معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در دیدار با رئیس پلیس راهور تهران از کنترل ترافیک پایتخت به صورت لحظه ای با نصب دو هزار دوربین در سطح شهر خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري مدیران معاونت حمل و نقل و ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور در یگان پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ناجا با رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و فرماندهان این یگان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تشکر از پشتیبانی های مدیریت شهری از پلیس راهور، بخش اعظم موفقیت این یگان را مرهون این حمایت های بی دریغ در زمینه اختصاص بودجه و در زمینه اجرای طرحهای ترافیکی دانست و تاکید کرد: در حوزه فرهنگ  ترافیک کارهای ارزشمند و زیبایی انجام شده است.

با اجرای 3 هزار نمایش ترافیکی 500 هزار دانش آموز آموزش دیدند

سردار رحیمی با اشاره به اینکه پلیس راهور از ظرفیتهای مدیریت شهری حداکثر بهره برداری را به عمل می آورد، گفت : به عنوان نمونه سال گذشته با اجرای سه هزار نمایش ترافیکی در سه هزار مدرسه ابتدایی شهر تهران، مفاهیم آموزشی در زمینه عبور و مرور ایمن در شهر به بیش از 500 هزار دانش آموز ابتدایی آموزش داده شد.

وی با بیان این که هر چند ارتقای فرهنگ ترافیک موضوعی قابل اندازه گیری نیست اما آثار و شواهد آن به راحتی در سطح شهر قابل مشاهده است، افزود: به عنوان نمونه بخش زیادی از موتورسواران قانون پذیر شده اند و وضعیت سابق را که یک باره 50 موتورسوار با هم از چراغ قرمز رد می شدند یا این که حرکت در پیاده رو را برای خود یک حق می دانستند، کمتر شاهد هستیم.

سردار رحیمی با تاکید بر این که بخش اعظم ارتقای انضباط اجتماعی مرهون استفاده از امکانات و ظرفیت های مدیریت شهری به ویژه در حوزه کنترل هوشمند ترافیک است، اعلام کرد: به حداقل رسیدن ورود خودروهای غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک و رعایت سرعت مجاز در بزرگراه ها به دلیل توسعه دوربین های کنترل ترافیک، از نشانه های کاهش تخلفات رانندگی است.

تهران ویترین جمهوری اسلامی ایران است

سردار رحیمی با اشاره به این که در بحث فرهنگ ترافیک طی دو سه سال اخیر در تهران یک انقلاب رخ داده که بخشی از این تحول عظیم را در کاهش حوادث و سوانح ترافیکی به دلیل اصلاح رفتار رانندگان و موتورسواران شاهد هستیم، گفت: تهران ویترین جمهوری اسلامی ایران است و تمام دستگاه¬های حاکمیتی و نهادهای تصمیم گیر به دقت تحولات آن را زیر نظر دارند.

وی با بیان این که ترافیک محصول تجمع خودروها و حجیم شدن تعداد خودروها در محلی محدود است، افزود: به همین دلیل اجرای پروژه های عمرانی و توسعه شبکه معابر شهری یک ضرورت است و پلیس راهور از هر طرحی که باعث تسهیل در عبور و مرور شده و به روانی ترافیک کمک کند و باعث شود تا مردم حتی یک دقیقه زودتر به مقصد خود برسند نیز حمایت می کند.

منبع : مهر

انتهای پیام /ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =