نکته قابل توجه در تحلیل ها و بازتاب های تعیین شعار سال 93 توسط رهبری در سایت های خبری بین المللی، نظیر دیلی استار، تایم و ... این بود که بخش اقتصادی پیام رهبر معظم انقلاب بیشترین توجه و تمرکز این رسانه ها را در پی داشت و برخی از آنان حتی به نام بردن از بخش فرهنگی پیام رهبر نیز اقدام نکردند. در این میان برخی رسانه ها با تمرکز بر سخنان پیشین دکتر روحانی درباره تاثیر تخفیف تحریم ها در اقتصاد، تمام تلاش خود را به کار گرفتند که پیشرفت در مذاکرات هسته ای را به اقتصاد ایران گره بزنند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري در حالیکه توجه اکثر رسانه های خارجی متمرکز بر پیام نوروزی باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، برای ایران بود برخی رسانه ها نیز به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب توجه نشان داده و به بیان نکاتی درباره آن پرداختند.

سایت خبری تایمز اسرائیل علت مشکلات اقتصادی ایران را فقط و فقط تحریم های اقتصادی قلمداد کرده و می نویسد: ”تحریم های تحمیلی از جانب امریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران که باعث تورم، رکود اقتصادی و بیکاری در این کشور شده اند همه و همه به دلیل جاه طلبی های هسته ای نظام اسلامی است."

این در حالی است که ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون همواره با تحریم های گوناگون بسیاری مواجه بوده است و علی رغم تمام آنها به پیشرفت های علمی، اقتصادی و ... دست یافته است و بنا به نظر کارشناسان بین المللی، تاثیر تحریم ها نسبت به تاثیر نواقص مدیریتی داخلی در مسئله اقتصاد چندان چشمگیر نیست.

در این میان برخی رسانه ها با تمرکز بر سخنان پیشین دکتر روحانی درباره تاثیر تخفیف تحریم ها در اقتصاد، تمام تلاش خود را به کار گرفتند که پیشرفت در مذاکرات هسته ای را به اقتصاد ایران گره زده و مسئولین ایران را ناچار به پذیرفتن شروط غرب عنوان کنند تا اینکه به واسطه تن دادن نظام به خواسته های نامشروع دول مستکبر، مشکلات اقتصادی ایران اصطلاحا برچیده شوند!

در این راستا سایت امریکایی خبری آل وُیسز نوشت: ”رئیس جمهور ایران که تصمیم گرفته است با قدرت های برتر جهان درباره برنامه هسته ای کشورش مذاکره کند مردم خود را متقاعد کرده است که عقلانیت در برخورد با قدرت های جهان به شکوفایی اقتصاد ایران کمک می کند."

نکته قابل توجه در تحلیل ها و بازتاب های تعیین شعار سال 93 توسط رهبری در سایت های خبری بین المللی، نظیر دیلی استار، تایم و ... این بود که بخش اقتصادی پیام رهبر معظم انقلاب بیشترین توجه و تمرکز این رسانه ها را در پی داشت و برخی از آنان حتی به نام بردن از بخش فرهنگی پیام رهبر نیز اقدام نکردند.

آیت الله خامنه ای دامت برکاته صبح امروز در حرم مطهر رضوی به تشریح شعار سال 93 و ذکر برخی نکات دیگر پرداختند.

انتهای پیام /ش

منبع : 598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =