حجت الاسلام سید علی خمینی اظهار داشت: مانی که مسیر به سمت ولایت فقیه و ولایت اهل بیت(ع) است، باید تا پای جان بایستیم و جایی که مشکل وجود دارد باید فریاد بزنیم، برای مشکلات اقتصادی و فساد باید فریاد بزنیم و نگذاریم که کسی بیت المال را برای خود بردارد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ حجت الاسلام سید علی خمینی نوه امام راحل(ره) در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد که در مسجد رضویه با حضور مسئولین لشگری و کشوری شهرستان و همچنین سیل عظیم جمعیت برگزار شده بود گفت: انقلاب به عنوان یک پدیده که در روز و سالی رخ می دهد، بی شک برای تحلیل آن باید به سال های قبلش پرداخت که چه عواملی باعث شد که آن ملت قیام کند، طغیان اجتماعی کند و نظام را به نظام دیگری تبدیل کند.

وی ضمن بیان اینکه بی شک سیل نارضایتی در دل مردم منتظر جرقه ای است خاطر نشان کرد: اینکه در ابتدای امر پرچم مبارزه را برمی دارند به دلیل ارزش بالایی است که اگر با یک هویت مستقل پرشور رخ ندهد انقلاب به نتیجه نمی رسد.

Ali Khomeyni

نوه امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: حرکت مردم ورامین در سال ۴۲ ارزش تاریخی پیدا می کند و امام در سالها پس از آن این روز را عزای عمومی اعلام می کند نشان از ارزش این قیام مردم است.

حجت الاسلام سید علی خمینی اذعان کرد: این خون شهداست که انقلاب را پایگذاری می کند و سالها بعد باعث پیروزی می شود و از آن پاسداری می کند و این حرکت انقلابی شما ملت است که باعث شد سالها و سالها بعد به نتیجه برسد و استمرار پیدا کند.

وی ضمن بیان اینکه یکی از بارزترین این قیام ها، قیام مردم این خطه است خاطر نشان کرد: وقتی نگاه می کنیم که انقلاب بر دوش خانواده هایی قرار گرفته است که مظهر نور، پاکی و آرامش هستند، نشان دهنده سالم و پاک بودند آنها است که بسیار ارزشمند است و این را در دیدار با خانواده های شهدای ورامینی که امروز به محضرشان رسیدیم مشاهده کردم.

این یادگار امام خمینی(ره) اذعان کرد: کسانی پا به عرصه مبارزه گذاشتند که تک تک آنها چهره های نورانی و انقلابی دارند که این خود با حرکت های دیگر که فقط برای مشکلات اجتماعی رخ می دهد فرق دارد.

حجت الاسلام سید علی خمینی: در طول تاریخ در کشور ما تجمعات وجود داشته که افتخار امام است که وقتی ریشه انقلاب را می بینیم، بر پایه افراد نورانی بوده است.

وی ضمن بیان اینکه آرمان های انقلاب ریشه در اسلام دارد و خواست مردم را برطرف می کند گفت: ارزش انقلاب و راه امام است که ریشه در اسلام و انفاس پیامبر(ص) دارد و برای رسیدن به آرمان های انقلاب باید اسلام را بشناسیم.

نوه امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: وظیفه تک تک مردم است که مسئولینی را انتخاب کنند و به آنها رای دهند که از نظر اسلامی از خصوصیات خالص اسلامی برخوردار باشند.

حجت الاسلام سید علی خمینی در ادامه ضمن اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب در مرقد مطهر امام راحل(ره) خاطر نشان کرد: امروز رهبر در یک کلام روشن و فصل الخطاب گفتند که ما و امام اگر از مردم سالاری حرف می زنیم برگرفته از غرب نیست بلکه برگرفته از اسلام است.

وی ادامه داد: همه مردم باید از انقلابی که بر پایه اسلام است دفاع کنند و نباید بگذارند مسئولان با یک سری شرایط مسئول شوند که اولین آنها طمع ورزان و قدرت ورزان هستند، یعنی کسانی که با قدرت غیر از صلاح کشور و امت خود کار می کنند.

این نوه امام راحل(ره) ضمن بیان اینکه مردم ما باید به دنبال مسئولینی باشند که طمع ورز به قدرت نباشند تصریح کرد: ممکن است دولت ها مشکل کم یا زیاد، فساد کم یا زیاد داشته باشند که باید منصفانه دیده شود، ولی طمع ورزان زمانی که اوضاع خوب است فقط تایید می کنند و زمان مشکل نیز یا فرار کرده و یا اطراف دشمن می روند.

حجت الاسلام سید علی خمینی ادامه داد: یاری کردن به تعریف کردن نیست، پیامبر اسلام(ص) یکی از کارهایی که کردند این بود که به همه فهماند که اگر عیبی را دیدید باید فریاد بزنیم، پس آنکه کسی را دوست دارد اگر مشکلی از او ببیند فریاد می زند.

نوه امام خمینی(ره) ضمن بیان اینکه اگر کسی شخصی را دوست دارد و مشکلی از او ببیند فریاد می زند اذعان کرد: باید پشتیبان نظام باشیم زیرا وظیفه تک تک ما است.

وی ادامه داد: زمانی که مسیر به سمت ولایت فقیه و ولایت اهل بیت(ع) است، باید تا پای جان بایستیم و جایی که مشکل وجود دارد باید فریاد بزنیم، برای مشکلات اقتصادی و فساد باید فریاد بزنیم و نگذاریم که کسی بیت المال را برای خود بردارد.

حجت الاسلام سید علی خمینی اذعان کرد: دومین گروهی که از ما خواسته شده تا بستر امور را به دست نگیرند فاسدان اقتصادی است، ملت در تمام زمان باید حواسشان باشد که قدرت به دست فاسدان اقتصادی نیفتد و نظام جمهوری اسلامی ایران نیز باید با قدرت در برابر آن بایستد ولی متاسفانه امروز با این مشکل روبرو هستیم.

نوه امام خمینی(ره) بیان کرد: در مملکتی که فقر و مشکلات اقتصادی وجود دارد که بعضی از مسئولین شرمنده مردم می شوند ولی در گوشه ای دیگر فسادهای میلیارد دلاری در حال انجام شدن است.

وی ضمن بیان اینکه اسلام مخالفت داشتن ثروت نیست خاطر نشان کرد: وظیفه ما است که چشمانی تیز بین برای نظام و انقلاب باشیم، خصوصاً دغدغه من این است که با مردم نیز مسائل را باید در میان بگذاریم و افراد انقلابی فریاد بزنند و نقد سازنده بکنند.

حجت الاسلام سید علی خمینی ادامه داد: ما برای این نظام و انقلاب خون، جان و مالمان را داده ایم پس نباید چشمانمان را ببندیم و بگوییم همه چیز خوب است، بلکه اگر دوست دار انقلاب و امام هستیم باید مشکلات را بگوییم زیرا اگر ما مشکلات را نگوییم و بگوییم همه چیز خوب است، دشمنان ما مشکلات را می گویند و مردم نیز می بینند که این مشکلات وجود دارد پس به سمت آنها می روند.

وی همچنین تصریح کرد: بین فرد عیب جو و نقد کننده فرق است، زیرا فرد عیب جو به همه چیز ایراد می گیرد ولی فردی که نقد سازنده می کند کارهای مثبت را نیز می بیند و تشکر می کند و در زمان لازم نیز در برابر مشکلات می ایستد و دغدغه برطرف شدن آن مشکل را نیز دارد که این نقد سازنده را نیز همچنین باید در سطح دولت ها اجرا کنیم.

نوه امام خمینی(ره) در پایان خاطر نشان کرد: دوستی و دشمنی بیش از حد انسان را کور و کر می کند، پس باید در روابط اجتماعی، سیاسی، دینی و بین المللی آن را رعایت کرده و میانه روی کنیم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =