فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران با اعلام تمهيدات پليس در نوروز92 وچهارشنبه آخرسال از کشف 7 تن و 337 کيلوگرم انواع موادمخدر در سال جاري خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از راه مبین؛ سردار " ناصر اصلاني" صبح امروز در نشست مطبوعاتي خود به تشريح اقدامات 11 ماه سال جاري و تمهيدات پليس در چهارشنبه آخر سال وتعطيلات نوروز 93 پرداخت.

اصلاني با تسليت شهادت حضرت فاطمه زهرا "س" به نقش موثر مشارکت مردم و رسانه هاي خبري در ارتقاء احساس امنيت اشاره کرد و گفت: امنيت بدست آمده در استان، حاصل زحمات و تلاش هاي کارکنان انتظامي، همکاري و همراهي مردم، تعامل سازنده با سازمان هاي ديگر، مراجع قضائي، نظامي، بسيج و اصحاب رسانه است که نقش ارزنده اي در پيشگيري از جرائم دارد.

194 هزار با مرکز فوريت هاي پليسي 110 در سال 92

فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران با اشاره به عملکرد مرکز فوريتهاي پليسي 110 نيز گفت: 194 هزار و 5 مورد تماس با اين مرکز در سال 92 برقرار شده که اين آمار نشان مي دهد تماس هاي مردمي نسبت به سال گذشته 17 درصد افزايش يافته و از مجموع تماسها 137 هزار و 402 مورد آن تماس هاي تلفني و 56 هزار و 603 مورد بصورت حضوري بوده و اين امر به ترتيب 13 و 28 درصد افزايش داشته است.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره افزايش 55 درصدي دستگيري ها در سال 92 و اولويت تماس هاي مردمي با مرکز 110 گفت: اولويت تماس شهروندان با اين مرکز به ترتيب نزاع ودرگيري خياباني، سرقت، موادمخدر و جرائم مربوط به حوزه راهنمايي و رانندگي است.

اصلاني تصريح کرد: از ابتداي سال جاري، جرائم مربوط به قتل 15 درصد، آدم ربائي 82 درصد، کلاهبرداري 23 درصد، سرقت تحت عنوان مامور دولت 67 درصد، سرقت کيف قاپي 7 درصد و سرقت احشام 49 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان مي دهد.

کشف 7 تن و 337 کيلوگرم انواع موادمخدر

فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران با اشاره به کشف 7 تن و 337 کيلوگرم انواع موادمخدر در 11ماهه سال جاري گفت: در اين مدت با منهدم شدن 83 باند تهيه و توزيع موادمخدر و توقيف 308 دستگاه وسائط نقليه، 617 قاچاقچي توسط پليس دستگير شدند.

وي افزود: کشف 4 تن و 911 کيلوگرم ترياک، 817 کيلوگرم مرفين، 58 کيلوگرم هروئين، 286 کيلوگرم شيشه، 2 تن حشيش و 87 کيلوگرم ساير موادمخدر از ديگر اقدامات پليس در سال جاري است.

رئيس پليس غرب استان تهران از افزايش 18 درصدي انهدام باند قاچاق موادمخدر، 409 درصدي توقيف اموال قاچاقچيان ، 5 درصدي دستگيري قاچاقچيان و 124 درصدي ارزش ريالي اموال توقيفي از قاچاقچيان موادمخدر در سال جاري خبر داد.

وي با اشاره به تاکيد مقام معظم رهبري " مدظله العالي" بر اقتصاد مقاومتي نيز گفت: دستگيري قاچاقچيان کالا 29 درصد، توقيف وسائط نقليه آنها 29 درصد، ارزش ريالي اموال مکشوفه از قاچاقچيان 72 درصد، افزايش را نشان مي دهد؛ پليس بر حسب وظيفه دو امر مبارزه و مقابله با قاچاق کالا و ايجاد فضاي امن براي فعالان اقتصادي در شهرستان هاي تابعه غرب استان تهران را در دستور کار خود قرار داده است.

اين مقام ارشد انتظامي در ادامه با اشاره به توفيق پليس فتاي استان در کسب رتبه دوم کشوري در حوزه کشف جرم، نيز خاطرنشان کرد: با تلاش کارکنان پليس فتا، 82 پرونده مربوط به برداشت غيرمجاز اينترنتي توسط پليس بررسي و 98 درصد از جرائم وقوعي کشف شده و اين پليس در حوزه کشف سرقت اينترنتي با افزايش 123 درصدي در سال جاري روبرو شده است.

وي با اشاره به کاهش 2 درصدي تصادفات فوتي در اين منطقه گفت: در تصادفات جرحي پليس استان با کاهش 16 درصدي و در تصادفات خسارتي با افزايش 3 درصدي مواجه بوديم و و توقيف خودرو 24 درصد، توقيف موتورسيکلت 3 درصد و اعزام به دادگاه 37 درصد افزايش را نشان مي دهد.

راهبرد پليس در چهارشنبه آخرسال، اجتماعي است نه امنيتي/ کشف 3ميليون و 100 هزار عدد مواد محترقه

اصلاني با بيان اينکه پليس به چهارشنبه آخرسال به عنوان مقوله اي اجتماعي نگاه مي کند، گفت: رويکرد پليس به چهارشنبه آخرسال رويکردي محله محور بوده و همه ساله وضعيت جامعه در اين حوزه نسبت به سال قبل بهتر مي شود، اطلاع رساني و آگاهسازي معاونت اجتماعي و کلانتري ها در 2 ماه گذشته مي تواند نقش بسزائي در کاهش حوادث اين روز داشته باشد.

وي با اشاره به برگزاري جلسات تعاملي با شهرداريها، اورژانس، سپاه، بسيج، آتش نشاني و ادارات آب، برق و گاز، نيز اظهار داشت: اجازه نخواهيم داد افراد هنجارشکن به بهانه چهارشنبه آخرسال خيابان ها را ببندند و موجب ايجاد ترافيک در ميادين و خيابان هاي اصلي که شاهراه عبور و مرور هستند، شوند؛ پليس، اين عرصه ها را تحت کنترل شديد خود قرار مي دهد.

اصلاني با اشاره به کنترل صنوف در اين ايام توسط پليس از افزايش 10 درصدي کشف مواد محترقه و 15 درصدي دستگيري توزيع کنندگان خبر داد و گفت : 3ميليون و 100 هزار عدد موادمحترقه در 20 روز گذشته توسط پليس کشف شده است.

اين مقام ارشد انتظامي تصريح کرد: پليس براي ايام تعطيلات نوروزي، تمهيدات ويژه اي انديشيده که در اين راستا با فعال شدن گشت هاي پياده، خودروئي و موتوري و بهره گيري از آنها، آرامش وامنيت خوبي را براي شهروندان ايجاد مي کنيم.

اصلاني با اشاره به برگزاري ايست و بازرسي ثابت و متغير در ورودي و خروجي استان و ساير نقاط در ساعات مختلف شبانه روز ايام تعطيلات نوروزي، گفت: 150 ايستگاه موقت بمنظور ارائه خدمات انتظامي به مسافران نوروزي، فعال خواهد شد؛ کنترل مراکز تجاري با افزايش گشت هاي انتظامي صورت گرفته و در ايام تعطيلات نوروز هرگونه جابجائي اسباب و اثاثيه منزل بايد با مجوز پليس باشد.

رئيس پليس غرب استان تهران با اشاره به کاهش محسوس سرقتها در استان به شهروندان توصيه کرد :در مسافرتهاي طولاني منزل خود را به يکي از همسايگان مورد اعتماد سپرده و يا اينکه 1 نفر نگهبان و محافظ منزل قرار دهند.

انهدام باند سارقان زورگير کيف قاپ/ انهدام باند سارقان منزل در شهر انديشه

فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران در ادامه از انهدام باند 3 نفره سارقان زورگير کيف قاپ در شهرهاي انديشه، ورامين و شهريار خبر داد و گفت : اعضاي باند سارقان زورگير و کيف قاپ با 2 دستگاه موتورسيکلت با تردد در اماکن تجاري و رفاهي و در مواردي پس از درگيري با قربانيان با سلاح سرد به آنها حمله کرده و اقدام به سرقت مي کردند، اعضاي اين باند به 33 فقره زورگيري و کيف قاپي اعتراف کردند.

رئيس پليس غرب استان تهران با اشاره به انهدام باند 4 نفره سارقان منزل در شهر انديشه نيز تصريح کرد: با اقدامات اطلاعاتي پليس در 45 روز گذشته و دستگيري 4 سارق و 2 مالخر، 40 فقره سرقت منزل در شهرهاي شهريار، ورامين و انديشه کشف و مقاديري طلاجات و وجه نقد نيز کشف شد. سردار " اصلاني " در ادامه از دستگيري 2 سارق به عنف و کشف بار مسروقه به ارزش 2 ميليارد ريال در شهرستان رباط کريم خبر داد و گفت : سارقان تحت عنوان مامور جلوي خودروهاي سنگين را گرفته و خودرو و بار آن را به سرقت مي بردند که در اين راستا با دستگيري 2 سارق، خودروي سرقتي به همراه بار مسروقه به ارزش 2 ميليارد ريال کشف شد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =