ایران حامی تمامیت ارضی عراق و سوریه است

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تجزیه کشورها همیشه در دستور کار آمریکایی‌هاست، گفت: قطعا مردم عراق و سوریه به این موضوع توجه دارند و ایران هم با تمام وجود از تمامیت ارضی آنها حمایت می‌کند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در نشست خبری که ظهر امروز برگزار شد، اظهار داشت: اولین جشنواره سلمان فارسی ویژه تحقیقات علوم انسانی اسلامی در سطح نیروهای مسلح از امروز کار خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: اختتامیه این جشنواره آذر ماه و در هفته پژوهش در شهر قم با محوریت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

سعیدی ادامه داد:‌ دو سه تحول فراروی ما انگیزه‌ای شد برای برگزاری این جشنواره از جمله ارتقا پژوهشکده علوم اسلامی امام صادق به پژوهشگاه، محوریت این پژوهشگاه برای نیروهای مسلح طبق ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و شناسایی و تشویق و ترغیب پژوهشگران در این حوزه.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به نقش علوم انسانی اسلامی در پیشبرد اهداف نظام دینی و حاکمیت دینی گفت: حاکمیت دینی الزاماتی دارد که به تدریج این الزامات در حوزه تحقیقات دینی باید مورد توجه قرار بگیرد و با تکیه به اصول و مبانی دینی به جامعه عرضه شود از جمله در نظام‌های عمرانی، سلامت، تفریح و تفرج و ..

وی با اشاره به تاریخچه پژوهشگاه امام صادق (ع) گفت: این پژوهشگاه در سال۵۹ تاسیس،‌ در سال ۷۳ با تائید وزارت علوم رسمیت یافت و در سال ۹۳ با تصویب مقام معظم رهبری پژوهشگاه شد لذا بیش از ۳ دهه از فعالیت این پژوهشگاه می‌گذرد.

سعیدی افزود: این پژوهشگاه دارای ۷۰۰ عنوان کتاب و اجرای ۳۰۰ پروژه در حوزه‌های گوناگون با ۳ پژوهشکده و ۱۲ گروه تخصصی فعالیت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: تهیه خوراک علوم اسلامی انسانی برای نیروهای مسلح و اطلاع‌رسانی در حوزه علوم انسانی و اسلامی از جمله ماموریت‌های این پژوهشگاه است.

سعیدی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ما باید در سه حوزه استاندارد نویسی، استاندارد سازی و استاندارد بانی در حوزه علوم انسانی فعالیت کنیم تا به سمت انسان کامل پیش برویم.

وی با بیان اینکه احتمالا جشنواره سلمان فارسی دوسالانه خواهد بود، گفت: فراخوان این جشنواره از امروز آغاز می‌شود و تا پایان مهر ماه آثار مورد نظر دریافت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره نیز گفت: کمک به تولید دانش در حوزه علوم انسانی اسلامی زمینه‌سازی برای تحول در علوم انسانی در نیروهای مسلح، ترویج و تقویت فرهنگ پژوهش در سطح نیروهای مسلح، تشویق و ترغیب مسئولین در امر پژوهش، شناخت نخبگان در سطح نیروهای مسلح و جهت‌دهی فعالیت‌های پژوهشی مراکز پژوهشی به سمت نیازهای سپاه و نیروهای مسلح از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

سعیدی همچنین اعلام کرد که در کنار این جشنواره نشست‌های علمی با مسئولین و مجامع علمی برگزار خواهد شد و نمایشگاه آثار ارسال شده نیز برپا می‌شود.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش سپاه در جنگ نرم گفت: همه جنگ‌ها و نزاع‌ها ریشه‌اش فرهنگی بوده از طرفی سپاه یک نهاد انقلابی است که رسالتش پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است که این را می‌توان وجه تمایز سپاه با دیگر نیروهای مسلح برشمرد.

به گزارش فارس؛ نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: قانون اساسی سپاه را به عنوان پاسدار انقلاب و دستاوردهای آن معرفی کرده یعنی هر نوع تهدیدی که متوجه انقلاب باشد چه سخت‌افزاری چه نیمه‌سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری سپاه ماموریت دارد با آن تهدید به مقابله برخیزد.

سعیدی با بیان اینکه جنگ نیمه‌سخت به آشوب و ناامنی و اتفاقاتی که مانند آن در عراق می‌افتد گفته می‌شود، اظهار داشت: در جنگ نرم فعلا عرصه فعالیت به عهده بسیج است جنگی که هدفش ذهن‌ها، مغزها و قلب‌های مردم است تا آنها را از انقلاب جدا کند.

وی ادامه داد: بسیج یک نیروی مردمی است که در همه جا با مردم ارتباط دارد لذا هم مقابله با حرکت‌های سایبری هم تقویت بنیه معنوی و ذهن مخاطبین را بر عهده دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مسئولین آمریکایی سپاه را به داشتن بمب اتم می‌کنند، گفت: سپاه یک نهاد تافته و جدا بافته از نظام نیست و نمی‌تواند خودش بدون توجه به سیاست‌های نظام تصمیم بگیرد. از طرفی تدابیر و سیاست‌های نظام روشن است. بمب هسته‌ای در دکترین جمهوری اسلامی جایی ندارد و فتوای مقام معظم رهبری هم آن را ممنوع کرده است.

وی تصریح کرد: آنوقت جالب است کسانی ما را متهم می‌کنند که خودشان صدها و هزاران کلاهک اتمی دارند و اولین استفاده کننده از این بمب در ژاپن بوده‌اند. در هر صورت سپاه در قالب تدابیر فرمانده کل قوا عمل کرده و جدا از سیاست‌های نظام حرکت نمی‌کند.

سعیدی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر سیاست آمریکا برای تجزیه عراق و دیگر کشورهای منطقه و رویکرد ایران در این خصوص گفت: در طول این ۱۵۰ سال معاصر آمریکا ۴-۵ حلقه را در دستور کار داشته که یکی از آنها تجزیه کشورهاست.

وی ادامه داد: تجزیه کشورها برای نظام سلطه بسیار فایده داشته است و این سیاست همچنان ادامه دارد که آخرین بخش از آن سودان بود که تجزیه شد و همچنان در آشوب و اختلاف دست و پا می‌زنند. لذا تجزیه جزو سیاست‌های راهبردی و توطئه‌انگیز آمریکا بوده و هست.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: اما قطعا مردم عراق و سوریه و غیره به این موضوع توجه دارند و ایران هم با تمام وجود از تمامیت ارضی عراق، سوریه و دیگر کشورها حمایت می‌کند.

سعیدی تاکید کرد: مردم خود عراق و دیگر کشورها باید در برابر این توطئه بایستند البته بعید می‌دانم آمریکایی‌ها به این نقشه شوم خود دست یابند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان در پاسخ به سؤالی مبنی بر شایعه حضور سردار قاسم سلیمانی در روسیه که از سوی رسانه‌های غربی مطرح شده است، گفت: وقتی فردی در کشور خودش سخنرانی می‌کند معلوم است در جای دیگری نیست لذا این حرف‌ها برای فرافکنی جهت اهداف پشت پرده است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =