اولین نشریه اختصاصی امر به معروف و نهی از منکر منتشر شد

ایمان ایرانی مسئول دبیرخانه امربه معروف و نهی از منکر دانشگاه های استان تهران از انتشار اولین شماره ی نشریه ی دانشجویی اختصاصی امر به معروف و نهی از منکر با نام نشریه “معجزه” منتشر شد.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، ایمان ایرانی مسئول دبیرخانه امربه معروف و نهی از منکر دانشگاه های استان تهران در مصاحبه با دانشجوخبر بیان کرد: اولین شماره ی نشریه ی دانشجویی اختصاصی امر به معروف و نهی از منکر با نام نشریه "معجزه" منتشر شد. این نشریه از این پس دو هفته یکبار منتشر میشود و در آن بصورت اختصاصی به مطالب مربوط به فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر پرداخته خواهد شد. مطالبی از قبیل بازخوانی سخنان امام خامنه ای (مدظله العالی) در مورد این فریضه، بررسی موانع و مشکلات مربوط به اجرای آن، راهها و روش های صحیح امر به معروف، بررسی احکام مربوطه، خاطرات دانشجویی کسانی که این فریضه را اجرا میکنند، مصاحبه و گفتگو با صاحب نظران و کلیه مطالب مربوط به این واجب دینی و انقلابی. این نشریه به همت فعالان دانشجویی دبیرخانه امر به معروف و نهی از منکر بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران در دوصفحه تهیه میشود و توزیع آن به صورت مجازی و کاغذی خواهد بود.

ایرانی در ادامه با توجه به اهداف انتشار این نشریه گفت: رویکرد و هدف نشریه معجزه احیای فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر در میان دانشجویان ارزشی و در مرحله ی بعد کلیه دانشجویان دانشگاه ها می باشد. فریضه ای که یکی از پایه های اصلی دین مبین اسلام است اما متاسفانه مورد غفلت واقع شده و کمتر به آن توجه میشود. تا حدی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان "واجب فراموش شده" یاد میکنند.

وی با توجه به تبلیغات دشمنان اشاره کرد: در سالهای گذشته دشمنان خارجی و دنباله رو های آنها با برنامه ریزی و به هر بهانه ای سعی کرده اند امر به معروف و نهی از منکر را اذهان مردم ما تخریب کنند تا دیگر کسی به این واحب دینی عمل نکند و آنها بتوانند به راحتی نقشه های شوم خود برای زمین زدن اسلام و انقلاب را اجرایی کنند. لذا مدتی است افراد دغدغه مند برای خنثی کردن این توطئه ها فعال شده و در مجموعه ی بسیج دانشجویی استان تهران هم دبیرخانه ای برای احیای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است که امیدواریم در حد توان خود به اهداف از پیش تعیین شده برسیم.

مسئول دبیرخانه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه های استان تهران در پایان بیان کرد:  از تمامی دانشجویان و اساتید و صاحب نظران دانشگاهی و حوزوی دعوت میکنیم تا با ارسال انتقادات و پیشنهادات خود در مورد محتوای این نشریه ما را در هرچه غنی تر شدن آن یاری کنند. همچنین منتظر مقالات و خاطرات دانشجویان گرامی در مورد امر به معروف و نهی از منکر هستیم و ان شاالله آنها را در این نشریه منتشر خواهیم کرد.

 انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =