به گزارش سرویس بین الملل رویداد، روز گذشته، "دیوید پترائوس" رئیس سازمان سیا با اذعان به برقراری رابطه نامشروع با یک زن، از سمت خود استعفا داد. خبرگزاری های آمریکایی از جمله آسوشیتدپرس، نیویورک تایمز و بسیاری دیگر به این خبر پرداختند و آن را "شوکی برای نهاد امنیت ملی در آمریکا" نامیدند. دیوید پترائوس روز پنج شنبه 18 آبان، استعفای خود را به باراک اوباما تسلیم کرد و از سمت ریاست سازمان سیا کنار کشید. ژنرال دیوید پترائوس جمعه 19 آبان ماه ، پس از دریافت پاسخ رسمی رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه ای که در اختیار رسانه ها قرار گرفت، اعلام کرد که به کاخ سفید رفته و از رئیس جمهوری آمریکا تقاضا کرده تا با استعفای وی از مقام ریاست سازمان سیا موافقت کند. او دلیل اصلی تقاضای استعفای خود را "برقراری رابطه خارج از ازدواج با یک زن" اعلام کرده است. وی همچنین تصریح کرده است: " رفتاری که از او سر زده به عنوان رهبر یک سازمانی چون سازمان سیا و یک همسر، غیر قابل قبول است." پترائوس در بیانیه خود به جزئیات بیشتر درباره رابطه نامشروع خود اشاره نکرد و گفت که از رئیس جمهور خواسته تا "بنا به دلایل شخصی" استعفا وی را امضا کند.

در همین حال باراک اوباما نیز با صدور بیانیه ای از خدمات ژنرال پترائوس قدردانی کرده و وی را "یکی از ژنرال های برجسته نسل خود" دانسته است که به ارتش آمریکا "کمک کرد تا چالش های جدیدی را پشت سر گذارد."

طبق این گزارش، رئیس جمهوری آمریکا، مایکل مورل، معاون ژنرال پترائوس، را به عنوان سرپرست سازمان سیا منصوب کرده است.

ژنرال پترائوس 37 سال پیش با هالی پترائوس ازدواج کرد. او در آن زمان دانشجوی دانشکده افسری در آکادمی نظامی ایالات متحده در "وست پوینت" بود.

ژنرال پترائوس پیشتر نیز به خاطر حادثه حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی که منجر به کشته شدن چهار آمریکایی از جمله سفیر ایالات متحده در لیبی شد؛ مورد انتقاد قرار گرفته بود. وی قرار بود طی هفته آینده برای ارائه ی گزارش درباره دلایل این حادثه، در بنغازی به پرسش های نمایندگان کنگره پاسخ دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =