برپایی اردوهای فرهنگی و تفریحی در مدارس ورامین

اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین در جهت حفظ محیط زیست و حل معضل آلودگی هوا، با همکاری مدارس منطقه نسبت به برپایی اردوهای آموزشی و تفریحی برای دانش‌آموزان اقدام کرده است.

به گزارش تهران نیوز ، آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی فرهنگ و تعلیم و تربیت در دنیا و کشور ما، وظیفه تعمیق باورها و فرهنگ سازی در همه امور در بین دانش آموزان را عهده دار است.

رسالت معلمان نیز شکوفا کردن استعدادهای درونی دانش آموزان و هدایت آنان در جهت شناخت باورهای ذهنی و فکری است اما اینکه این واقعیات حصول عینی پیدا کند، نیازمند ایجاد زمینه شناخت بیرونی است.

درنتیجه این اقدامات، دیدگاه دانش آموزان نسبت به موضوعات پیرامون شکل فرهنگی پیدا می‌کند و در این صورت است که ایجاد یک جامعه ایده آل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تحقق پیدا می کند.

بنابراین با توجه به موارد مذکور، نهادها و دستگاه های قانونی و مدنی در جهت ترویج فرهنگ سازی و مقابله با مشکلات به دور از صرف هزینه های گزاف باید از پتانسیل بالای مدارس و در رأس آن دانش آموزان مستعد و تلاشگر شروع کنند.

%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%8813 %d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%8811

در همین راستا اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین در جهت حفظ محیط زیست و حل معضل آلودگی هوا که ناشی از پخش ریزگردها و گسترش بیابان در حوزه استحفاظی ورامین است، تصمیم گرفته با همکاری مدارس منطقه اردوهای آموزشی و تفریحی برای دانش‌آموزان ترتیب دهد تا آنان به اهمیت موضوع پی برده و این مهم به نسل‌های آینده نیز انتقال یابد.

اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین در اولین گام با همکاری دبیرستان شهید بهشتی روستای جعفرآباد اخوان و موافقت آموزش و پرورش شهرستان ورامین، تعدادی از دانش آموزان این آموزشگاه را به منطقه کویری ابردژ اعزام کرد.

این اردو شامل برنامه هایی چون بازدید از قلعه تاریخی کاظم آباد، آب انبار قدیمی روستای قلعه بلند و کاشت چندین اصله درخت در مناطق کویری بود.

زیارت بقعه مبارکه امامزاده عبدالله عسگرآباد و اقامه نماز جماعت و زیارت امامزاده موسی بن جعفر شهرستان پیشوا از دیگر برنامه‌های این اردو بود.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =