بدهی 8 میلیارد و 500 میلیون دلاری کره‌جنوبی به ایران / بدقولی کره‌ای‌ها در ارسال محصولات دارویی به کشور

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره‌جنوبی گفت: در شرایط کنونی کره‌ای‌ها حدود 8 میلیارد و 500 میلیون دلار به ایران بدهکار هستند.

‌حسن تنهایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به این‌که در شرایط کنونی میزان بدهی کره‌جنوبی به ایران حدود 8 میلیارد و 500 میلیون دلار است،گفت: متاسفانه کره‌ای‌ها پول خرید میعانات گازی ایران را هنوز پرداخت نکرده‌اند. وی با بیان این‌که حدود دو سال که کمپانی‌های کره‌ای ایران را ترک کرده‌اند، گفت: با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشور شاهد عدم حضور شرکت‌های کره‌ای در ایران هستیم که وقوع این اتفاق مبادلات تجاری 2 کشور ایران و کره‌جنوبی را به حداقل رسانده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره‌جنوبی عنوان کرد: قرار بود کره‌ای‌ها حدود 50 میلیون دلار محصولات دارویی و کالاهای موردنیاز کشور بابت بخشی از بدهی خود به ایران صادر کنند اما متاسفانه این میزان در شرایط کنونی به کمتر از 3 میلیون دلار رسید. تنهایی افزود: متاسفانه کره‌ای‌ها در عمل به قول‌های خود نسبت به ایران عملکرد ضعیفی داشتند و وقوع این اتفاق موجب شد تا شاهد کمبود ارز در کشور باشیم. وی اضافه‌کرد: بسیاری از کمپانی‌های کره‌ای از ترس اعمال تحریم‌های آمریکا همچنان روابط خود با شرکت‌های ایرانی را قطع نگه‌داشته‌اند که وقوع این اتفاق موجب اعتراض شرکت‌های ایرانی نسبت به بدقولی شرکت‌های کره‌ای شده است. رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره‌جنوبی تصریح‌کرد: نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که کره‌جنوبی باید به تعهدات خود نسبت به تجار ایرانی عمل کند ولی متاسفانه شاهد چنین اتفاقی نیستیم. وی گفت: جوامع بین المللی باید نسبت به رفتار کره‌ای‌ها نسبت به ایران مواضع درستی اتخاذ کنند زیرا تداوم شرایط کنونی موجب خواهد شد تا حقوق ایران تضییع شود. تنهایی درپایان اظهار امیدواری کرد تا کره‌ای‌ها به وعده‌های خود عمل کنند تا تجار ایرانی بتوانند ارزهای صادراتی را وارد کشور کرده و نقش موثری را در کاهش نرخ ارز ایفا کنند. گفتنی است؛ کره‌جنوبی از مشتریان مهم نفت ایران است که پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشور به قول‌های خود عمل نکرد. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =