نباید  مشقت اولیه انجام تکالیف الهی در یاد دانش‌آموزان بماند

امام جمعه خیرآباد گفت: اولیا باید کاری کنند که نگذارند تا مشقت اولیه بعضی از تکالیف در خاطر دانش آموزان بماند و باعث دوری از عبادت شوند، چرا که این کار نیاز به مهارت دارد و اولیاء باید آن مهارت را بیاموزند.

به گزارش تهران نیوز، امام جمعه خیرآباد در مراسم جشن تکلیف که با حضور دانش آموزان برخی مدارس منطقه برگزار شد، گفت: جشن تکلیف دورانی است که انسان مخاطب اصلی خداوند و در مسیر بندگی خداوند قرار می گیرد. حجت الاسلام طزری با بیان اینکه باید این روز را جشن گرفت، گفت: انسان می تواند با خداوند صحبت کند امام تکلیف است چرا که با یک سری اعمال همچون نماز، روزه و خودداری از گناه به مقام قرب الهی می رسد و به آنچه که خداوند او را برای آن آفریده است می رسد.
وی پس از بیان اینکه تکلیف یعنی سختی اما بدانیم که هر سختی بد نیست، افزود: امروز ما شاهد هستیم که ورزشکاران برای آنکه به مقام قهرمانی برسند تمرین های سخت انجام می دهند و مدت ها از خانواده دور می مانند تا با تمرین و آماده کردن خود بتواند مقامی کسب کنند. حجت الاسلام طزری خاطر نشان کرد: انسان هم می تواند با یک سری از اعمال به مقام عبودیت برسد و این اعمال مورد قبول خداوند قرار می گیرد که خدا را شکر و سپاس گوید. امام جمعه خیرآباد بیان کرد: اولیای دانش آموزان باید همچون مربیان در ابتدای جشن تکلیف فرزندان خود را برای انجام عبادت تشویق کنند و آموزش کامل تکالبف رابه آنان بدهدند تا دانش آموزان که به سن تکلیف رسیده اند از همان ابتداء اعمال خود را صحیح انجام دهند. حجت الاسلام طزری ادامه داد:اولیا باید کاری کنند که نگذارند تا مشقت اولیه بعضی از تکالیف در خاطر دانش آموزان بماند و باعث دوری از عبادت شوند، چرا که این کار نیاز به مهارت دارد و اولیاء باید آن مهارت را بیاموزند. وی افزود:امروز مشکل بعضی از دانش آموزان آن است که اولیاء آنچنان که باید از مهارت کافی برخوردار باشند نیستند و بد عمل کردن اولیاء باعث دوری جوانان از عبادت و دین می شود. منبع: ورامین ما
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =