عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت:  وضع قانونی که در آن افرادی که اهل بده بستان با مراکز قدرت و ثروت نیستند، نتوانند کاندیدا شوند، بسیار غلط است.

صادق محصولی در بازدید از غرفه رجانیوز در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: یکی از عوامل موفقیت دشمن در جنگ نرم  که می‌تواند ادعاهای واهی آنها را در میان مردم جا بیندازد، ناکارآمد جلوه دادن نظام ماست.

وی اظهار داشت: برای ناکارآمد جلوه دادن نظام کافی است که اعلام کند پیشرفتی در کشور صورت نگرفته و القا کند که کشور ما به جای اینکه به جلو حرکت کند، عقب گرد داشته است.

به گفته وزیر سابق کشور دشمنان با القای ناکارآمدی نظام اسلامی به دنبال این هستند که حمایت‌های لازم از سوی مردم صورت نگیرد و بعد هدف اصلی خود را که براندازی نظام است به راحتی محقق کنند.

محصولی با بیان اینکه هر حرکتی که منجر به ایجاد این ذهنیت در بین مردم شود که نظام کارآمدی لازم را ندارد، خیانت کرده است، تصریح کرد:  کارآمدی نظام  مردم شهید پرور ما در طول 33 سال نشان دادند و نشان دادند که روز به روز کشور در حال پیشرفت در تمام ابعاد است.

وی اختلاف علنی سران قوا را یکی از عوامل القای ناکارآمدی نظام عنوان کرد و گفت: اگر سران قوا به جای حل اختلافات در محیط‌های صمیمی و خصوصی، مباحث حاشیه‌ای را وارد جامعه کنند، اقتدار نظام را به چالش می‌کشند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تاکید کرد: این نوع رفتارها خیانت و پشت‌کردن به آرمان‌های جامعه‌ای است که شهدا به دنبال اعتلای آن بودند.

محصولی ریشه این رفتارها را هوای نفس برشمرد و گفت: روشن است که اختلاف سلیقه طبیعی است و گفته‌اند اختلاف العلماء رحمه و اختلاف اگر برای رسیدن به یک حقیقت باشد خوب است.

وی اظهار داشت: باید مسئولان در محیطی صمیمی اختلاف نظرها را طرح کرده و در چارچوب قانون، دقیق و روشن عمل کنند آن وقت اختلافی پیش نمی‌آید، اگر اختلافی هم پیش بیاید مرجع رسیدگی به اختلاف هم پیش بینی شده است با مراجعه به آن مرجع، مشکلات را حل می‌کنند.

وزیر سابق کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو اصلاح قانون انتخابات را با عجله کار اشتباهی دانست و افزود: اصلاح قانون انتخابات مستلزم تبیین چارچوب‌ها و سیاست‌های کلی و توسط مقام معظم رهبری است، به این معنا که مجمع تشخیص مصلحت نظام کلیات ارائه شده را کارشناسی می کند بعد به رهبر انقلاب ارائه کرده و بعد از تصویب و ابلاغ ایشان، بر پایه و چارچوب ایشان باید قانون وضع کنیم.

وی ادامه داد: اگر بگویند که ما یک سری از مواردی را تصویب می‌کنیم که با سیاست‌های کلی مغایرتی نداشته باشد، باید گفت که بالاخره همه جا قبول دارند که مثلا یک فرد 120 ساله نمی‌تواند رییس جمهور شود یا اینکه یک فرد 80 ساله نمی‌تواند با یک فرد 40 ساله از لحاظ انرژی برای کار کردن، مقایسه شود یا مدرک فوق لیسانس داشته باشد و یا موارد اینچنین.

محصولی در عین حال تصریح کرد: اینکه موردی را وضع کنیم بر خلاف آنچه که در قانون اساسی دیده شد مبنی بر اینکه مردم خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند، حالا برای مردم محدودیت‌های فراوانی را ایجاد کنیم و نامزدهایی که اهل بده بستان با مراکز قدرت و ثروت نیستند، نتوانند کاندیدا شوند این کار بسیار غلطی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =