نایب رییس کمیسیون امنیت ملی به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کردند که غربی ها به مخصوصا امریکایی ها غیر قابل اعتماد هستند خاطرنشان کرد: اگر 1+5 زیر توافقنامه و تعهدات خود بزنند؛ ما هم به توافقاتمان عمل نخواهیم کرد.

حقیقت پور  در  گفت وگو با خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ در خصوص توافق نامه ژنو اظهار داشت: بهترین توافق این بود که ما هیچ چیز ندهیم و همه چیز بگیریم. یعنی بگوییم هیچگونه تقلیلی نمی دهیم و هیچ گونه محدودیتی قائل نیستیم. تمام تحریم ها را هم بردارید. این بهترینش بود؛ اما آیا قبول می کردند؟ قدر مسلم نه.

 وی در ادامه گفت: به نظر می رسد با شرایط داد و ستدی که در سطح بین الملل وجود دارد؛ در واقع تیم مذاکره کننده تمام تلاش خود را کرده که چیز کمتری بدهد و چیز بیشتری بگیرد.

 نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: در این مرحله باید به تیم مذاکره کننده خداقوت بگوییم . خود آقای صالحی هم از این توافق راضی هستند، این عبارت ها استهاله ای بر آن کسی است که کاسه ماستی را برداشت و گفت بروم به دریا بزنم اگر همه ی آن دوغ بشود عجب چیزی می شود، این امکان پذیر نیست.

 حقیقت پور در رابطه با توازن بین آنچه داده ایم و آنچه بدست آورده ایم تاکید کرد و گفت: ما چیز کیفی ندادیم، ما در کمیت شاید خودمان را محدود کردیم. محدود قابل رجوع کردیم؛ یعنی اگر به تعهدشان عمل نکنند ظرف چند ساعت برمی گردیم به وضعیت قبلی که داشتیم.

 وی به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کردند که غربی ها به مخصوصا امریکایی ها غیر قابل اعتماد هستند خاطرنشان کرد: اگر 1+5 زیر توافقات بزنند؛ ما هم زیر توافقاتمان می زنیم و به توافقاتمان عمل نمی کنیم.

 نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس به ضمانت اجرایی پایبندی به توافق نامه اشاره کرد و گفت: گام ها، گام های متوازن است. طرف مقابل یک گام بردارد ما هم یک گام بر می داریم. آنها باید دارایی های ما را آزاد کنند. 18 میلیارد بابت فروش نفت باید عملی شود. باید ببینیم، اگر قدم برداشت ما هم قدم برمی داریم اگر برنداشت ما هم بر نمی داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =