در تاریخ فوتبال بازیکنان بزرگ زیادی بوده اند که بنا بر دلایلی نظیر ضعف تیم ملی، اختلاف نظر با فدراسیون و کادر فنی، مصدومیت و ... با حسرت بازی در جام جهانی کفش های خود را آویخته اند، اما یک بازیکن جوان که اتفاقا تیم ملی این کشور قدرتمند نیز هست برای سومین دوره پیاپی جام جهانی را از دست داد تا در حسرت یک دقیقه بازی در جام جهانی بماند.

به گزارش آفتاب ری؛ وقتی تئو جیمز والکات (Theo James Walcott) با چهره ای خندان و با نشان دادن نتیجه 2-0 به هواداران تاتنهام زمین را ترک می کرد، تصور نمی کرد که این مصدومیت، به معنای از دست رفتن یک جام جهانی دیگر برای او باشد. ستاره توپچی ها که در دو جام جهانی قبلی هم فرصت بازی پیدا نکرد، در برزیل هم غایب خواهد بود.
بدشانس‌ترین بازیکن جهان +عکس// آماده انتشار 12 شب
در ادامه مروری داریم بر چگونگی از دست دادن 3 جام جهانی پیاپیِ مهاجم 25 ساله آرسنال که می توان به وی لقب بدشانس ترین بازیکن جهان را داد: جام جهانی 2006؛ انتقادات بی مورد مانع بازی کردن پدیده جوان جزیره اسون گوران اریکسون سرمربی سوئدی وقت تیم ملی انگلیس با انتخاب جوانی 17 ساله که تا آن موقع حتی یک بازی هم در لیگ برتر انگلستان انجام نداده بود، جامعه فوتبالی جزیره را پیش از آغاز جام جهانی 2006 آلمان در بهت فرو برد. اریکسون سوئدی، والکات را در حالی انتخاب کرده بود که وی تا آن زمان تنها 13 بازی برای تیم جوانان آرسنال انجام داده بود.
هت‌تریک بدشانس‌ترین بازیکن جهان در از دست دادن جام‌جهانی +عکس// آماده انتشار 12 شب تئو والکات 17 ساله در کنار اریکسون سرمربی انگلیس در جام جهانی 2006
با انتشار لیست 23 نفره تیم ملی انگلستان برای جام جهانی 2006 آلمان، موج انتفادات فراوانی از اریکسون آغاز شد زیرا او این جوان بی تجربه را به مهاجمان آماده آن زمان لیگ برتر نظیر جرمن دفو و دارن بنت، آندرو جانسون و دین اشتون ترجیح داده بود. شاید همین انتقادات در نهایت سبب شد تا اریکسون حتی برای 1 دقیقه هم از جوان اول آن روزهای فوتبال انگلیس در مسابقات استفاده نکند. سه شیرها در نهایت با شکست در ضربات پنالتی برابر پرتغال در یک چهارم نهایی با جام هجدهم وداع کردند. جام جهانی 2010؛ بازگشت ناامید کننده پس از انواع و اقسام مصدومیت 4 سال پس از جام جهانی 2006 والکات 21 ساله با سرعت و تکنیک ناب خود به همراه سسک فابرگاس جوان، به یکی از ارکان تاثیر گذار تیم آرسن ونگر تبدیل شد بود. او  پیش از این در سپتامبر 2008 در مرحله مقدماتی برای رسیدن به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در دیدار برابر کرواسی اولین هت تریک خود را با پیراهن سه شیر ها به ثبت رسانده بود.
بدشانس‌ترین بازیکن جهان +عکس// آماده انتشار 12 شب اگر تئوی جوان فرصت حضور در جام جهانی را می یافت بیشتر می توانست هنر خود را به نمایش بگذارد
همه چیز آماده بود تا او زیر نظر فابیو کاپلو، شماره 7 مقدس تیم ملی انگلستان را در جام جهانی به تن کند، اما در سال 2009 بار دیگر همه چیز خراب شد تا ارون لنون 23 ساله این پیراهن را بر تن کند. مصدومیت 9 ماهه عجیب تئو در فصل منتهی به جام جهانی به کل او را از شرایط آرمانی به دور کرد. او سرانجام  پس از پشت سر گذاشتن انواع و اقسام مصدومیت ها از ناحیه شانه، کمر، همسترینگ و زانو در سال 2009، توانست در ماه مارس 2010 و تنها 2 ماه پیش از آغاز بازی ها به میادین باز گردد. اما عملکرد ضعیف والکات در دیدار دوستانه برابر تیم ملی مصر عاملی شد تا فابیو کاپلو از او قطع امید کند و تئو دیگر جایی در لیست 23 نفره تیم ملی انگلیس در جام جهانی نداشه باشد و برای دومین بار پیاپی شانس بازی در معتبرترین تورنمنت فوتبال را از دست بدهد. جام جهانی 2014؛ حسرت تئو 12 ساله شد به گزارش مشرق، والکات در صعود سه شیر ها به جام جهانی 2014 هم سهیم بود و در 4 بازی مقدماتی برای این تیم به میدان رفت. در تیم باشگاهی نیز همه چیز در ابتدای فصل ایده آل به نظر می رسید، با آمدن مسوت اوزیل به آرسنال، توپچی های لندن بار دیگر به مدعی اصلی قهرمانی در لیگ جزیره تبدیل شده بودند و ولکات در 24 سالگی و در اوج دوران فوتبالی خود، آماده بود تا با پشت سر گذاشتن فصلی همراه با موفقیت در آرسنال پس از 8 سال، به رویای بازی در جام جهانی جامه عمل بپوشاند اما در ماه سپتامبر تئو به علت جراحی از ناحیه شکم مجبور شد، 2 ماه از میادین دور بماند اما او توانست در اواخر ماه نوامبر به ترکیب آرسنال که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جزیره به شمار می رود بازگردد.
بدشانس‌ترین بازیکن جهان +عکس// آماده انتشار 12 شب آسیب دیدگی زانو، هت‌تریک تئو والکات را در از دست دادن جام جهانی تکمیل کرد
بازگشت او شگفت انگیز بود، 5 گل در 6 بازی آخر آرسنال در سال 2013، اما با آغاز سال 2014 بار دیگر همه چیز خراب شد. در جریان پیروزی 2-0 آرسنال در دربی لندن برابر تاتنهام (در FA Cup) او زمین را به کمک برانکارد ترک کرد. در ششم ژانویه 2014 باشگاه آرسنال طی اعلامیه ای رسمی بیان کرد که او باید زانویش را به تیغ جراحان بسپارد و بدین ترتیب ادامه رقابت های لیگ برتر انگلیس و هم چنین جام جهانی 2014 برزیل را به علت مصدومیت از دست خواهد داد، تا حسرت والکات برای حضور در جام جهانی 12ساله شود!
بدشانس‌ترین بازیکن جهان +عکس// آماده انتشار 12 شب
باید دید جوان اول سابق فوتبال انگلستان بالاخره در 29 سالگی و در جام جهانی 2018 روسیه می تواند با پیراهن شماره 7 تیم ملی انگلستان، در بزرگ ترین رویداد فوتبالی جهان به میدان برود یا خیر؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =