با هزینه سالانه حجاج ایرانی چه کارهایی می توان کرد؟

موضوع اعزام گسترده حجاج از ایران نه تنها در رویه آل سعود در برخورد با جمهوری اسلامی تاثیری نداشته که این رژیم را گستاخ تر کرده است. شاید بتوان یکی از مهم ترین راه های در آمد این رژیم که آل سعود را در حمایت از تروریست ها و کشتار مردم منطقه گستاخ کرده است را بتوان همین هزینه های بسیار بالایی دانست که از سفر حج عاید این رژیم می شود.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، به نقل از ره به ری؛ در ماه ها و روزهای اخیر شاهد گستاخی بیش از پیش این خاندان آل سقوط بوده ایم. از تجهیز تروریست ها و حمله به یمن تا تجاوز به زائرین پروردگار …. اگر بدانیم که از هر ۱۰ دلار در امد آل سقوط ، ۹ دلار آن از صادرات نفت و یک دلار از راه حج می باشد ، شاید به این باور برسیم که با تحریم حج عمره که مستحب است می توان سیلی محکمی بر گوش آل سعود زده و به ادب کردن این رژیم وهابی پرداخت. ما در این گزارش قصد داریم به ارائه اماری پیرامون حج بپردازیم. قصد ما از انتشار این گزارش خواستن تحریم حج از سوی شما نیست ، این نتیجه ایست که شما پس از مطالعه دقیق این گزارش و قاضی کردن وجدان خود باید به آن فکر کنید. چند نفر در یک سال از جمهوری اسلامی ایران راهی سرزمین وحی می شوند ؟ بر اساس آنچه که در کتاب “کارنامه حج” صفحه ۶۰ و ۶۱ آمده است ، کمترین تعداد حجاج قبل از انقلاب به سال ۱۳۴۸ باز می گردد که حدود ۵ هزار نفر از ایران راهی حج شدند. بیبشترین میزان اعزام زائران از ایران به حج در قبل از انقلاب نیز در سال ۱۳۵۱ به ۴۳ هزار نفر رسید. بعد از انقلاب اعزام حجاج از ایران به شکل جدی ترین دنبال شد و بر اساس اعلام رسمی سازمان حج و زیارت و اقرار آقای اوحدی (ریاست این سازمان) این عدد به طور میانگین به سالی ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار نفر می رسد. البته موضوع اعزام گسترده حجاج از ایران نه تنها در رویه آل سعود در برخورد با جمهوری اسلامی تاثیری نداشته که این رژیم را گستاخ تر کرده است.
خائن الحمرین -حج را تحریم کنیم
خائن الحمرین -حج را تحریم کنیم
شاید بتوان یکی از مهم ترین راه های در امد این رژیم که آل سعود را در حمایت از تروریست ها و کشتار مردم منطقه هار کرده است را بتوان همین هزینه های بسیار بالایی دانست که از سفر حج عاید این رژیم می شود. اگر سال هایی که از جمهوری اسلامی بیش از ۸۰۰ هزار نفر راهی حج شده اند را در نظر نگرفته و به آمار میانگینی اعزام سالی ۵۰۰ هزار نفر به حج عمره و ۱۰۰ هزار نفر به حج واجب استناد کنیم ، قطعا در امد بسیار زیادی از این بایت به جیب آل سقوط سرازیر خواهد شد. بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت ، در حال حاضر هزینه حج عمره برای هر نفر به طور میانگین بین یک میلیون و ۷۰۰ تا دو میلیون و ۸۰۰ اعلام شده و هزینه حج واجب برای هر نفر بیش از ۹ میلیون تومان اعلام شده است.(قیمت ها با توجه به نوع ارائه خدمات و قیمت هتل و همچنین ماه های رجب و شعبان و رمضان و … متغیر است) در آمد آل سقوط از حج چقدر است ؟ بر اساس آمار ارائه شده از سوی خبرگزاری مهر در تاریخ یکم آبان ۱۳۹۰ ، عربستان سعودی از حضور حجاج ایرانی در کشورش ۵ میلیارد دلار هزینه به دست می آورد. از انجا که این آمار به ۴ سال پیش باز می گردد ، به خوبی می توان دریافت که این هزینه در حال حاضر افزایش بیشتری داشته باشد. اگر میانگین ۵۰۰ هزار زائر حج عمره را ضرب در عدد ۲ میلیون و سیصد هزار تومان (میانگین ۱میلون و هفتصد و دو میلیون و هشتصد) ضرب کنیم به عدد نجومی می رسیم که در حدود هزار میلیارد آن ، حق آل سعود از حج زائران ایرانی است.(میزان خرید حجاج ایرانی در بازار های سعودی را فاکتور می گیریم)
خائن الحمرین -حج را تحریم کنیم
خائن الحمرین -حج را تحریم کنیم
حال بماند که بیش از هشت میلیون ایرانی در صف حج ایستاده اند و بر اساس پیش بینی صورت گرفته در حج و زیارت تا ۱۶ سال دیگر راهی حج خواهند شد. حالا اگر بخواهیم رقم نجومی سالانه ۵ میلیارد دلار را در نظر نگرفته و فقط به مبلغ هزار میلیارد تومانی که از اعزام ۵۰۰ هزار نفری که به حج عمره می روند اشاره کرده و از ۱۰۰ هزار نفری که با هزینه میانگین ۱۰ میلیون تومان هر سال به حج واجب می روند چشم پوشی کرده و میزان اجناسی که این ۶۰۰ هزار نفردر عربستان خریداری می کنند را فاکتور بگیریم هزینه های ذیل از ان حاصل می شود. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان هر سال ۳۰۰۰۰۰ هزار تلویزیون ۴۶ اینچ ال‌ای دی به ۳۰۰۰۰۰ خانوار اهدا کرد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه حدود هفتاد هزار هزار دستگاه اتومبیل سمند سورن به هفتاد هزار خانوار اهدا کرد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه ۵ کیلو گوشت گوسفندی به ۲۰ میلیون خانواده ایرانی اهدا کرد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه ۸ مرغ به ۲۰ میلیون خانواده ایرانی اهدا کرد. هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ با هزینه حاصل از فروش بیش از ۱۰ میلیون بشکه نفت برابر است. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان یارانه ۲۰ میلیون ایرانی را تامین کرد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه ۱۰۰ میلیون تومان کمک هزینه مسکن به ۱۰ هزار زوج نیازمند ارائه داد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه یک میلیون تومان به یک میلیون زوج جوان هدیه داد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه با آسایش تمام دو ماه تهران را با در نظر گرفتن جمعیت حدودی ۱۰ میلیون نفر و خدمت رسانی به انها بدون دغدغه مدیریت کرد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه سه هزار اتوبوس لوکس خرید. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه سه تونل توحید احداث کرد. با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه در هر استان ۳ بیمارستان مجهز تاسیس کرد (با در نظر گرفتن هزینه حدود ۱۰ میلیارد تومان برای هر بیمارستان مجهز)
خائن الحمرین -حج را تحریم کنیم
خائن الحمرین -حج را تحریم کنیم
با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه دو دانشگاه در هر استان ساخت (با در نظر گرفتن هزینه حدودی ۱۵ میلیارد برای هر دانشگاه ) با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه دو هزار کتابخانه مجهز در سراسر کشور ساخت (با در نظر گرفتن هزینه ۵۰۰ میلیون تومان برای هر کتابخانه) با هزینه حاصل از سفر سالانه ۵۰۰ هزار ایرانی می توان سالانه می توان سالانه ۱۰۰۰ مسجد در کشور ساخت. بودجه سالانه عربستان ۳۲۰ میلیارد دلار است که بیش از ۳۰ میلیارد دلار آن از راه حج تامین می شود. با ۱۷ میلیون دقیقه حجاج چه می توان کرد ؟ ابوالفضل انوریان، رییس کمیته اجرایی ارتباطات بین‌الملل در گفت و گویی که در سال ۱۳۹۱ با خبرگزاری ایسنا انجام داده بود میانگین مکالمه حجاج با ایران و مکالمه از ایران با حجاج را ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دقیقه عنوان کرده بود. اگر تعرفه دقیقه ای ۵۰۰ تومان که به نسبت سال های قبل ارزان تر می باشد را برای هر دقیقه تماس حجاج در نظر بگیریم هزینه حاصل از این تماس ها حدود ده میلیاد و ۵۰۰ میلیون تومان می باشد. اگر می خواستیم مبالغ فوق را بر مبنای اعلام بانک جهانی در سال ۲۰۰۸ که خبر از واریز ۵ میلیارد دلار از ایران به عربستان حکایت دارد ، ارائه کنیم ارقام بسیار بالاتری به دست می آمد. با محاسبه اعداد فوق بر مبنای هزینه سالانه ۵ میلیارد دلار برای حجاج ایرانی، با یک حساب سر انگشتی به ارقام زیر می رسیم : احداث سالانه ۱۷۰د هزار مسکن روستایی اشتغال ۷۱۴ هزار نفر (سالانه ) در حوزه کشاورزی اشتغال ۲۰۰ هزار نفر (سالانه) در مشاغل صنعتی با هزینه دو سال حجاج می توان یک پالایشگاه سوپر مدرن با ظرفیت ۷۵۰۰۰ بشکه احداث کرد. با هزینه اعزام ۵ ساله حجاج از ایران به عربستان می توان ایران را به یکی از بزرگترین صادر کننده های بنزین در دنیا تبدیل کرد. ما توجه به سیاستی که در دو سال گذشته از سوی دولت دیده شده و با توجه به شرافت و آبروی مضاعفی که به پاسپورت ایرانی بخشیده شده است ، ما به هیچ عنوان از مسئولان انتظار نداریم که حج را تعطیل کنند ، حرف ما با مردمی است که بصیرت و فهم و شعور دارند. حال باید منتظر ماند و دید که حجاج عزیز چه فکری خواهند کرد ، پول ها همچنان به جیب آل سقوط سرازیر می شود ، یا … به قلم حسین حسینی انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =