کیوسک های دوچرخه سواری که اردیبهشت ماه سالجاری با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال در شهرستان ورامین ایجاد شده بود، توسط شهرداری ورامین جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ شهرداری ورامین در راستای ترویج استفاده از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه اقدام به نصب پنج کیوسک دوچرخه سواری در مناطق میدان رازی، میدان امام، ابتدای دانشسرا، صادقعلی و شهرک مدرس نمود و با تجهیز آن به دوچرخه زمینه برخورداری شهروندان از این وسایل را فراهم نمود.

ایستگاه دوچرخه

با واگذاری حق بهره برداری این کیوسک ها به یک شرکت خصوصی، فعالیت رسمی این کیوسک ها که نمونه ای کوچک از طرح اجرا شده در تهران بود، آغاز شد ولی با وجود گذشت ۵ ماه از فعالیت این مراکز استقبال چندانی از آنها صورت نگرفت و پس از ۵ ماه فعالیت، شهرداری نسبت به جمع آوری آن اقدام نمود.

عدم اختصاص مسیر ویژه دوچرخه سواری در ورامین، وجود پل ۱۵ خرداد در مسیر حرکت که مانعی در برابر دوچرخه سواران است، جانمایی غیر اصولی کیوسک ها، عدم اجرای بیمه برای دوچرخه سواران و نیز عدم وجود سازو کار مناسب جهت ارائه دوچرخه به متقاضیان از جمله عللی است که باعث شکست اجرای این طرح در ورامین شد.

سرپرست شهرداری ورامین در این خصوص گفت: عدم پایبندی پیمانکار به مفاد قرار داد مبنی به بیمه و ارائه چک ضمانت حسن انجام کار به شهرداری باعث جمع آوری دوچرخه های این کیوسک ها شده است.

مهندس عزت الله چراغی افزود: شهرداری ورامین از اختیارات قانونی خود در این زمینه استفاده کرده و ۲۰۰ دستگاه دوچرخه موجود در این کیوسک ها را جمع نموده تا با برنامه ریزی مناسب زمینه بهره برداری بهتر از آنها صورت گیرد.

وی اظهار داشت: متأسفانه هیچ گونه مسیری در شهر ورامین برای تردد دوچرخه سواران در نظر گرفته نشده و در صورت بروز تصادف با وجود عدم اعمال بیمه از سوی پیمانکار، شهرداری به طور کامل مقصر قلمداد می شود.

وی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته، در نظر داریم تا در صورت تصویب شورای اسلامی شهر ، نسبت به جانمایی کیوسک ها در بوستاهای شهربه ویژه بوستان آزادگان که از مسیر دوچرخه سواری نیز برخوردار است، اقدام نمائیم تا زمینه برخورداری مردم از این دوچرخه ها فراهم گردد.

عضو شورای اسلامی شهر ورامین نیز در این خصوص گفت: اجرای این طرح بدون در نظر گرفتن زیرساخت های لازم برای دوچرخه سواران صورت گرفته و با وجود اجرای آن ، نتیجه مطلوب حاصل نشد.

اکرم تاجیک گفت: از امکانات موجود در شهرستان تمامی ساکنین می باید برخوردار شوند که بخشی از این مردم بانوان می باشند که در صورت فراهم شدن امکانات ، بانوان نیز می توانند از دوچرخه ها استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: هم اکنون بوستان خانواده ورامین در ساعت اولیه روز در اختیار بانوان قرار دارد که در نظر داریم این بوستان به طور کامل به بوستان بانوان تبدیل شود تا با تعبیه کیوسک های دوچرخه در این بوستان، بانوان نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =