طرح مهر ولایت ویژه تجلیل از خانواده شهداء بسیجی و پاسدار شرق استان تهران در دماوند برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، مسئول امور ایثارگران سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) درباره مراسمی که با عنوان طرح مهر ولایت در سالن عقیق شهرستان دماوند برگزار گردید اظهار داشت: پیرو سخنرانی مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی به خانواده های شهداء که ایشان فرمودند: (( به خانواده شهداء رسیدگی کنید و بهترین نوع رسیدگی تلطف و مهربانی و خبرگیری است)) طرح مهر ولایت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کلید خورد.

سرهنگ  علیرضا چراغی با اشاره به این موضوع که استان تهران دارای قریب نه هزار شهید است که چهار هزار و ۴۵۸ شهدای پاسدار و بسیجی است، اظهار داشت:  طرح مهر ولایت از سال ۹۱ آغاز گردیده است که در کنار برنامه های دیدار از خانواده شهدا که در هر ناحیه به صورت محلی انجام می شود، به صورت متمرکز به همت سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) به منظور سرکشی از  خانواده های شهدای بسیجی و پاسدار استان تهران در دو نقطه شهریار و شهر ری قبلا برگزار شده بود و سومین مهر ولایت در دماوند به منظور تجلیل از خانواده ۳۵۴ شهید شرق استان تهران که ۹۶ عدد آن متعلق به دماوند، ۲۱۰ شهید متعلق به فیروزکوه و ۴۸ شهید متعلق به بومهن می باشند در دماوند برگزار شد.

*شهدا مایه افتخار نظام اسلامی هستند

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) اظهار داشت: یکی از زیبایی‌ها و ارزش‌هایی که از ابتدای انقلاب از آن یاد می‌کنیم یاد شهدا و کسانی است که خالصانه و برای رضای خدا حرکت کرده‌اند.

سردار علی نصیری  رسیدن به شهادت را نهایت و غایت آرزوی شهدا دانست و افزود: ما درطول هشت سال دفاع مقدس عزیزانی را از دست داده ایم که اگر بخواهیم شخصیت هرکدام را روی کاغذ بیاوریم، نمیتوان ارزش آنها را بیان کرد.

وی امثال همت‌ها، کلهرها، اسکندرلوها را اسطوره‌هایی بزرگ برشمرد و ادامه داد: آن‌ها مایه افتخار نظام اسلامی هستند که فعل خواستن و توانستن را صرف و ثابت کردند، می توانیم در برابر دنیای استکبار و زیاده خواهی های آنها بایستیم.

سردار نصیری با اشاره به تقسیم شدن ایران به قسمت های مختلف طی دوران متفاوت توضیح داد: ایثارگری‌ها، مجاهدت‌ها و خلوص رزمندگان در دوران دفاع مقدس سبب شد تا حتی یک وجب هم از خاک ایران جدا نشود و ما از این دوران به عنوان برگ زرینی یاد کنیم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع)  شهداء را ضامن بقای انقلاب دانست و تاکید کرد: افتخار ما این است که شما یادگاران و خانواده های شهداء را داریم.

*از مقام شهادت هیچ چیز بالاتر نیست

نماینده ولی فقیه در سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران در ادامه مراسم اظهار داشت: حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، فرشتگان الهی و بزرگتر از آن پیامبر و مسئولین و بزرگتر از همه این‌ها، خدا به شما مباهات می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین  نعمت فخری با اشاره به خاطره دیدار مادر چهار فرزند شهید با امام راحل(ره) و گریه امام ادامه داد: زمانی که پدر و مادر شهید عزیزان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند، این انسان‌ها از همه انسان‌های کره خاکی بالاترند، زیرا از مقام شهادت هیچ چیز بالاتر نیست.

وی در با اشاره به خاطرات مادر شهیدان بهرامی که شهید طلبه ۱۸ ساله در وصیت‌نامه‌اش قضا یک ماه نماز شب را از خانواده‌اش طلب می‌نماید اظهار داشت: برخی از خانواده شهداء می‌گویند ما خودمان هم فرزندانمان را نشناختیم.

حجت‌الاسلام فخری با اشاره به خاطره‌ای دیگر از دیدار با مادر شهید چند فرزند عنوان نمود: مادر شهید اظهار می‌نمود که من تنها نیستم و با شهداء زندگی می‌کنم و شهداء به معنای واقعی و حقیقی زنده هستند.

وی در پایان تاکید کرد: شهدا علاوه بر آنکه برای کشور عزت و افتخار آفریدند، در دنیا و آخرت از همه انسان‌ها بالاترند و به حتم شفیع والدین و خانواده های خود خواهند بود.

در ادامه مراسم اجرای پارامیت یا زبان اشاره با موضوع استقبال خانواده های شهدا از فرزند شهید خود برگزار شد.

طرح ویژه مهر ولایت

مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

مراسم مهر ولایت

منبع: تارود

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =