اولین ورکشاپ تصویرسازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند برگزار شد + تصاویر

اولین ورکشاپ تصویرسازی به صورت یک روزه و با حضور استاد اکبر نیکان‌پور از اساتید برجسته تصویرسازی کتاب کودک برای نوجوانان شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش تهران نیوز ، اولین ورکشاپ تصویرسازی به صورت یک روزه و با حضور استاد اکبر نیکان‌پور از اساتید برجسته تصویرسازی کتاب کودک برای نوجوانان شهرستان دماوند برگزار شد.

مدیر پژوهش‌سرای شهید فائزی شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، با اشاره به کلیت برگزاری این ورکشاپ اظهار کرد: اولین ورکشاپ تصویرسازی به صورت یک روزه و با همکاری پژوهش‌سرا، اداره آموزش و پرورش شهرستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور ۶۰ هنرجوی رشته گرافیک در پایه سوم و چهارم هنرستان زینبیه برگزار شد.

وی افزود: با توجه به این که پژوهش‌سرای شهید فائزی قطب محیط زیست استان تهران است، دانش‌آموزان با الهام از ذهنیات خود، با محوریت محیط زیست تصاویر خود را آماده کردند.

مدیر پژوهش‌سرای شهید فائزی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: برگزاری این برنامه به صورت یک روزه و با همکاری پژوهش‌سرا، اداره آموزش و پرورش شهرستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است.

*معرفی ۱۱ جلد از کتاب‌های استاد نیکان 

همچنین مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دماوند، از برنامه‌های ویژه هفته کتاب و کتاب‌خوانی خبر داد و افزود: از جمله برنامه‌هایی که مد نظر ما قرار دارد، فضاسازی مرکز و برگزاری مسابقات ویژه اعضای کانون و برپایی کارگاه تصویرسازی می‌باشد.

صدیقه اشراف اسلامی در ادامه گفت: در این کارگاه که با حضور استاد اکبر نیکان‌پور که از اساتید بزرگ تصویرسازی کتاب کودک هستند برگزار شد، علاوه بر در اختیار گذاشتن ۱۱ جلد کتاب از ایشان، با استفاده از روزنامه دیواری، برنامه‌های این استاد به دانش‌آموزان معرفی گردید.

وی از عضویت سه هزار نفر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: حدود هزار نفر از اعضا، در گردش بوده و با کانون در ارتباطند؛ البته تعدادی نیز عضو امانت‌دار کتاب بوده که علاوه بر استفاده از ۲۲ هزار جلد کتاب، از برنامه‌های مستمر کانون بهره‌مند می‌شوند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دماوند، با اشاره به برپایی ترم پاییزی تأکید کرد: برپایی کلاس‌هایی مانند نقاشی، سفال، خوشنویسی و کلاس ادبی، برای ترم پاییز در نظر گرفته شده است که دانش‌آموزان با ثبت‌نام در این کلاس‌ها، می‌توانند در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه از آن استفاده کنند.

اسلامی با تأکید بر لزوم اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی، نقش خانواده را بسیار پر رنگ عنوان نمود و گفت: کتاب‌خوانی اعضای خانواده، می‌تواند تاثیر بالایی بر روی کتاب‌خوان بودن فرزندان داشته باشد.

ورکشاپ تصویرسازی در شهرستان دماوندورکشاپ تصویرسازی در شهرستان دماوندورکشاپ تصویرسازی در شهرستان دماوندورکشاپ تصویرسازی در شهرستان دماوندkanoon5kanoon2

ورکشاپ تصویرسازی در شهرستان دماوند

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =