به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری با موضوع تولید فیلم سینمایی «یک خانواده محترم» با حضور حجت‌الاسلام رحیمی‌زاده مدیر گروه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی مرکز سیما فیلم در سالن اجتماعات این مرکز با حضور تعدادی از خبرنگاران برگزار شد.

در این نشست رحیم‌زاده با اشاره به این مطلب که ابتدا فیلم‌نامه در سیما فیلم رد شده بود، گفت: فیلم‌نامه اولیه‌ای که توسط آفریده به سیما فیلم ارائه شد، در شورا رد شد اما خلاصه داستانش بسیار جذاب بود. مادر شهیدی که به خاطر ارزش‌های شهیدش از علاقه عاطفی‌اش می‌گذرد و خانه را ترک می‌کند.

وی ادامه داد: به خاطر بستر اصلی داستان خواستیم تا با مشاوره آقای نبوی فیلمنامه‌ای در خور و شایسته آماده شود. فیلمنامه آماده و ارائه شد که فیلمنامه خوبی هم بود با نام خرم‌شهر اما آن فیلمنامه ساخته نشد.

وی در ادامه به اعتمادش به تهیه‌کننده اشاره کرد و گفت: ما طبق تمام کارهایی که در سیما فیلم تولید می‌شود به تهیه‌کننده اعتماد کردیم اما متأسفانه اعتماد ما مورد بی‌تعهدی تهیه‌کننده قرار گرفت و محمد آفریده با مدیریت مارمولک‌گونه آن‌گونه که باید ساخت فیلم را مدیریت نکرد و زمانی که فیلم را به ما ارائه داد زمانی بود که فیلم در جشنواره کن حاضر شده بود. ما از او خواستیم تا فیلم را از جشنواره خارج کند اما به دلیل مشارکت شرکت خارجی این اتفاق صورت نگرفت.

وی در ادامه گفت: متأسفانه آقای آفریده مدیریت درستی نداشت و فیلمی ساخته شد که کاملا بی‌ارزش است.

وی درباره مشارکت سیما فیلم توضیح داد: ابتدا مشارکت ما به صورت 50 درصدی بود. ما 4 قسط را به آقای آفریده ارائه دادیم اما زمانی که فیلم به ما ارائه شد، دیگر حاضر نشدیم هیچ قسطی به ایشان بپردازیم و قبل از نمایش در کن لغو مشارکت کردیم.

ایشان متعهد شدند آرم سیما فیلم را از تیتراژ خارج کنند که متأسفانه به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند.

وی در پاسخ به این سؤال که آفریده مدعی است که اگر 2 دقیقه از فیلم خارج شود فیلم قابل نمایش در تلویزیون است، گفت: مشارکت سیما فیلم که لغو شده است اما اگر 2 دقیقه از فیلم دچار مشکل است به عقیده تهیه‌کننده حداقل دو یا سه کارشناس در این باره باید نظر بدهند، به نظرم بهتر است فیلم در یک دانشگاه و با حضور تعدادی از دانشجویان، کارشناسان و اهالی فن نمایش داده شود تا ببینیم فیلم واقعا با اصلاح دو دقیقه قابل نمایش است؟

وی در ادامه گفت: به عقیده من 25 دقیقه از فیلم باید عوض شود‌ و فیلمبرداری مجددی صورت گیرد تا فیلم را حداقل بتوان نمایش داد، آن هم نه در تلویزیون.

سیما‌فیلم طبق قراردادش از تهیه‌کننده «یک خانواده محترم» شکایت کرده است و بخش حقوقی این موسسه در حال پیگیری آن است.

ما حتی نسخه‌ای که در جشنواره فیلم کن نمایش داده شده را نتوانستیم در سیما فیلم ببینیم، زیرا آقای آفریده در ارائه این نسخه ممانعت کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =