امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک سالروز میلاد امام عصر حضرت ولی عصر(عج) و سالروز سربازان گمنام امام زمان(عج) به رخدادهای عراق و دست اندازی گروههای تروریستی به امنیت خاورمیانه اشاره داشتند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک سالروز میلاد امام عصر حضرت ولی عصر(عج) و سالروز سربازان گمنام امام زمان(عج) به رخدادهای عراق و دست اندازی گروههای تروریستی به امنیت خاورمیانه اشاره داشتند. رباط کریم - حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد درخطبه های امروز نماز جمعه رباط کریم اظهار کرد: هر بنایی که ساخته شود نیاز به ایجاد برخی مقدمات دارد و ظهور امام عصر(عج) نیز چنین است و مقدمات آن باید فراهم شود.

به گزارش رباط نیوز: امام جمعه رباط کریم افزود: خداوند متعال با ارسال ۱۲۴۰۰۰ هزار پیامبر و چهارده امام معصوم(ع) این پیش مقدمات را ایجاد کرده است تا امام ظهور کند و جامعه مهدوی تشکیل شود.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به ویژگی های جامعه مهدوی، تصریح کرد: هرگونه ظلم و جور در آن راه ندارد و قلدران و گردنکشان در آن ذلیل خواهند شد.

وی ادامه داد: اخلاق مداری دومین ویژگی جامعه مهدوی است و طی آن چابلوسی و سرمایه داری وجود ندارد.

حجت الاسلام محمدی نژاد، جهل فکری را دیگر عنصری دانست که در عصر حضرت ولی عصر(عج) ریشه کن می شود.

وی همچنین از استخراج نیروی های زمین در زمان فرستاده خدا سخن گفت.

وی با بیان اینکه روحانیت نقش مهمی درانقلاب داشته اند، اظهار کرد: برخی ها می خواهند شکوه وعظمت روحانیت را بین ببرند، مردم در محیط زندگی مراقب خانواده های خود باشند تا مبادا حرمت شکنی شود.

امام جمعه رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش، یاد و خاطره شهیدان بخارایی، صفارهرندی، نیک نژاد و… را گرامی داشت و در چهل و نهمین سال شهادت این بزرگواران از آن ها یاد کرد.

وی همچنین سالروز تشکیل جهاد سازندگی را گرامی داشت و تأکید کرد: از تمام جهادگران تشکر می کنیم و خاطرات شهدا و جانبازان جهادگر هشت سال دفاع مقدس باید گرامی داشته شود.

 حجت الاسلام محمدی نژاد با اشاره به نکو داشت دهه بهداشت و مساجد، از مردم خواست تا در رعایت بهداشت این مکان مقدس کوشا باشند.

وی با مهم خواندن تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)، بیان کرد: این نیروها تلاش‌های شبانه روزی دارند و توانسته‌اند سوژه های بزرگی را کشف کنند.

فیروزکوه - حجت الاسلام “عبدالعلی استیری” در خطبه های نماز عبادی- سیاسی، وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه این هفته شهرستان فیروزکوه در محل مسجد جامع این شهر، با اشاره به اتفاقات اخیر عراق، گفت: گروه تروریستی “داعش” شهرهای مختلف عراق را مورد تهاجم قرار داده و افراد را قتل عام می کند.

به گزارش دیمه نیوز: امام جمعه فیروزکوه تصریح کرد: شکاف سیاسی داخلی و نگاه فرقه ای، دو دلیل اصلی ماندگار شدن تروریست ها در عراق است.

حجت الاسلام استیری افزود: نگاه فرقه ای در تلاش است تا مانع به قدرت رسیدن مسلمانان و بخصوص شیعیان در این کشور شود که علت این امر، هراس از قدرت گرفتن شیعه در مناطق مختلف است. وی ابراز امیدواری کرد؛ دولت عراق در کنار آحاد مردم و با هدایت های آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعه بتوانند فتنه عراق را خاموش کنند. امام جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت قائم(عج) و سالروز سربازان گمنام امام زمان(ع) اظهارکرد: طی تمامی سال های پس از انقلاب و به رغم توطئه های شوم دشمنان که اوج آن را در فتنه ۸۸ شاهد بودیم، با عنایات ویژه امام عصر(عج) و جانفشانی های سربازان امام زمان در آرامش و آرامش به سر می بریم. وی گفت: بودجه وزارت اطلاعات ایران در با دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و رژیم اشغالگر قدس قابل مقایسه نیست؛ با این حال این دستگاه های اطلاعاتی نتوانسته اند به اندازه وزارت اطلاعات ایران اسلامی رشد داشته باشند و همواره در مقابل سربازان گمنام امام زمان به زانو در آمده اند. وی تصریح کرد: ایمان، تقوی و توجه به ارزش های دینی سربازان گمنام امام زمان در کنار هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری در تمامی این سال ها نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرده است.  

جوادآباد - حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه بخش جوادآباد شهرستان ورامین در خطبه های نماز جمعه این هفته جوادآباد گفت: غیبت امام زمان(عج) به معنی ندیدن ایشان نیست، بلکه به معنی نشناختن ایشان توسط مااست، یعنی اینکه حضرت مهدی(عج) در بین ما حضور دارند ولی ما نمی توانیم ایشان با بشناسیم.

به گزارش ورامین ما: امام جمعه جواد آباد ادامه داد: برادران حضرت یوسف(ع) او را زمانی که می خواستند در چاه بیاندازندش نشناختند ولی حضرت یوسف(ع) زمانی که برادرانش را دید سریع آنها را شناخت.

حجت الاسلام حسینی اذعان کرد: اینکه نمی توانیم امام زمان(عج) را بشناسیم به دلیل بار گناهانمان است، زیرا گناه نمی گذارد که حضرت ولیعصر(عج) را ببینیم و مانند ابر سیاهی می ماند که جلوی خورشید را گرفته است.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه باید قلب و دلمان را پاک کنیم تا بتوانیم امام زمان(عج) را بشناسیم تصریح کرد: امام معصوم می فرماید بنده نمی تواند ادعای ایمان کند تا زمانی که امام زمانش را بشناسد.

وی تصریح کرد: علی بن مهزیار یکی از افرادی بود که بسیار مشتاق به دیدار امام زمان(عج) بود و برای همین منظور ۲۰ بار در زمان خود به سفر حج رفت تا بتواند حضرت مهدی(عج) را زیارت کند که در آخرین سفر قاصدی از سمت حضرت به نزدش آمد و به او گفت که آیا می خواهی که امام زمان(عج) را زیارت کنی که علی بن مهزیار نیز در پاسخ گفت که امام غائب است و قاصد نیز در پاسخ به این گفته علی بن مهزیار گفت که امام غائب نیست بلکه گناهان شما باعث شده است که غیبت امام زمان(عج) طولانی تر شود و شما ایشان را نشناسید.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: علی بن مهزیار زمانی که به جلوی خیمه حضرت مهدی(عج) رسید به قاصد گفت که افسار اسبم را کجا ببیندم که این نشان از تعلق خاطر داشتن این فرد به دنیا است که زمانی که خدمت حضرت شرف یاب شده است دست از دنیا و اسب خود نکشیده است.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه زمان ظهور را فقط خدا می داند اذعان کرد: ما باید در زمینه سازی ظهور سرعت بخش باشیم.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که حضرت مهدی(عج) از علی بن مهزیار پرسید که چرا تا الان به سراغ ما نیامدی با جواب های مختلف وی روبرو شدند که یکی از آنها این بود که ۱۹ سفر آمده ام ولی حضرت خطاب به علی بن مهزیار گفتند که شبانه روز منتظرت بودم و حضرت دلایل علی بن مهزیار را قبول نکردند.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: شوق حضرت مهدی به شیعیان و دوستدارانشان شوقی خدایی است و در این زمینه نیز می فرمایند اگر شیعیان می دانستند که چه میزان به دیدار آنها مشتاق هستیم مطمئناً‌می مردند.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه سه عامل است که لیاقت شناخت حضرت مهدی(عج) را نداریم خاطر نشان کرد: اولین دلیل به دنبال مال دنیا بودن است، زیرا اموال دنیایی مانند مار خوش خط و زیبایی است که افراد را فریب می دهد و بعضی ها را نیز نیش زده و از بین می برد.

وی ادامه داد: روزی بهلول یک سمت کنده ای که بر روی زمین بود بلند کرد و بر زمین گذاشت و سپس طرف دیگر را بلند کرد و مجدداً بر زمین گذاشت و به سراغ وسط تنه آمد و هرچه کرد نتوانست آن را بلند کند، از او پرسیدند چرا این کار را کردی که در جواب گفت، اولین بار گفتم این دنیا است و به راحتی آن را بلند کردم و طرف دیگر که آخر بود بر زمین مانده بود برای همین به سراغ طرف دیگر رفتم و دیدم که دنیا بر زمین ماند، سپس به سراغ وسط کنده آمدم که هم دنیا و هم آخرت را داشته باشم که دیدم نمی شود.

حجت الاسلام ضمن بیان اینکه پیامبر(ص) فرمودند که زمانی خواهد رسید که پول و مال دنیا برای افراد مانند بت می شود اذعان کرد: دومین موردی که باعث دوری ما از امام زمان(عج) می شود کفر ورزیدن به ضعیفان است زیرا این یک خصلت شیطانی است زیرا شیطان ادعای قدرت کرد و برخلاف دستور خدا حرکت کرد.

حجت الاسلام حسینی اذعان کرد: سومین کاری که باعث می شود امام زمان(عج) را نشناسیم قطع رحم است که حضرت ولیعصر(عج) به علی بن مهزیار گفتند که این سه عالم باعث شده است که غیبت ما به طول انجامد و از سوی دیگر نیز خطاب به علی بن مهزیار می فرمایند که آیا باز هم می گویی که قاصد نفرستادم.

امام جمعه جوادآباد در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته جوادآباد ضمن دعوت خود و نمازگذاران به تقوای الهی گفت: امروز نیمه شعبان و مصادف با میلاد حضرت مهدی(عج) که باید تمام تلاش خودمان را بکنیم که معرفت خود نسبت به امام زمان(عج) و رابطه خودمان با ولایت و راجع تقلید را بالا ببریم.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم در این زمان به گناه کشیده نشویم طبق دستورات قرآن کریم باید جدای از امام زمان(عج) و قرآن نشویم.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: امروز مصادف با روز سربازان گمنام است، سربازانی که به گفته امام خمینی(ره) چشمان بیدار نظام هستند و اگر دشمنان نظام و دین بخواهند اقدامی علیه نظام، دین و قرآن انجام دهند این یاوران اسلام و انقلاب در وزارت اطلاعات باعث ایجاد امنیت کشور می شوند.

امام جمعه جوادآباد ادامه داد: دشمنان اسلام و ایران و غربی ها همه دنیا را ناامن کرده اند ولی با زحمات شبانه روزی مامورین نظام به خصوص سربازان گمنام باعث امن شدن کشور شده است.

وی اذعان کرد: سه شنبه این هفته مصادف است با فرمان حضرت امام خمینی(ره) برای تشکیل جهاد کشاورزی، همانطور که این عزیزان در جنگ تحمیلی و بعد از آن زحمات بسیار زیادی کشیدند و فردی از رشادت های این سنگر سازان بی سنگر روگردان روگردان نیست.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: از این دلاوران می خواهیم که در زمینه اقتصادی به خصوص به کشاورزان و عشایر همکاری های لازم و مفید را داشته باشند.

وی ضمن اشاره به ده روز انتهای ماه شعبان و دهه کرامت خاطر نشان کرد: از همین مساجد بود که امام خمینی(ره) سربازانی را ساخت که بتوانند بت زمان را شکسته و در جنگ هشت ساله نیز درخشیدند، به همین منظور باید دهه کرامت را جدی بگیریم.

امام جمعه جوادآباد بیان کرد: همه باید تلاش کنند تا در مساجد جذب حداکثری از سنین مختلف صورت پذیرد زیرا دشمنان ما می خواهند که ما مساجد را خالی کنیم.

حجت الاسلام حسینی ضمن بیان اینکه نباید در امورات مسجد به صورت سلیقه ای عمل شود خاطر نشان کرد: مدیران مسجد روحانیون هستند که باید با همکاری و مشورت با امنای مسجد تصمیم بگیرند که همکاری بیش از پیش باید در دهه کرامت صورت پذیرد.

وی ادامه داد: سلیقه ای برخورد کردن در مساجد کار دشمن است و هر کسی که نسبت به خلوت شدن مسجد اقدام کند مترود است.

امام جمعه جوادآباد ضمن محکوم کردن اقدامات گروه تروریستی داعش بیان کرد: جنایت های گروه داعش که دست پرورده بعضی کشورهای منطقه و قدرت های غربی می باشند را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: به گروه تروریستی داعش و کشورهای حامی آنها هشدار می دهیم که شما و دست آویزانتان به خطوط قرمز مسلمانان جسارت می کنید و مطمئن باشید که اینها یک روز دشمن خودتان خواهند شد.

وی اذعان کرد: کربلا، نجف، سامرا، ائمه اطهار و قرآن خطوط قرمز ما است و اگر برای این خطوط که مورد احترام اهل تسنن نیز هست اتفاقی بیافتد مطمئناً با برخورد شیعیان روبرو خواهید شد و چنان شما را بر زمین خواهیم زد که دیگر نتوانید از زمین بلند شوید.

امام جمعه جوادآباد در پایان ضمن اشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی تصریح کرد: در فصل برداشت محصول هستیم که باید این نکته را به کشاورزان اعلام کنیم که حق الله و زکات اموال و محصولات کشاورزیتان را پرداخت کنید تا مورد لطف خداوند قرار بگیرید.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =