بازگشت به صدر با درخشش مسی / لوانته 0 - 5 بارسلونا

در دیداری که بارسا آن تیم همیشگی نبود، فرصت طلبی سوارز در کنار درخشش معمولی مسی، بارسا را به بردی دیگر رساند تا تیم والورده به صدر جدول برگردد. بارسا انتقام سختی این بار با مسی از لوانته گرفت. نکته بارز، پیشرفت محسوس بارسا در خط دفاعی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ تیم‌های لوانته و بارسلونا از ساعت 23:15 به مصاف هم رفتند که در پایان تیم میهمان به پیروزی پر گلی رسید و به صدر جدول بازگشت.

مشخصات بازی

روز و تاریخ: یکشنبه، 25 آذر 97 برابر با 16 دسامبر 2018 تورنمنت: فصل 2018/19 لالیگا - هفته شانزدهم گلزنان و دقایق: لوییس سوارز (35)، مسی (43، 47، 60)، پیکه (88)

گزارش بازی

دو تیم با ترکیب زیر به میدان آمدند: ترکیب اصلی-لوانته-بارسلونا-لالیگا واقعیت این است که تیم برتر میدان در نیمه اول لوانته بود. تیم پاکو خمز بابرنامه تر و خطرناک‌تر کار می‌کرد. بارسا با سیستم جدید که ظاهرا اجباری هم بود، هیچ گونه هماهنگی از خود نشان نمی‌داد و حرکات بعضا انفجاری مسی و تکنیکی دمبله راه به جایی نمی‌برد. لوانته در چند صحنه به شدت دروازه تراشتگن را تهدید کرد که مهم ترین آن ضربه محکم لواتنگ بود که پس از برخورد به تیر افقی به زمین برگشت. یک دقیقه بعد بارسا روی همکاری مسی و سوار به گل اول رسید. پس از این گل کمی لوانته آرام گرفت و چند دقیقه بعد با یک توپگیری دیگر در میانه میدان و یک ضد حمله، بارسا توسط مسی به گل دوم هم رسید و با برتری مطمئنی به رختکن رفت. نیمه دوم بارسا با اولین حمله روی پاس آلبا توسط مسی به گل رسید تا اختلاف بیشتر هم بشود. ملو به جای فرمائلن اولین تعویض والورده بود. لوانته دیگر تسلیم شده بود و دقیقه 60 روی همکاری سوارز، ویدال و مسی، کاپیتان بارسا هت تریک کرد. با این گل بازی کاملا روندش عوض شد و از یک سو بارسا خودش را به آب و آتش نزد و از سوی دیگر لوانته نایی برای حمله نداشت. در صحنه‌هایی تراشتگن واکنش‌های خوبی نشان می‌داد و در جدی‌ترین موقعیت بارسا، سوارز به راحتی و به طرزی عجیب فرصتی که مسی برایش ساخته بود را به بیرون زد. کوتینیو هم توفیقی نداشت و دنیس سوارز هم تک به تک دیگری از دست داد. نهایتا این پیکه بود که بالاخره پاس‌های مسی را به گل تبدیل کرد و گل پنجم را زد. گل مایورال هم آفساید بود تا بارسا با همان پنج گل به پیروزی برسد.

شرح گل‌ها

لوانته 0-1 بارسلونا | لوییس سوارز (35) | حرکت انفرادی مسی پشت محوطه جریمه با پاس هوشمندانه و زیبای او به سوارز درون محوطه همراه شد و ضربه سر ضرب این بازیکن هم وارد دروازه شد. لوییس سوارز-بارسلونا لوانته 0-2 بارسلونا | لیونل مسی (43) | توپگیری بوسکتس در میانه میدان با پاس سریع و عمقی او به مسی همراه شد. او هم پس از طی مسافتی چند متری با توپ در مصافی تک به تک با پای راست، گلزنی کرد. لوانته 0-3 بارسلونا | لیونل مسی (47) | همکاری خوب آلبا با مسی در سمت چپ با همان پاس‌های معروف آلبا برای مسی روی خط محوطه جریمه همراه شد. مسی هم مطابق انتظار با شوتی دقیق، بریس کرد. لوانته 0-4 بارسلونا | لیونل مسی (60) | حرکت فوق العاده سوارز از سمت چپ با یک لایی. پاس رو به جلوی او در تیر دو به ویدال رسید و پاس او در دهانه دروازه به مسی. گل چهارم به راحتی هر چه تمام‌تر به ثمر رسید. لوانته 0-5 بارسلونا | جرارد پیکه (88) | پاس مسی درون محوطه جریمه به پیکه که جلو کشیده بود، با ضربه آرام او وارد دروازه شد.
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =