اهانت وزیر گوشتی بحرینی به نصرالله + تصاویر

وزیر فربه "جزیره بحرین"به دبیر کل حزب الله توهین کرد.

به گزارش تهران نیوز ، پس از آنکه پادشاهی عربستان انتقادهای به اعدام "شهید آیت الله  نمر"  را طاقت نیاورد، این روحانی برجسته را به شهادت رساند و اعتراضات جهانی به این اقدام سعودی ها بالا گرفت. آل سعود در واکنش به موج اعتراضات به خود؛  چون  تحمل انتقادها را ندارد ، روابط دیپلماتیک خود را قطع کرد و البته این توصیه به "جزیره بحرین" شد که با ایران قطع رابطه کند؛ این درحالی بود که "سید حسن نصر الله"  نسبت به شهادت رساندن "آیت الله نمر" واکنش نشان داد و این موضع بر حق دبیر کل حزب الله باعث ناخشنودی سران "جزیره بحرین"  شد. **بازخوانی اظهارات  "وزیر فربه بحرینی" "به گزارش پایگاه "النشره "  ؛ "شیخ خالد بن احمد آل خلیفه"، وزیر خارجه فربه جزیره  بحرین در اقدامی به دور از اخلاق، شرع و عرف، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان را با الفاظی بسیار توهین آمیز خطاب قرار داد. وی با انتقاد از سخنان اخیر "سید حسن نصرالله"، در سخنانی بی شرمانه و به دور از ادب و اخلاق آنچنان سخن گفت و به گونه ای دشنام داد که شایسته وجود خودش بود.  وزیر گوشتی بحرینی که از شدت چاقی کمتر می‌تواند بدنش را تکان دهد ، با تکان دادن پر زحمت فک های خود ، اهانت بیرون داد.
اهانت مشمئز کننده
خالد بن احمد آل خلیفه با تکرار کلمات کلیشه ای جنایتکار و تروریست ، به "سید حسن نصرالله" دشنام داد و فتوایی ملی به زعم خود برای لبنانی ها صادر کرد و گفت : آزاد کردن لبنان از چنگال حزب الله تروریست و ... واجب ملی برادران ماست. **نصرالله از ابتدا از منتقدین جدی سیاست های آل سعود است نکته اولی که لازم است به آن اشاره شود اینکه  "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان همواره یکی از منتقدین کلان سیاست های عربستان سعودی در منطقه بوده و هست و این موضوع مورد تایید تحلیلگران و کارشناسان سیاسی است. دبیر کل حزب الله لبنان همواره از سیاست‌های  حمایت گرانه عربستان سعودی از داعش و القاعده انتقاد کرده و به مقامات پادشاهی عربستان تذکر داده که دست از  حمایت  از تروریست ها بردارند. **دبیر کل حزب الله همچون یک شهروند نظر خود را بیان کرد سوال اینجاست که مگر دبیر کل حزب الله برای سخنرانی های قبلی اش که از عربستان سعودی انتقاد کرده بود، اجازه گرفت که در این سخنرانی این کار را انجام دهد و این سخن قابل قبولی نیست؛ ضمن آنکه "سید حسن نصرالله"  به عنوان یک روحانی شیعه و یک شهروند از اقدامات ضد بشری، ضد دینی و تفرقه افکنانه سعودی ها ابراز انزجار کرده و این موضوع ارتباطی به  دوستی با ایران ندارد؛  کمااینکه در جای جای جهان این اقدام ضد بشری عربستان (به شهادت رساندن آیت الله نمر) محکوم شده است. نکته دومی که در سخنان  "وزیر گوشتی بحرینی" وجود دارد اینکه او "نصرالله "  را به جای "همپیمان"،  برده ایران معرفی کرده است؛  پس سوال اینجاست که سران "جزیره بحرین" از جمله وزیر فربه این کشور (که به قول مخاطبان به سختی می‌تواند روی یک صندلی بنشیند) هم که پایگاه نظامی  "شیخ عیسی" را در اختیار آمریکایی ها قرار دادند و از مارچ ۲۰۱۱ میزبان صدها (یا هزاران) نیروی سعودی در خاک خود هستند  برده به حساب نمی‌آیند و گفتنی در این زمینه بسیار است.
اهانت مشمئز کننده اهانت مشمئز کننده
** سران "جزیره بحرین" ؛ برده آمریکا ، انگلیس و عربستان "جزیره بحرین" امروز میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا و انگلیس و بلوک غرب و همچنین صدها سرباز سعودی است که این اقدام خود مصداق بارز  "بردگی و نوکری"  کشورهایی است که  مردم انقلابی را به خاک و خون می‌کشند و یا با خودروهای زرهی شان مساجد و خانه ها را ویران می‌کنند. وزیر فربه بحرینی جرات سخنرانی های آتشین پیدا کرده و ای کاش قدری از این جسارت (گستاخی) را صرف مقابله با سیاست های اسرائیل در منطقه می‌کرد.  وزیر فربه "جزیره بحرین" که خود یک تیر به سمت سرزمین های اشغالی  شلیک نکرده چگونه  این اجازه را به خود می‌دهد درباره مردی سخن بگوید که در جولای و آگوست ۲۰۰۶ "دشت خیام" را گورستانی از تانک های  "مرکاوا" کرد و تنها با ۴ هزار کماندو در مقابل ارتش اسرائیل ایستاد و یگان زرهی آن را فلج کرد.
اهانت مشمئز کننده اهانت مشمئز کننده
**دبیر کل حزب الله در جنگ با اسرائیل طلایه دار است آری،  دبیر کل حزب الله در ۳۰ سال اخیر نشان داده که هیچگاه از اسرائیل و از شهادت  نهراسیده ؛  بلکه همواره در جنگ با اسرائیل طلایه دار  و پیشرو بوده و این موضوع  در جنگ های اخیر حزب الله با اسرائیل و تکفیری ها مشخص بوده است. **مگر  "سید حسن نصرالله" چه گفته بود در حالی وزیر فربه بحرینی زبان به فحاشی گشود که به نظر می‌رسد زبان منطق را خیلی پیشتر از دست داده بود و بی منطقی در رفتارهای چند سال گذشته بحرین در کشتار مردم خود موج می‌زند و این در حالی است که "سید حسن نصرالله" همچون دیگر مسلمانان و آزادگان جهان در محکوم کردن جنایات رژیم سعودی گفته بود : "اعدام شیخ نمر پیام های متعددی داشت و یک مورد از آن اهمیت قائل نشدن رژیم سعودی برای افکار عمومی جهان اسلام است". افتخارات  سید حسن نصرالله و حزب الله لبنان در جنگ با اسرائیل در سال ۲۰۰۶ معادل تمام افتخارات سران کشورهای عربی بود؛ کشورهایی که از سال ۱۹۴۸ تا ۱۹۷۳  بارها شکست های تاسف باری را در مدت کوتاه متحمل شدند و جنگ شش روزه نمونه ای از شکست های تلخ سران کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی بود. **پادشاهی سعودی حتی یک تیر به سمت  "تل اویو" شلیک نکرد وزیر گوشتی بحرینی فراموش کرده که  اربابان سعودی اش حتی یک تیر به سمت "تل آویو" شلیک نکردند و همچون ترسوها هر زمان که اسرائیل درخواستی دارد آن را اجابت می‌کنند. وزیر فربه جزیره بحرین متوجه نشده که ۴ هزار موشک نیروهای تحت فرمان دبیر کل حزب الله لبنان به سرزمین‌های اشغالی ظرف مدت ۳۳ روز شلیک شد و در مقابل مقامات سعودی که از آن‌ها به عنوان بهترین رهبران یاد می کند،  امروز حتی جرات نکردند  یک راکت  به سمت اسرائیل شلیک کنند. امروز حزب الله پایگاه مردمی خود را در لبنان دارد و لبنان را آنطور که وزیر گوشتی بحرینی مطرح کرد،  تصرف نکرده؛  بلکه لبنانی ها به پایگاه مردمی حزب الله احترام می‌گذارند و اگر بحث اشغال مطرح می‌شود به نظر اشغالگران، رژیم سعودی و آل خلیفه هستند که  "میدان لولو"  را تخریب می‌کنند و مردم را می‌کشند تا بر روی صندلی قدرتی که از فرط چاقی  در آن جای نمی‌گیرند،  سلطنت کنند. سعودی ها و مقامات برخی کشورهای منطقه نمی‌توانند جایگاه ممتاز حزب الله و مقاومت را درک کنند و لذا مبادرت به لفاظی‌های تند و خشن می‌ورزند که هیچ نتیجه ای در بر ندارد ؛ با سخنان یک وزیر فربه چیزی از ارزش های دبیر کل حزب الله لبنان و اعضای مجاهد حزب متبوعش  کم نمی‌شود. گزارش از محمد زرچینی انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
  این مردکه نفهم غلط میکنه
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
  وزیر....... است بی شرم شلخته