ساخت و سازهای غیرمجاز در تعطیلات به‌شدت رصد می‌شود

فرماندار شهرستان شهریار گفت: نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاف قانون در این ایام باید چند برابر شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ نوراله طاهری ، فرماندار شهرستان شهریار در جلسه کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیلات با اشاره به اهمیت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی در تعطیلات عید نوروز ، اظهار داشت: نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاف قانون در این ایام باید چند برابر شود.

وی گفت: ساخت و ساز غیر قانونی در تمامی شهرها وجود داشته و دارد، شهریار نیز شامل همین موضوع می‌شود اما این امر موضوعی بسیار جدی و حساس است چرا که در صورت نبود پیگیری‌ها و نظارت دقیق در ایام تعطیلات تبعات منفی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان شهریار افزود: روند کنونی ساخت و ساز در شهرستان شهریار روند مناسب و اصولی نیست و قطعا نیازمند بازنگری اساسی است، مسئولان مربوطه باید با برنامه‌ریزی اصولی و دقیق تحولی در حوزه ساخت و سازها ایجاد کنند.

وی بیان داشت: با مطالب بیان شده نباید این چنین تصور کرد که ما با ساخت و ساز مخالف هستیم، چرا که اگر ساخت و سازی وجود نداشته باشد در مقابل شهری نیز ساخته نخواهد شد، اما ساخت و سازی مناسب است که در آینده مشکل ایجاد نکند و از برنامه‌ای دقیق و مدون پیروی کند.

طاهری افزود: به‌طور معمول و بنابر تجربیات میزان ساخت و سازهای غیر مجاز در ایام تعطیلات چند برابر می‌شود که این موضوع همکاری بیشتر دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد.

وی یادآور شد: هرگونه ساخت و سازی در ایام تعطیلات عید نوروز بدون مجوز دستگاه های مربوطه به طور کلی خلاف قانون است و با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه قضا و نیروهای انتظامی با این موارد به شدت برخورد می شود، البته بخش عمده ای از این وظیفه را نیروهای جهاد و مجموعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بر عهده دارند.

فرماندار شهرستان شهریار در پایان تصریح کرد: شهردار، دهیار و بخشدار باید به دقت اوضاع را بررسی کند چرا که هرگونه ابراز بی اطلاعی مدیران در موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز، محال و غیر ممکن است و مسئولیت این امر بر عهده مدیران مربوطه است.

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =