اهدای ۲۵۰۰ جلد کتاب به باشگاه‌های کتابخوانی شهرری

۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به دانش‌آموزان شرکت کننده در جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان ری اهدا شد.

به گزارش تهران نیوز ، ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب امروز به دانش‌آموزان شرکت کننده در جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان ری اهدا شد.

این کتاب‌ها به ۲۰۳ باشگاه کتابخوانی شامل سه هزار و ۲۵۰ دانش آموز مدارس بخش های مرکزی، قلعه نو، کهریزک، فشافویه و خاوران به صورت رایگان از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری توزیع شد.

برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که از ابتدای آذرماه با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

این جشنواره یکی از دستاوردهای طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بوده و شهرستان ری یکی از ۱۵ شهر کشور است که در طرح ملی جام باشگاه های کتابخوانی مشارکت دارد و برای این امر تاکنون جلسات آموزشی و توجیهی فراوانی با ۱۷۰ مربی و همچنین مسئولان و نهاد های مربوطه برگزار شده است.

برگزاری جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه و تاکید بر اختصاص جایگاه خرید کتاب در سبد خانوار، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کار گروهی برنامه ریزی شده است.

 انتهای متن/*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =