دستگاه قضایی پس از گذشت ۱۰۷ روز از آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی، سرانجام کیفرخواستی ۱۲۵ صفحه‌ای با ۱۲ اتهام برای وی صادر کرد   .

کیفر خواست مهدی هاشمی در حالی پس از 107 روز  بازداشت وی در 12 عنوان اتهامی صادر شد که همه می دانند همانگونه که آزادی وی با وثیقه ای ناچیز که سند منزل محقرش بودمحقق شد  ، اکنون نیز پس از صدور کیفر خواست می تواند با سند احتمالا خانه ای دیگر در قیطریه و زعفرانیه و . . . نقض و مرتفع گردد .

البته جریاناتی که در طویل المدت شدن عدم بازداشت مهدی هاشمی پس از فتنه 88 تا 107 روز پیش دست داشتند امروز نیز آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با خاندان هاشمی اعلام کرده اند و همچنین مواد قانونی زیادی در قوانین قضایی کشور وجود دارد که اختیارات وکیل مدافع و حتی قاضی محکمه را در تخفیف دادن جرائم 12 گانه وی افزایش داده که لاجرم بر اساس همه شواهد تبرئه و آزادی متعاقب آن قابل پیش بینی است .

آن روز که نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط عده ای از کشور گذشته ، وابسته های سیاسی و زخم خوردگان و فریب خوردگان به خطر افتاده بود این آقای لندن دوست ساکن آکسفورد بود که با سرمایه های مالی کلان از جمله مبالغ هنگفت درآمد های دانشگاه آزاد به اتاق فکر فتنه پیوست .

اسنادی که در اختیار مراجع قضایی کشور قرارگرفت حکایت  از مداخله و حضور مستقیم مهدی هاشمی در فتنه 88 و اتفاقات پس از آن دارد . لذا اکنون شنیدن خبر صدور کیفر خواست در 12 عنوان اتهامی  که جرائم اش در جریانات فتنه ۸۸ قریب‌الاحراض است ، شور و شعفی عجیب در میان جامعه برانگیخت . چراکه «شمیم عدالت همیشه شیرین است ».

الا ایحال ، خطاب به آقای قضا می گوئیم:

«وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ اَلاَّ تَعْدِلُوا اِعْدِلُوا هُوَ اَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ اِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ

عداوت گروهى شما را وادار نکند که عدالت ننمایید. عدالت بورزید، که نزدیکتر به تقوى است و براى خداوند تقوى بورزید، قطعا خداوند به کردار شما دانا است .

این که عدالت در ید بیضای شماست شکی در آن نیست ، اما مردان عدالت باید بدانند همیشه مردم در همه صحنه ها حضور دارند و خود عدالت شمارا به قضاوت خواهند نشست  .

ع.توحیدیان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =