مدیران دولت باید کم کم سایه نشینی را یاد بگیرند/هیچ کس نباید مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشگر بداند

معاون اجرایی رییس جمهوردر اجلاس فرمانداران و معاونین سیاسی فرمانداری ها و بخشداران استان تهران با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده گفت: متاسفانه عده ای اصل مذاکرات را زیر سوال می برند؛ ما برای این مذاکره کردیم که اجماع ظالمانه علیه کشورمان را بشکنیم و این هدف محقق شد.

به گزارش تهران نیوز ، اجلاس فرمانداران و معاونین سیاسی فرمانداری ها و بخشداران استان تهران باحضور شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور، احمدی معاون سیاسی وزارت کشور. هاشمی استاندار، چاوشی معاون سیاسی استاندار. رحیمی نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر همدانی معاون امنیتی استانداری و فرمانداران وبخشداران درحال برگزاری است. در ابتدای جلسه جمالی پور فرماندار ری ضمن خوشامدگویی به حضار.  گزارش عملکرد سه ساله خود در فرمانداری ری را ارایه کرد و از دولت درخواست کرد با توجه به ظرفیت های شهر ری نگاه ویژه ای به این شهر داشته باشند.
محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور بعد از تشکر و ضمن تحسین در برگزاری این نشست اظهار کرد: برگزاری این گونه جلسات برای ایجاد هماهنگی بیشتر در حوزه فرمانداری ها که پیشانی ارتباط مردم و دولت و نماینده عالی حکومت محسوب می شوندف بسیار پر اهمیت است. شریعتمداری در ادامه به جایگاه بالای فرمانداران و استانداران اشاره و گفت: جایگاه شما می تواند منشا خیر و برکت در همه امور کشور قرار گیرد، امروز هم شاهد هستیم که استانداران و فرمانداران سراسر کشور در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با دقت نظر مسائل و موضوعات را دنبال می کنند و شاهد یک هماهنگی قابل ملاحظه ای در سطوح اداری آن منطقه هستیم. وی افزود: امروزه در نقطه ای قرار داریم که ۱۶۰ روز تا ۲۹ اردیبهشت ماه روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم؛ همانطور که این مدت سه سال و نیم خیلی زود گذشت، این ۱۶۰ روز هم خیلی زودتر خواهد گذشت؛ خاطره ای دارم از مقام معظم رهبری در زمان تصدی اینجانب در وزارت بازرگانی که هنگام تشرف خدمت ایشان، مقام معظم رهبری فرمودند: شما وقتی وارد وزارت خانه ای می شوید، مجموعه ای از فعالیت های مختلف پیش روی شما است که باید آن ها را انجام دهید و با اینکه شما اشنایی نسبی با امورات وزارت بازرگانی را دارید مطمئن باشید به هیچ وجه نخواهی توانست که همه انچه می خواهی در یک دوره محدود چهار ساله به انجام برسانید. معاون اجرایی رئیس دولت تصریح کرد: به همین دلیل از روز اول باید اولویت هایی را برای کار در حوزه فعالیت خود معین می کنید و باید به آن اولویت ها بپردازید؛ مطمئن شوید که برخی اهداف والایی که در ذهن داشته و قصد انجامش را داری تا پایان دوره انجام می دهید و به نتیجه خواهید رساند.
شریعتمداری در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به فرصت ۲۰۰روزه دولت برای ادامه تلاش های خود  اظهار کرد: ۱۶۰ روز تا انتخابات ریاست جمهوری فرصت باقی است و اگر ما از این فرصت به دقت استفاده نکنیم، بسیاری از زحمات و تلاش هایی که دولت در این ایام انجام داده نیمه کاره می ماند و کارنامه عمل ما هم پیش خداوند متعال و هم پیش مردم شریف خوب نخواهد بود. وی ضمن تعریف مدیریت جهادی به عنوان  کار و تلاش خستگی ناپذیر و پرحجم مبتنی بر عقلانیت و درایت و تدبیر با نیت الهی خالص برای خدمت به مردم برای دسترسی به اهداف مشخص اولویت دار و در هر منطقه از کشور تعریف می شود افزود: در چنین زمان کوتاهی برای رسیدن به اهداف و اولویت هایی که ذکر شد، استفاده از تکنیک مدیریت جهادی است.
شریعتمداری با بیان این حدیث امام صادق که میفرمایند:اگر عاملی در یک فعالیت اجتماعی گمارده شود و از بصیرت و دانش کافی برخوردار نباشد به مانند راننده ای است که در مسیر رسیدن به مقصد به درستی قرار نگرفته باشد خاطرنشان کرد: مهم ترین بصیرت در این حوزه مدیریت جهادی این است که برای رسیدن به رضای خدا کار کرده و اخلاص عمل داشته باشیم؛ لذا نکته بسیار مهم در این عرصه نگاه با بصیرت مبتنی بر خدمت خالصانه به مردم می باشد. معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: اگر شما را به یک مسئولیتی منصوب می کنند و با یک نیت خالص بر آن صندلی نشستید و اهداف، اغراض شخصی، باند و گروهی نداشته باشید؛ خداوند خودش حجتش را در دل شما زنده می کند و قدم هایتان بسیار موثرتر خواهد بود و آنگاه خودتان از عملکردتان تعجب خواهید کرد.وی در ادامه اضافه کرد: در سفرهای مختلف استانی که به همراه ریاست جمهور حاضر بودیم، با حجم انبوهی از پروژه های نیمه کاره بر خورد کریم که پتانسیل و نیازهای بالای کشور برای توسعه را نشان می داد؛ مادر اولویت های خود آن دسته از فعالیت هایی که در زندگی مردم نقش و اثر بیشتری دارد و در عمر محدود چهارساله این دولت امکان انجام شدنش زیاد است، را مورد توجه قرار دادیم تا در وقت معینی به اتمام برسد.شریعتمداری  افزود: بعد از انتخاب اولویت ها عزم و اراده بالایی را باید داشته باشیم؛ اینکه در پشت میزهایمان بنشینیم و ابلاغ کنیم و بنویسیم و بگذریم؛ این کارها را به جلو نمی برد؛ امروز باید عزم و اراده کافی برای انجام فعلی داشته باشیم و از نزدیک در صحنه ها حاضر بوده تا موفقیت بیشتری نصیب ما شود. معاون اجرایی رئیس جمهور عنوان کرد: یکی دیگر از اصول اصلی مدیریت پرهیز از حواشی است؛ عده ای داخل و خارج در تلاشند تا مارا از اهداف اصلیمان بازدارند؛ هرکدام از شما اگر در کارهایتان با مشکلاتی همراه هستید، بدانید که تیمی همراه برای رسیدن به اهداف خود ندارید؛ مدیران منطقه ای باید همسو برای خدمت به مردم باشند؛ آن هایی که نگاه های دیگر را دارند عیبی ندارد، در یک سایه ای بنشینند و مردم هرموقع دوباره به آن ها رای دادند به صحنه اجرایی پا بگذارند. وی افزود: سایه نشستن را هم باید کم کم یاد گرفت؛ زیرا یکی از مهم ترین عقلانیت ها و توجهات سیاسی همین سایه نشستن است؛ در طی ماه های آینده وظیفه ای بسیار سنگین به روی دوش شما مدیران است و باید همراه ترین نیروها با شما باشند؛ به هیچ وجه نگویید که تنها ۱۶۰ روز تا پایان دوره باقی مانده و تغییر جایز نیست؛ آن کسی که همراه نیست و قصد همراهی ما در رسیدن به اهداف اصلی را ندارد، در آن ۱۶۰ روز هم به درد نخواهد خورد. شریعتمداری تصریح کرد: این دولت کارش را در شرایط بسیار سختی آغاز کرد؛ حتی یکی از مراجع بزرگ تقلید هم در اوایل این دولت عرض کردند که مشکلات بسیار پیچیده ای توسط دولت دهم به وجود آمده که حل آن ها توسط دولت یازدهم بسیار سخت است و تاکنون دولتی در ایران سرکار نیامده که در ابتدای فعالیت خود با چنین مشکلات سنگینی روبرو باشد؛ این حرف که از سر هوای نفس گفته نشده، بلکه از جهت دلسوزی برای ما در حل مشکلات اساسی مردم گفته شده است؛ اینکه ما بگوئیم که  همراهان خوبی نداشته ایم دیگر قابل قبول نیست وباید تمام تلاش خود را در روزهای باقی مانده انجام دهیم.
معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه گفت: ما به هیچ وجه منکر پیشرفت ها در دولت قبل نیستیم؛ در همان ایام خصوصا در مورد حضور سیاست خارجی ایران در خاورمیانه که تحت نظر مستقیم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انجام می شد؛ ما خیلی هم جلو رفتیم و قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه را گسترش دادیم و حتما هم دولت کمک های خود را انجام داده است و قدرت سلبی جمهوری اسلامی ایران در اعمال نیات خداپسندانه خود در عرصه خاورمیانه همواره یاد خواهد شد. وی یادآور شد: در مورد علم هم نهضت بزرگی مانند هوافضا، سلول های بنیادی، نانو و فعالیت های هسته ای که مقام معظم رهبری مستقیما آن ها را مدیریت می کردند، به قله های بزرگی دست یافتیم و حضور در مجلات پژوهشی بزرگ دنیا و موفقیت های تکنولوزی نظیر آن ها قابل انکار نیست و کسی رد نمی کند؛ هرچند از همین موضوعات هم سوء استفاده هایی شد؛ این دولت هم تمام تلاش خود را برای ادامه این پیشرفت ها انجام میدهد ؛ رهبر معظم انقلاب هم در سخنان خود فرمودند که شتاب علمی ما کم شده است؛ اما باید در نظر داشت که هرچه به قله های بالاتری از علم می رسیم شتاب هم طبیعتا کمتر خواهد شد. شریعتمداری بیان کرد: در سایه استقرار نظام مدیریتی غیر کارآمد در کشور ما زیان های بسیاری دیدیم؛ مشکلات فرعی بسیاری پیش آمد؛ بدهی قابل ملاحضه دولت به بانک مرکزی و پیمانکاران که عددی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بود، مگر مشکل کمی است و در آن ایام معادل کل بودجه ایران اسلامی بود؛ کسری بودجه پنهان مگر شاخ و دم دارد؛ وقتی پیش بینی بودجه می شود با این نیت که در ۶ ماه اول سال بتوانیم کل بودجه را مصرف کرده تا دولت بعدی خودش فکر کار خود را کند، نگاهی کاملا غیر مسئولانه است. وی اظهار کرد: افزایش اتکای دولت به نفت و واردات میلیارد دلاری و کنترل تورم از طریق واردات پدر تولید داخلی را در آورد و چیزهایی بسیار مهم است که به طور ناگهانی حل آن مقدور نیست و تا از آن صندلی ها پا نشده بودند، عمق فاجعه معلوم نبود.گاهی اوقات بعضی دوستان می گویند که چرا بد می گویید؛ اما شرایط مشاهده شده بسیار سخت بود؛ در شرایطی که در دوره رونق محصولات نفتی بودیم؛ و در حوزه اشتغال و اقتصاد هم میزان رشد -۶/۸% مواجه بودیم؛ دوباره راه انداختن عرصه های تولید و اقتصادی کاری بسیار سخت و دشوار است اما در طی همین مدت محدود بعد از برجام به شرایط عادی برگشته ایم.
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: اگر بازگشت ما به فعالیت های تهدید گر در حوزه هسته ای مشکل است؛ بازگشت آمریکا در ایجاد اتحاد علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هم بسیار مشکل تر و غیر قابل دسترسی است
شریعتمداری در ادامه اذعان داشت: متاسفانه عده ای اصل مذاکرات را زیر سوال می برند؛ ما برای این مذاکره کردیم که اجماع ظالمانه علیه کشورمان را بشکنیم و این هدف محقق شد؛ باورها را تغییر دادیم و همه اتهامات در مورد آزمایشات فعالیت های نظامی را آن ها کنار گذتشتند که به راحتی به دست نیامده است؛ سازمان و ساختار تحریم را فرو ریختیم.
وی اظهار کرد: عدم توان ایجاد اجماع در جهان علیه جمهوری اسلامی ایران توسط دولت سلطه گر آمریکا یکی از مهم ترین دستاوردهای هسته ای ما است؛
معاون اجرایی روحانی با اشاره به حمایت رهبر از تیم مذاکره کننده اذعان کرد: هیچ کس نباید مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشگر بداند.
photo719921585388107734-1photo719921585388107726photo719921585388107727photo719921585388107728photo719921585388107730   انتهای متن/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =