دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه گفت: قانونگذار حکم قلع و قمع را برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در قانون پیش بینی کرده و بر همین اساس با ساخت و سازکنندگان غیرمجاز به شدت برخورد می شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری،  ”علی صالحی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: برخورداری فیروزکوه از آب و هوای مناسب سبب شده تا این روزها شاهد گسیل افراد زیادی برای انجام عملیات ساخت و ساز در این شهرستان باشیم.

وی گفت: از آنجایی که این مساله با برنامه ریزی صحیح و مدون همراه نیست، تغییر کاربری اراضی را رقم زده است.

صالحی مقوله تغییر کاربری اراضی را عمده ترین و مهمترین مشکل در شهرستان برشمرد و افزود: این مساله سهم زیادی از پرونده های متشکله در دادگستری و دادسرای شهرستان را به خود اختصاص داده است.

دادستان فیروزکوه تصریح کرد: فرهنگ سازی و آگاهی بخشی، مهمترین راهکار مقتضی برای حصول نتیجه مدّنظر در این عرصه و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز است.

وی خاطرنشان کرد: از اعضای کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری و کمیسیون ماده ۱۰۰ و همچنین سایر ارگان های متمولی انتظار می رود تا عملکرد بهتر و مطلوبتری در این حوزه داشته باشند.

وی بیان کرد: متاسفانه در کل کشور مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز، قانونمند و ضابطه مند نیست و لازم است تا قانونگذاران و مجریان قانون پیگیری بیشتری در این زمینه داشته باشند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =