معاون فرهنگی شهرداری ورامین گفت: نمایشگاه کوچه های بنی هاشم به منظور آشنایی بیشتر عموم با زندگی حضرت زهرا(س) در خیابان شهدا ورامین افتتاح می گردد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ علی عباسی معاون فرهنگی شهرداری ورامین در جمع خبرنگاران پیرامون نمایشگاه کوچه های بنی هاشم گفت: به منظور جایگاهی که حضرت زهرا(س) در بین مومنین و ائمه دارند، برآن شدیم تا این نمایشگاه را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: پس از مطالعات مختلف و شرکت در کارگاه های تخصصی مختلف و همچنین فراهم شدن زمین به وسیله خیرینة تشویق شدیم تا این نمایشگاه را در شهرستان ورامین نیز داشته باشیم.

عباسی در خصوص قسمت های مختلف این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ده موقف تعیین شده است که شامل غدیر، فدک، سقیفه، مسجد النبی، بیت الزهرا، خانه اصحاب، محل ضربت خوردن حضرت زهرا(س)، قبرستان بقیع و محل های دیگر جز بخش های مختلف این نمایشگاه می باشند.

معاون فرهنگی شهرداری ورامین ضمن بیان اینکه نظر خاص ائمه باعث پیشرفت چشم گیر این نمایشگاه شد خاطر نشان کرد: پس از اینکه یکی از خیرین زمینی را واقع در خیابان شهدا و در یکی از بهترین نقاط شهر در اختیار ما قرار داد، مابقی کارها نیز با سرعت چشمگیری در حال انجام است.

وی تصریح کرد: تمام سعی خود را می کنیم تا در تاریخ ۲۲اسفند ماه بتوانیم این نمایشگاه را افتتاح کنیم و آن را تا ۱۵ فروردین ادامه دهیم که در صورت تمایل مردمی و یا ارگان هایی مانند آموزش و پرورش برای بازدید دانش آموزان از این محل، این تاریخ را تمدید خواهیم کرد.

عباسی در پایان اذعان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا این نمایشگاه تاثیر گذار باشد، به همین منظور برنامه ها و بسته های فرهنگی مختلفی را برای مراجعه کننده ها در نظر گرفته ایم تا به این بهانه اطلاعاتی از زندگی نامه حضرت زهرا(س) در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهیم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =