فرماندار پیشوا در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور معاون عمرانی استانداری تهران برگزار شد گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان پیشوا بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ فرماندار پیشوا در این جلسه گفت: این شهرستان از سال ۱۳۸۸ از ورامین منفک و به صورت شهرستانی مستقل اداره شد و هم اکنون از دو بخش مرکزی و جلیل آباد تشکیل شده که مرکز جلیل آباد به لحاظ جمعیت، وسعت و زیرساخت‌ها قابلیت ارتقا به شهر را دارد.

عباس ملکوتی خواه افزود: هم اکنون ۳۲ دهیاری در شهرستان پیشوا مستقر می‌باشد که با کمبود شدید اعتبارات مواجه می‌باشند و مسئولان می‌توانند از محل بودجه‌های متمرکز، مالیات بر ارزش افزود ونیز عوارض راهنمایی و رانندگی به یاری این دهیاری‌ها بشتابند و روند توسعه و عمران روستا‌ها را تسریع ببخشند. وی گفت: شهرستان پیشوا از قابلیت‌های مهمی در زمینه کشاورزی و کشت گلخانه‌ای برخوردار است و اغلب مردم در خارج از حریم شهرستان اقدام به کشاورزی می‌کنند که این امر نقش به سزایی در توسعه شهرستان و ایجاد فرصت‌های شغلی ایفا می‌کند. وی اظهار داشت: یکی از موانع توسعه بخش کشاوری به خصوص در بخش کشت گلخانه‌ای، تأمین زیرساخت‌هایی نظیر برق و گازاست که به دلیل ممنوعیت فروش انشعابات به واحدهای فاقد پروانه ساختمانی امکان این امر در پیشوا وجود ندارد که امیدواریم مسوولین شرایط این مهم را فراهم آورند. وی افزود: شهر پیشوا بر روی تپه واقع شده و فاضلاب خانه‌های بالادستی به خانه‌های پائینی نفود می‌کند و این امر ضرورت اجرای سریع‌تر فاضلاب شهری را نمایان می‌سازد. وی افزود: هزینه مورد نیاز اجرای فاضلاب شهری پیشوا از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود که با توجه به محدودیت اعتبارات استانی تقاضا داریم که هزینه این پروژه از محل اعتبارات ملی تأمین شود تا مشکل مردم این شهرستان هرچه سریع‌تر برطرف شود. وی بیان داشت: متأسفانه در شهرک‌های جدیدالاحداث و مسکن مهر بالادست شهرستان زیرساخت‌های لازم تأمین نشده و فاضلاب این واحد‌ها به خیابان‌ها و معابر ریخته می‌شود و معضلات شدیدی را ایجاد کرده است. فرماندار پیشوا با اشاره به محدودیت درآمد شهرداری این شهر گفت: منبع درآمد شهرداری پیشوا تنها از ساخت و سازهای شهری تأمین می‌شود که با توجه به رکود ساخت و ساز، این شهرداری با کمبود بودجه مواجه است و برای رفع مشکلات خود به کمک‌های استانی نیاز دارد. ملکوتی خواه افزود: شهرداری پیشوا از سال ۱۳۳۲ تأسیس شده و هنوز درجه آن ۶ است که با توجه به قابلیت‌های موجود ظرفیت ارتقاء درجه به ۸ را دارد تا به واسطه این امر برخی از مشکلات آن از جمله ساختار سازمانی قدیمی آن برطرف شود. وی اظهار امیدواری کرد در سایه توجه و مساعدت مسوولین استانی مشکلات این شهرستان نوپا برطرف شده و شاهد رشد روز افزون آن باشیم. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =