بازداشت دو دیپلمات سفارت ایران در کویت

یک مقام کویتی در جدیدترین ادعاهای این کشور مدعی شد دو دیپلمات سفارت ایران در پرونده بازداشت یک گروه به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات دخیل هستند.

به گزارش سرویس بین الملل تهران نیوز، یک مقام حکومتی کویت (که نامش فاش نشده) مدعی شد دو تن از دیپلمات‌های سفارت ایران در این کشور با یک تیم بازداشت شده (که به گروهک العبدلیمعروف شد) به همراه مقادیر زیادی اسلحه تعامل داشته‌اند.

این مقام کویتی به وبگاه خبری «الجزیره» گفته است کویت تا این لحظه هیچ تصمیمی درباره این دو دیپلمات نگرفته که آیا به آنها ادامه ماندن در کویت را بدهد یا نه.

وزارت خارجه کویت در واکنش به بیانیه سفارت ایران در کویت ادعا کرد رفتار سفارت ایران تجاوز از ساده‌ترین اصول و عرف دیپلماتیک است.

وزارت خارجه کویت در ادامه ادعا کرد ایران درخواست رسمی این کشور برای تعامل با موضوع مذکور با روحیه مسئولیت پذیری را رعایت نکرده است.

پنج شنبه هفته گذشته سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی به ادعای دادستانی کویت مبنی بر ارتباط داشتن چند تن از اعضای یک تیم بازداشت شده در این کشور با ایران واکنش نشان داد و آن را رد کرد (جزئیات بیشتر).

به گزارش فارس؛ بیست و دو مردادماه امسال (۱۳۹۴) کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد و برخی مقامات کویتی و رسانه‌‌های این کشور مدعی شدند گروهک مذکور با ایران و حزب‌الله ارتباط داشته‌اند.

اسلحه و مهمات کشف شده شامل ۵۶ راکت، ۱۴۴ کیلوگرم تی ان تی و ماده منفجره بسیار قوی «پی.ای.۴»، ۱۹ تن مهمات، ‌سه قبضه راکت‌انداز ضد تانک، آر.پی.جی،‌ ۵۶ نوع مختلف از سلاح‌های گرم و همچنین ۲۰۴ نارنجک بود.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =