرب در طول قرن‌های گذشته و کنونی، سخنان زیادی را حول حقوق بشر به می‌آورده‌اند به خصوص در جنگ جهانی اول و دوم و رویدادهای بعد از آن همیشه حقوق انسانی زیر پا گذاشته می‌شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: حقوق ملت قاره کهن آسیا، آفریقا و منطقه جنوب غرب آسیا توسط قدرت‌های غربی و آمریکا پایمال می‌شده است و زمانی این خیانت در حق ملت‌ها نمود پیدا می‌کرد که ارتش آنان در این منطقه‌ها حضور پیدا می‌کرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد دنیای امروزی را دنیای بیدار توصیف کرد و گفت: امروز مردم دنیا دیگر تحمل زیاده خواهی غرب را ندارد و از حقوق انسانی خود حراست می‌کنند، که این اقدام نشانه افول قدرت‌های غربی است.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی در خصوص هزینه‌ها سنگین آمریکا در منطقه جنوب غرب آسیا اظهار داشت: آمریکا با هزینه‌های سنگینی که تاریخ از آن یاد خواهد کرد، به کار گرفته تا مقاصد شوم خود را عملی کند، از جمله( اعزام دو لشکر زرهی، تصویب یک تریلیون دلار برای هزینه‌های جنگ و بیش از 50 هزار نیروی انسانی را هزینه کرده است).

وی اقدامات آمریکا را در جنوب غرب آسیا یک اقدام بی‌هدف و بی‌دستاورد خواند و عنوان کرد: اما در مقابل آن اقدامات، جبهه مقاومت اسلامی در منطقه و جبهه متحد لبنان، سوریه و فلسطین را در منطقه نظاره گر هستیم و تا کنون هیچ‌گونه شکافتی را در بین این دولت‌ها نتوانسته‌اند به وجود بیاورند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد مقابله رسانه‌ای و اقتصادی را از محورهای اصلی آمریکا در قبال جنگ داخلی سوریه بیان کرد و گفت: این گونه هزینه‌های سنگینی که به تکفیری‌ها و دیگر گروه‌ها، توسط غرب و آمریکا داده می‌شود، مسئله حقوق بشری که خود آن‌ها از آن دم می‌زند را زیر سوال می‌برد.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی انقلاب جمهوری اسلامی ایران را آغاز تحولات دنیای اسلام در مقابل غرب و آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: ایستادگی بیش از 50 سال امام خمینی(ره) و بعد از آن بزرگوار، حضرت امام خامنه‌ای حول پیرامون دفاع از حقوق انسانی ملت‌های مسلمان و ملل منطقه از محوره‌های اصلی تحولات منطقه است.

وی در ادامه یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران را دفاع از مستضعفان منطقه و دنیا، برای باز پس گیری حقوق خود یاد کرد و گفت: شعارهای خلع سلاح هسته‌ای، دموکراسی و حقوق بشر دیگر برای مردم دنیا معنایی ندارد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد رژیم صهیونیستی را از بزرگ‌ترین جنایت کاران دنیا برشمرد و ابراز داشت: رژیم صهیونیستی در حال حاضر بیش از 200 کلاهک هسته ای در سرزمین اشغالی فلسطین انبار کرده است، این درحالی است که شعارهای مبارزه با سلاح هسته‌ای در دنیا را فرا می‌دهند و برای از بین بردن سلاح هسته‌ای نیز راه حل اعلام می‌کنند. این اقدام بسیار خندا آور است.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی، یکی از مسائلی که مجلس می‌تواند به آن رسیدگی نماید، مسئله نقض حقوق بشر در آمریکا عنوان کرد و گفت: در این راستا اقداماتی از جمله شکل گیری بین المجالس اسلامی و شکل گیری مجمع مجالس آزادی، با حضور بیش از 40 پارلمان کشورهای دنیا صورت گرفت.

وی هدف اصلی شکل گیری این گونه مجمع‌ها را برای ارتقاع سطح فکری جوامع برشمرد و اظهار داشت: انشاءالله ملت‌های مستضعف و مسلمان جهان آینده‌ای روشن را در پیشروی خود دارند و قدرت‌های جهانی از جمله غرب و آمریکا در حال افول هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =